Лек удар в задната броня

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Mind_Control
Регистриран: 17 юли 2010
Автомобил: IS 200

Лек удар в задната броня

Мнениеот Mind_Control » 23 дек 2010, 12:28

Вчера на паркинга на един от моловете се закачихме леко с едно волво. Аз давам на зад, той дава на зад и странично се вряза в задната част на бронята ми. На снимките се виждат последствията, които не са големи, но са дразнещи. Гледам стопа се е поизместил малко. Дали му се е счупила някоя щипка или просто е изместен? Освен това как по принцип се сваля стопа и бронята?
Прикачени файлове
23122010633.jpg
23122010632.jpg
23122010635.jpg
Lexus IS200
Peugeot 206 CC 1.6

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Re: Лек удар в задната броня

Мнениеот pepur » 23 дек 2010, 12:59

Ха честито :D ,шегичка разбира се.Стоповете се свалят супер лесно,като отвориш багажника ще видиш 2 капачки с плоска отверка ги махаш,после крастачка и след това леко щот има и шипки.Аз съм със подобен удар,но на мен стопа не ми се измести,а само бронята и ми стърчи съвсем малко като погледнеш отстрани,точно като на твоита снимка.Всичко се оправя,само дет бронята е голямо разглабяне(погледни Аел скоро беше писал мисля)ще ти трябва и помощник,има гайки които се свалят от багажника след като свалиш черния протектор и отдоло,абе по добре си погледни в някое ръководство.Само не използвай сила щот японеца е доста хитър и щипките му са доста опасни,аз докато разгадая единия модел 20 минути се пънах :D .Айде успех!

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300
Контакти:

Мнениеот DFGeneer » 23 дек 2010, 13:41

Хм, това че ти е изпъкнал стопа и бронята май по-скоро означава че горния панел е хлътнал. Което е доста неприятно. Това се получава защото бронята е еластична и се връща на старото си положение, докато ламарините под нея не успяват.
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

Потребителски аватар
vanistia
Регистриран: 12 август 2009

Мнениеот vanistia » 23 дек 2010, 15:11

Като гледам снимките, според мен щипките на бронята са леко хлътнали и за това е поддала.
А долната част на стопа е е захапана от бронята - /така си е оригинално/ и при натиска на бронята стопът се е извадил от щипките си.
На снимката на която си снимал ъгълчето на стопа, точно под него има щипка / по скоро е мъжко пишле което влиза в женско на купето/ Предполагам че точно то се е извадило.
И аз имах проблем със стопа. От едната страна се държи само на два болта а от другата на две щипки. И тези щипки ако са прецакани - хлабави, Стопа стърчи и излиза само от вибрациите.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 23 дек 2010, 15:53

Метала зад бронята е огънат леко навътре и затова се получава това разминаване. Така както описваш удара оня с Волвото е бил в по изгодна позиция. Ако ти го беше ударил със задната част нямаше да имаш никви поражения.
Преди няколко седмици моята приятелка напраска един на задна и го беше помлял - брони ,решетки, калници всичко беше счупено, а на Лекса даже нямаше драскотини по бронята...

А бронята се сваля бавно и търпеливо. Можеш и сам, но с помощ от приятел ще ти е по лесно. Имаш по 2 болта зад гумата под калника, 4 щипки долу отзад, 2 странични щипки и 4 педеразки гайки точно зад ключалката на багажника. Гайките са 10-ки и само гидори с дупка в средата могат да ги развъртят.

http://bahamutcars.free.fr/workshop/IS_98-05/rm/rm684e/m_bo_0006.pdf
Изображение

Потребителски аватар
Mind_Control

Мнениеот Mind_Control » 24 дек 2010, 02:18

Не мога да си представя, как ще се оправи ламарината ако е изкривена :( . Иначе ударът да е бил с 6-7 км/ч най- много, защото волвото имаше около 40-50 см между момента на тръгването и удара. Мисля след празниците да се занимавам, дори на пролет като стане по- топло.

Мерси за ръководството, ще свърши работа.
Lexus IS200
Peugeot 206 CC 1.6

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 24 дек 2010, 10:22

не мисля че ламаринатата ти е поддала,поне от снимките(ти на място не забелязваш ли нещо).Иначе тенекеджийте лесно го оправят е едно дървено трупче и чук,ама и за тва майсторлък се иска,да хване вкуса на народа :D .

Потребителски аватар
Mind_Control

Мнениеот Mind_Control » 24 дек 2010, 19:07

Май верно е огънат металът. Външно не му личи, но стопа го разглобих днес и не може да пасне, като хората. Долната "щипка" е счупена, но това принципно не оказва голямо влиание за напасването. Явно се е счупила в следствие на огъването на калника.

Къде ще препоръчате да я закарам да изправят ламарината?
Lexus IS200
Peugeot 206 CC 1.6

Върни се в “Общо обсъждане на сериозни теми”