Отзиви от зимно шофиране

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Re: Отзиви от зимно шофиране

Мнениеот Murry » 14 дек 2010, 22:43

Не знам за теб, но аз лично в Ихтиман се забавлявах доста на завоите :) Както и на паркинга в Сапарева Баня (преди да се стопи снега).
Изображение - пенсионерски разход

Потребителски аватар
lexus.vip.style
Регистриран: 19 октомври 2010
Автомобил: GS 400
Контакти:

Мнениеот lexus.vip.style » 15 дек 2010, 13:01

5 година съм с летни , снощи много здраво щях да се наиграя , no късмет .... получи много бесен Дрифт :D :D :D :D :D :D :D

bgb
Регистриран: 30 септември 2010
Автомобил: ES 300

Мнениеот bgb » 16 дек 2010, 16:34

Тази зима ми е първа с Лексуса и днес вече успях да изправя един завой. Оказа се ,че отдолу е лед. За щастие нямаше поражения. Поначало имах притеснения как ще карам на сняг, защото за първи път карам кола автоматик. Карам с зимни гуми и съм със предно предаване. Като изключа днешният инцидент колата се държи добре, но забелязах че се вдигна разхода с 1-2 литра - сърцето ми се къса. Преди да се кача на лексуса карах кола на метан - сега ми излиза 3-4 пъти по-скъпо. Толкова за първите впечатления. Пожелавам на всички във форума безпроблемно зимно шофиране.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 16 дек 2010, 17:04

bgb написа:Тази зима ми е първа с Лексуса и днес вече успях да изправя един завой. Оказа се ,че отдолу е лед. За щастие нямаше поражения. Поначало имах притеснения как ще карам на сняг, защото за първи път карам кола автоматик. Карам с зимни гуми и съм със предно предаване. Като изключа днешният инцидент колата се държи добре, но забелязах че се вдигна разхода с 1-2 литра - сърцето ми се къса. Преди да се кача на лексуса карах кола на метан - сега ми излиза 3-4 пъти по-скъпо. Толкова за първите впечатления. Пожелавам на всички във форума безпроблемно зимно шофиране.

И викаш кой е този Лекс с предно дето караш ?

Поздрави на Пловдивчани и честит им Втори сняг 8)

Изображение
Изображение

bgb
Регистриран: 30 септември 2010
Автомобил: ES 300

Мнениеот bgb » 17 дек 2010, 14:43

Лекса е ES 330 Аел

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 17 дек 2010, 16:37

Извинявай ,просто за първи път чувам че съществува лекс с предно :shock:
Изображение

Потребителски аватар
lexus.vip.style
Регистриран: 19 октомври 2010
Автомобил: GS 400
Контакти:

Мнениеот lexus.vip.style » 17 дек 2010, 19:52

така e даже и стария es 300 е с предно , lexus задно си е друга работа, все още няма сняг в рамките на града за зимни гуми , :lol: :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 17 дек 2010, 20:46

Мхм ,този от снимката горе ходих да го търся на полето до магистралата :P
Изображение

Потребителски аватар
Murry
Майна

Мнениеот Murry » 19 дек 2010, 09:50

За сефте през целия ми живот ми се случва да вали дъжд и навън да е -6. Уви след като започна да вали бях на магистрала "Тракия" с около 110 и се заледи веднага след като първите капки паднаха. Резултатът е, че се въртях между мантинелите със 110. Незнайно как не се ударих обаче, но със сигурност скъпите Йокохами тук си казаха думата и успях горе-долу да овладея колата след като общо 3 пъти тръгна към различни мантинели (лявата и дясната). В крайна сметка колата спря в покой на сантиметри от дясната, след като вече се бях подготвил за удара. Това беше близо до изхода за Пловдив, като слезох долу по рампата на пътя Пловдив-Карлово като се вливах в пътя колата пак поднесе зверски и то с около 50, просто поледицата беше убийствена. Този път скоростта беше ниска и овладях колата без никакъв проблем, но до първия светофар навътре в града съм карал с 35-40 защото се шофираше върху абсолютен лед. Вече в урбанизираната зона температурата беше към 0 и заледявания нямаше. Това да са отрицателни температурите и да вали дъжд е страшна работа, да знаете :) Не пестете от гуми!

