Протест за цената на горивата

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Re: Протест за цената на горивата

Мнениеот Tin4ou » 07 мар 2011, 21:02

Не може да сравнявате либийските проблеми с нашите :D Разбирам да ни вдигат горивото само на нас ,ОК ще ходим да пикаем срещу вятъра ,но проблема си е комплексен и не касае една-две страни. Аз под стачка разбирам всички за 1-2 дена или една седмица например да спрем колите и държавата ще блокира. Тогава може и да се замислят че намеренията са ни сериозни.Така се прави протест. Спираш всичко от движение ,и показваме че можем да бъдем единни.А не да се съберем 100 човека на по биричка в някоя бензиностанция и днес по новините да казват, че нямало спад в количеството зареждания по бензиностанцийте. И все още си мисля че караме с най-евтиното гориво в Европа и не само,погледнете Гърция , Турция и т.н.
Изображение

Потребителски аватар
Mind_Control
Регистриран: 17 юли 2010
Автомобил: IS 200

Мнениеот Mind_Control » 07 мар 2011, 22:06

Ael написа:Не може да сравнявате либийските проблеми с нашите :D Разбирам да ни вдигат горивото само на нас ,ОК ще ходим да пикаем срещу вятъра ,но проблема си е комплексен и не касае една-две страни. Аз под стачка разбирам всички за 1-2 дена или една седмица например да спрем колите и държавата ще блокира. Тогава може и да се замислят че намеренията са ни сериозни.Така се прави протест. Спираш всичко от движение ,и показваме че можем да бъдем единни.А не да се съберем 100 човека на по биричка в някоя бензиностанция и днес по новините да казват, че нямало спад в количеството зареждания по бензиностанцийте. И все още си мисля че караме с най-евтиното гориво в Европа и не само,погледнете Гърция , Турция и т.н.

Е и аз за това говоря отдавна, но никой няма да се лиши от удобството на колата, което от своя страна значи, че имат пари хората и могат да бъдат стригани още :)
Lexus IS200
Peugeot 206 CC 1.6

Потребителски аватар
bondye
Регистриран: 12 октомври 2010
Автомобил: GS 300

Мнениеот bondye » 08 мар 2011, 00:16

Mind_Control написа:
bondye написа:Протест-добре, но идеята да се зарежда за по 50 стотинки не ми се струва сериозна. Отивам на протест, ако се блокират всички входни артерии на големите градове.

И тогава военните с танкове ще ни разгонят. Идеята е да не могат да ти кажат копче, при положение, че седиш и чакаш да си заредиш бензин.

Да, и всички ще са много обезпокоени, че седиш и чакаш на някаква бензиностанция 8)
gs300 2jz

Потребителски аватар
Mind_Control
Регистриран: 17 юли 2010

Мнениеот Mind_Control » 08 мар 2011, 11:50

bondye написа:
Mind_Control написа:
bondye написа:Протест-добре, но идеята да се зарежда за по 50 стотинки не ми се струва сериозна. Отивам на протест, ако се блокират всички входни артерии на големите градове.

И тогава военните с танкове ще ни разгонят. Идеята е да не могат да ти кажат копче, при положение, че седиш и чакаш да си заредиш бензин.

Да, и всички ще са много обезпокоени, че седиш и чакаш на някаква бензиностанция 8)

Зависи колко са чакащите.. ако сме 20 коли- на никой няма да му направи впечатление. Ако са 1000 коли ще се замислят, а ако са 10 000 коли ще се насерат, защото не се знае на къде ще поемат.
Lexus IS200
Peugeot 206 CC 1.6

На линия
Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 08 мар 2011, 12:41

ако сте 20 коли ще направите оборот на ОМВ, ако сте 1000 коли няма да се съберете на уговореното място дори и някои мойе да не стигнат до там, ако сте 10 000 коли значи си попаднал на сбирка на клубовоете на лада, бмв и VW, и последната тема за разговор ще ви е цената на горивата.
А като сте толкова "корназ" как мислите че може да се повлияе върху цените че все още не ми е ясно, за да се промени ддс-то требе се порменят закони, за да падне акциза трябва да се съгласува с европейската комисия.

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 08 мар 2011, 13:00

Абе работата е да ходим да стачкуваме щото иначе като седим и нищо не правим и ни газят само. Нали така ?

По реално ми се струва да си съсредоточим енергията и силите в това как да си увеличим доходите а не как да се правим на бунтовници и разсърдени :wink:

П.П. Бас държа че 8000 от тези 10 000 ще са на газ обаче ще са там заради масака
Последна промяна от Tin4ou на 08 мар 2011, 13:03, променено общо 1 път.
Изображение

На линия
Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 08 мар 2011, 13:03

преди да стачкувате някой от вас интересувал ли се е от цените на горивата в европейския съюз ние караме на доста ефтино гориво по ниски са цените само с Румъния (там 50% от нуждите за държавата са собствен добив), Кипър, Полша

за който не вярва

http://www.energy.eu/

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 08 мар 2011, 13:25

Ael написа:Абе работата е да ходим да стачкуваме щото иначе като седим и нищо не правим и ни газят само. Нали така ?

