Покупка на джип lexus rx 400 hybrid или lexus rx 350

Модератор: Lexus

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 13 юни 2018, 20:56

Само за последното не си прав.В момента хубави,здрави,прави 400Фейс и 350 са в абсолютно един и същ ценови диапазон.И двата са много трудни за намиране :) в такова състояние което аз ги искам.

stanleybg
Регистриран: 27 февруари 2016
Автомобил: RX 300 4WD

Мнениеот stanleybg » 13 юни 2018, 22:08

Разбрах те :) Явно по-добро е 350 на газ. Че това 400h и газ ако му сложиш става една сложна машина с три различни агрегата да си е*е мамата....

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 14 юни 2018, 00:58

Я, ти да видиш! От кога с газовата върви и двигател "агрегат"?

Проблема с газта при хибрида не е многото източници на енергия (те пак са си два), а от режима на работа на (единственият) агрегат. И то по-специално, в градски условия. За тази си му особеност родните газаджий (разбира се със съдействието на западните си колеги) са намерили и имат решение. Така че не е болка за притеснение. Притеснението е да попаднеш на роден газаджия, запознат с особеностите на модела!

П.С.
Агрегат (агрегатна единица) - (от лат. „aggregare“, значещо „натрупвам“) в техниката, особено в електротехниката и машиностроенето, е машинен комплект от многобройни съдействащи си индивидуални машини, апарати или устройства. Обикновено като агрегат се свързват двигател и машина за извършване на специфична технологична функция. Примери за агрегати са:

Хладилен агрегат; състои се от: компресор, топлообменник, помпа, мотор и др.;
Токов агрегат:
Задвижващ агрегат;
Моторен агрегат;
Предавателен агрегат;
Турбогенератор; състои се от: парна турбина и ел. генератор.

Задвижващият агрегат в моторните превозни средства се състои от двигател с вътрешно горене, предавателен механизъм и задвижващ вал; в съвременните превозни средства с хибридни задвижващи механизми има и допълнителен електромотор.
Изображение
Изображение

stanleybg

Мнениеот stanleybg » 14 юни 2018, 20:26

Сегашният ми лекс е със ланди ленцо уредба слагана нова и съм предоволен от нея.Вече 30 000 км само филти и само на бензиностанцията се сещам ,че имам газова.Върви до превкъсвач и така.Мисля ,че един читав чистокръвен RX350 с едно ланди ще е най добрият вариант.Не подценявам хибрида.Просто при тях скоростните кутии са уникални и адски здрави.Нищо общо със други CVT кутии и подобни.То на просто око ако се отвори кутията се вижда ,че няма какво да и счупиш.Докато останалите са си стандартни и си имат определен живот.Ако си взема хибрида ще ми е мирна главата как , колко изпреварвам няма да ми пука за кутията.Докато колкото да е ще си пазя ако е с другата.Ако пък на хибрида не му сложа газ ще ми стъпва нагорнище.Всяка седмица правя София велико търново и обратно.И ще давам едни 200лв всеки месец отгоре за бензин само от тези пътувания.RX350 извънградско от познат колега във форума знам ,че му гори 8-9 на 100км.А хибрида както говорихме 12-13.Сегашният ми рекс 2002 година гори от 11-13 газ зависи от шофьора.Аз си поддържам колите и то прекалено много дори не съм стотинкаджия ,но 200лв на месец си е половин апартамент да изплащам хахах.Хибрид с газ е най-добре има в интернет обяви и за такива.Явно ще обикалям и ще гледам.То и клетки ще се сменят там това ми е ясно , но ше го преглътна все пак има други плюсове.Най ме притеснява газова да му сложат и да не ме разкарва по сервизите тази газова.Че сега свикнах да си карам.И сегашният ми лекс ми е супер и съм сменил камара неща.Но още 90 коня са си много яко нещо.При изпреварване с лекота си минаваш покрай две три коли при нашите пътища.На Лио му направих 10 бона оборот вече с него хахаха.То не бе скоростна кутия , всички тампони по мотора,скорстна кутия.Днес получих новите тампони по макферсона с лагери , маншони всичко отпред :D

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 14 юни 2018, 22:01

stanleybg написа:... То и клетки ще се сменят там това ми е ясно , но ше го преглътна все пак има други плюсове..

Защо се надъхваш да сменяш клетки? Моя е на 200к и 12г. , нямам индикация за смяна на клетки! Трябва нещо да не е у ред с компютъра и инверторите (я намокрени, я пипано по софтуера, я "тунингован"), или да не е пипан повече от месец, два за да тръгне нещо по батерията да откаже. Много се плашите от тея батерии. По принцип има защо (цената), но не виждам защо (ако е поддържан)!!!
Между селско разхода ми е между 8 и 9 l/100km (скоро правих тигели Козлодуй-Добрич....два пъти). Смесено със стъпвания на магистрала съм стигал 7,4 (на колонката на бензиностанцията)... Чисто градско (като за мене, селско) 10-11....зимата 11-14....! Зависи от представи си....
Изображение
Изображение

pegasoto
Регистриран: 04 март 2018
Автомобил: Друга марка

Мнениеот pegasoto » 14 юни 2018, 22:14

stanleybg написа:...Най ме притеснява газова да му сложат и да не ме разкарва по сервизите тази газова...
Собственикът на известен сервиз за авто-газови уредби в София преди 1-2 години купи чисто нов Rav4 хибрид и му монтира газова уредба. Ако помня правилно, мисля че имаше договорка с представителите на Тойота да му запазят гаранцията след интервенцията - нещо като реклама и proof of concept за тях. Потърси в офроуд форума и ще го намериш. Мисля си, че ако подбереш отговорно кой да извърши монтажа, не би трябвало да се притесняваш.

