[Летни гуми 2017] Обсъждане,мнения,препоръки и цени.

Отзиви и информация за сервизиране

Модератор: Lexus

drukman
Регистриран: 04 май 2017
Автомобил: RX 350 4WD
Контакти:

Мнениеот drukman » 20 авг 2017, 19:13

Аз като купувам гуми не гледам каква марка са а къде са правени.
Специално за наивниците които си въобразяват, че френския и полския Мишлен са еднакви: преди седмица изхвърлих Мишлен 265/65/17 правен в Полша. Гуми на 3г. с 6-7мм грайфер. На сухо не спираха. Без да съм брЪз карач, започнах да си чувам АБСа по 3-4 пъти на ден.
Е, да видите какво ви пробутват ако не внимавате.
Двете гуми са нови, монтирани на проверени джанти в един и същи сервиз. Едната е 275/16 другата 165/15.
А открийте разликите.
Прикачени файлове
IMG_0543.JPG
IMG_0544.JPG
Никога не е късно да станеш за резил. Вальо 0888 557Ч7Ч

poparenko
Регистриран: 03 ноември 2016
Автомобил: RX 330 4WD

Мнениеот poparenko » 18 окт 2017, 13:59

Това лято си взех нови гуми Uniroyal Rainsport 3 за RX330 4X4 и мога да споделя, че имам супер впечатления от тях. Изключително стабилни на мокро, няколко пъти съм карал извънградско/магистрала при порои и не се е чувствало абсолютно никаква нестабилност при все, че съм поддържал сравнително висока скорост при подобни условия. Бях се насочил към Dunlop (зимните са ми такива и там също нямам забележка), но понеже нямаха пресен дот в Диана-та (само такива от края на 2015) реших да се спра на резервния вариант и изобщо не съжалявам. Препоръчвам ги за колегите, които следващото лято ще сменят. Относно шум - мисля, че е в рамките на нормалното, поне по мое скромно мнение.

Върни се в “Ходова част, двигател, спирачна система”