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 19 дек 2010, 10:40

Мъро изкарал си луд късмет пич. Ходих преди малко за хляб и на 4 пъти щях да се пребия.На кола не се качвам. Такива са ледове навън че не трябва да си показва носа човек. Мен баба ми е казвала че на лед никаква гума не може да те спаси. Просто стискаш зъби и чакаш да спреш някъде. Тракшъна сигурно се е побъркал като си почнал да се въртиш със 110 :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 19 дек 2010, 12:10

Поздравления Мъро, че си увладял колата и не се е случило нещо по лошо, за вас в Пловдив това е нешо рядко да вали дъжд и да е отрицателна температурата, но в Силситра това е доста често срешано явление, аз на такава настилка дори си карах изпита по кормуване, леда бе с дебелина 2-3 см а отгоре имаше и малко сняг така че не се виждаше леда и бе много подлъгващо, когато тръгнах без да завъртя гуми (на 3-та директно) и напървия завой още го взех с ръчна и почти без да завивам с волана след 200 метра от тръгването, изпитващия ми каза добре момче виждам че може да караш слизай да видим следващия дали ще може да тръгне.
Междодругото затакова време според мен ще помогнат вериги за кола които са от плат но са доста скъпи, ако се сетя за фирмата която ги продава в БГ ще постна линк, мисля си че ще помогнат понеже пък от моята баба зная като има лед само груб плат на обувките помага за да не се пързаляш, и така не веднъж като дете съм излизал с терички сложени бърху бутушките и нямах никъкви проблеми.

хайде аз отивам към топлото басейнче в Сапарева баня да си натопля малко кокалите.

за да разберете какво е истински лед през зимата поствам малко красиви снимки от далечната 99-та когато бе мнго тежко положението

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 19 дек 2010, 13:21

Браво Мъро,сигурно си си плюл десет пъти в пазвата,ужасно е и на мен ми се случи подобно нещо първата година,и почти нищо не можех да направя,само стоях и чаках къде ще се хакна,но силата и най вече късмета беше с мен :D .

Потребителски аватар
Murry
Майна

Мнениеот Murry » 19 дек 2010, 20:01

Абе странно, ама не съм си плюл нищо :) В последния момент като летях вече към дясната мантинела с по-ниска скорост, но пък доста устремено за сметка на това се подготвих за удара и единствената ми мисъл беше 'ебаси колко е тъпо да се трясна в мантинелата на магистралата'. Нямах време за мислене и дори не видях дали няма ужулвания, защото към мен идваха други коли на около 500-600 метра зад мен и като знам аз с йокохамите за 1300 лева как се въртях като балерина реших, че най-умното нещо в момента е нежно да се изнеса просто от пътя на безопасно място. Иначе мозъка е страшно нещо, да знаете. В такива моменти не можеш да мислиш, а инстинктивно правиш някакви неща, които мозъка ти смята за уместни в момента. Точно това ме спаси и затова нямам и драскотина. Иначе като стигнах до вкъщи и вкарах колата в гаража видях, че върху цялата предница има около половин сантиметър слой лед. Без майтап.

Потребителски аватар
vladdu
Регистриран: 05 октомври 2009
Автомобил: HS 250h
Контакти:

Мнениеот vladdu » 19 дек 2010, 20:37

тм ауто продават текстилни "вериги" ... 99/139 лева беше цената (139 за некви супер дупер модел)
служат за кретане по лед, не стаат за 110 по магистрала.

да ни е жив и здрав бай мъро... миналата година направих 2 х 360 на витиня при подобни условия... нищо не съм си плюл или мислел, след останах изненадан, че не се ударихме при първото 360, реших да се взема в ръце, набих спирачки и почнах да въртя волана в противната на въртенето посока... успях дори за запазя посоката на движение в крайна сметка... карах с не повече от 70 тогава с чисто нови зимни гуми, но колата попадна в неравност и подскочи и се завъртя. повече кола под 1500 кила не карам.
Lexus is200 Auto Sport Pack I Granite Sky

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 01 фев 2011, 16:56

Първата ми собствена кола със задно, която карам в зимни условия. Честно казано съм малко недоволен. Колата тежи 1600 кг., а задницата и е супер лека. С нови зимни гуми съм и даже със 180 км/ч като натисна до ламарината се включва тракшън контрола. Може би един 100 килограмов бордюр в багажника ще реши проблема временно, но определено всички във lexusownersclub.co.uk се оплакват от комбинацията голям въртящ момент и супер лека задница.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Върни се в “Общо обсъждане на сериозни теми”