Успех!

stanleybg

Мнениеот stanleybg » 14 юни 2018, 22:18

Интересно хммм.Чакай да изпия още една бира и вече съм на 90% за хибрида.Твоят има ли газ ? Не се плаша да сменям клетки.Ако ще цялата батерия да сменя важното е машината да ми служи вярно и икономично.Инвертора пишеше ,че се повреждал от някакъв теч на антифриз или нещо такова.Колко струва нов оригинален инвертор и колко клетки ма батерията и колко струва една.
Моята философия с автомобилите е следната.Обслужва се редовно , само с оргинални и качествени продукти , но и искам да я карам яко.Затова и хибрида ме грабва....И мен ме учуди как пишат ,че хибрида градско горял повече от извънградско.....А вярно ли е ,че този проблем с ел.рейката при кик даун се настройвал някак да не е толкова осезаем ?

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 14 юни 2018, 22:36

Ако питаш мен...не нямам газ! Спрях се на хибрида, защото на мен селският преход се състои от около 80% от общият преход. Газта като опция отпада заради осезаемо повишения "селски" преход (Работа предимно на студен двигател, сравнително къси разстояния 8-15км. Зимата повишава разхода заради изчакването да си згрее "оранжерията" заради детето!) В общи линии разходите за гориво не ми се отличават от предишният ми автомобил (MAZDA 626 1,8i 91'). НО ти избираш (аз като избирах нямаше чак такива дебати....прецених, отидох, видях, купих)

Нямам информация за настройки на рейката.....има опити за "укротяване" на рейката...и тук ....Свиква се!
Изображение
Изображение

lexuser
Регистриран: 27 януари 2017
Автомобил: Все още нямам ...

Мнениеот lexuser » 14 юни 2018, 23:01

Имам лични наблюдения върху RX400h на газ вече над 100000 км, никакви грижи. Не е течна фаза, нормална си е. Разход в лева като за малолитражка.
Моят RX300 мк2 гори над 20 на газ градско, и 13-14 извън града. Хибридът е под 12 градско и малко повече извънграда. И двата не се галят много, карат се стабилно :)

hristo mihalchev
Регистриран: 08 ноември 2017
Автомобил: RX 350 4WD
Контакти:

Мнениеот hristo mihalchev » 16 юни 2018, 00:01

Аз най после реших и купих RX 350. Въпреки че гори повече , но този проблем го реших като сложих газов инжекцион.

stanleybg

Мнениеот stanleybg » 17 юни 2018, 22:42

Искам да покарам хирбрида.Да видя дали кутията ми е в кръвта :) Дали ме кефи.Все пак с тези автомобили и кеф трябва да има.Иначе щях да карам сузуки витара.Както ви казах хибрида има един огромен плюс и това е "неразрушимата" кутия.И както каза колегата , климатика уникален , и парното предполагам също зимата е на ток.Не съм сигурен за второто.Но кутията да ти се издъни е яко кинти и всеки гледа да си я пази.Докато на хибрида ще му спукам гьона от газ :D Без притеснения за кутията....

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 17 юни 2018, 22:57

Ще те разочаровам, но парното си е на вода, и зимата бичи бензинката докато згрее оранжерията....чак след това почва да гасне!
Ми да ти кажа чесно....съмнявам се да му "спукаш гьона"...не заради кутията...сам ще разбереш!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 20 юни 2018, 07:52

Пази боже да направят парното на ток, при положение, че така или иначе имаш 1500 градуса под капака. Това само немски инженер на Опел може да го предложи.

Стенли, за съжаление си изтеглил късата клечка с твоя РХ и затова те гони параноята с тези скоростни кутии. Това е единствения модел с детски болести по скоростите! Какъвто и друг Лекс (бензин) да купиш, няма да го мислиш изобщо колко се ръчка и от къде минаваш ...
Изображение

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 20 юни 2018, 08:20

При Приус...или поне при втора генерация...парното е подпомогнато и от ел. нагревател, не съм сигурен обаче дали не грееха вода и от изгорелите газове (или просто съм се объркал!). За по-новите вече съм им загубил дирите!
Изображение
Изображение

DrDevil
Регистриран: 04 март 2017
Автомобил: IS 220d

Мнениеот DrDevil » 20 юни 2018, 12:48

За да не разводняваме излишно темата -

Лично аз съм пред абсолютно същата дилема. Есента ще изпаднат едни пари от фирмата под формата на бонус за покупка на автомобил. Ако не си взема такъв - парите отпадат. Чудя се дали да заменя 220Д за РХ или да купя нещо на бащата, че сегашния фокус го търкаля вече 450к км и е време някой да се смили над него (фокуса имам предвид).

Супер доволен съм от 220д, лятото редовно пътувам до морето и обратно. 900км не ги усещам. Позволявам си високи скорости и се чувстам в безопастност. Пътувам бързо и удобно, без да се измарям. Междуградско също е много удобен, големи огледала с добра видимост, еластичен при изпреварване. През останалото време го ползвам до работа, до вкъщи и евентуално из града на кратки разстояния (3-6км на пътуване). В това отношение ми трябва малка градска количка, която да не се плаши от много студени стартове. Зимата се качвам по Витоша, но ако имам увереност да не закъсам - бих посещавал и други планински места за ски/борд. Като ударя чертата - 20к на година ги правя, като повечето са извънградско, приоритет ми е комфорта на дълго.

При такъв use-case ми е интерсно погледнато отстрани - какво бихте препоръчали вие?

Върни се в “Общо обсъждане на сериозни теми”