По реално ми се струва да си съсредоточим енергията и силите в това как да си увеличим доходите а не как да се правим на бунтовници и разсърдени :wink:

И колко от всички хора ще успеят да увеличат доходите си,и моето мислене е в такава насока,но тук не се живее нормално,Държавата прави всичко възможно да те спъва,навсякъде е пълно с мошеници,ако речеш да си правиш ремонт или някаква др. услуга първо ровиш 1 месец в нета питаш приятели и така нататъка,когато отидеш в някоя държавна или постдържавна институция се почва една бюрокрация и служителите не съзнават че те са там да са в помощ на гражданите а не да се мислят за директори.Не може да имаме европейски цени на стоки храни и др. а да имаме комунистически заплати и пенсий,да отидеш да си напазаруваш нормално и да се чувстваш зле от това,защото някои хора могат да си купят само кисело мляко и хляб.И така..... трябва да се мисли позитивно,ама тва нашето граничи с мазохизъм.Всички сме намерили някакъв начин да оцеляваме,но повярвайте и това ще е за кратко,ако масата потъне то няма как и ти да стоиш докрая сух.
Може и на 5 лева за литър да може да караме,ама нормално ли е????Та за какво живеем да си сипваме бензин в колите ли,поне аз не :) .

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Мнениеот Murry » 08 мар 2011, 14:17

Е няма как, аз покрай цените на горивата в последно време гледам да не шаря много-много наляво-надясно. Не, че не мога да си го позволя, ама като за 3 дена ползване на колата оставя 70 лева в Еко и ми призлиява... Пловдив - София и обратно вече ми е също около 70 лева. Тези цени много спъват според мен мобилността в ЕС, но такава е политиката на целия съюз и колкото и да се тръшкаме не можем да направим абсолютно нищо, защото подобни решения за промяна на данъчната политика спрямо горивата се взимат на много по-високо ниво и ние нямаме никакво законно право да мърдаме от политиката на останалите държави. Тук идва момента, че голяма част от хората в България са тотално необразовани по въпроса и затова се получават такива протести, при които единственото, което можеш да постигнеш е да съсипеш тотално деня на хората, работещи на избраната бензиностанция.
Изображение - пенсионерски разход

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 08 мар 2011, 14:52

Поздрав за всички патриоти :wink:

[vbox]be5eace3[/vbox]
Изображение

Потребителски аватар
vladdu
Регистриран: 05 октомври 2009
Автомобил: HS 250h
Контакти:

Мнениеот vladdu » 08 мар 2011, 14:52

Murry написа:... никакво законно право ...

правото да протестираш е в основата на демокрацията.
правото да не протестираш си е лично твоя работа.
в италия намалиха акциза на цигарите едно време след масовите протести ... интересното е, че и доста непушачи участваха ей така за спорта и от солидарност.
Lexus is200 Auto Sport Pack I Granite Sky

Потребителски аватар
Murry
Майна

Мнениеот Murry » 08 мар 2011, 16:55

Всеки има правото да протестира, ако имаше някаква възможност нещо да се промени и аз щях да го направя, обаче когато нямаме никакво право да променяме акцизите, няма къде да ходим. Да не говорим, че точно от акцизите влизат мнооого пари в бюджета (останалите ни данъци са ниски като цяло) и ако се лишим от тях или ги намалим просто ще фалираме и то много по-драматично от гърците, защото те имат някаква основа, на която да стъпят, а ние нямаме. Тук идва шансът намалянето на акциза да увеличи потреблението на горивата и балансът да се запази, но всички тези възможности се изчисляват от много по-запознати от мен и теб хора.

Потребителски аватар
vladdu
Регистриран: 05 октомври 2009
Автомобил: HS 250h
Контакти:

Мнениеот vladdu » 08 мар 2011, 21:58

идеята на акциза като данък е да контролира потреблението, сиреч да го ограничава.
потреблението сега се ограничава от цената на суровината, т.е. идеята на акциза се губи...
ние сме малък консуматор, да видим големите в ЕС какво ще им хрумне ако наистина петрола подмине 200$ и се укроти на 250$.

но като цяло, ако не протестираш няма как да се знае, че си недоволен.
Lexus is200 Auto Sport Pack I Granite Sky

На линия
Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 08 мар 2011, 21:59

абе друго си е на газчица....

Потребителски аватар
Murry
Майна

Мнениеот Murry » 08 мар 2011, 22:22

vladdu написа:идеята на акциза като данък е да контролира потреблението, сиреч да го ограничава.
потреблението сега се ограничава от цената на суровината, т.е. идеята на акциза се губи...
ние сме малък консуматор, да видим големите в ЕС какво ще им хрумне ако наистина петрола подмине 200$ и се укроти на 250$.

но като цяло, ако не протестираш няма как да се знае, че си недоволен.

Виж, за ограничението на потреблението чрез по-високата цена на петрола съм съгласен, това е добър довод. Но това работи по официалния параграф на акциза - че идеята му е да предпазва от нещо. Точно в Европа идеята на акциза е да пълни държавните бюджети, защото харчим като разпрани за какви ли не социални услуги и ужасно надута държавна администрация (особено у нас). Не, че не съм съгласен с теб, просто казвам, че никой няма да се лиши от тези сериозни суми, които идват от акцизите на горивата. По-правилен повод за протест би било за законово дефиниране каква част от акциза трябва да отива за инфраструктура, защото това в момента не се случва, и само наливаме пари от горивата в държавата, като те отиват в съвсем други посоки, само не и за подобряването на транспорта като цяло (било той автомобилен, железопътен и т.н.)

Върни се в “Общо обсъждане на сериозни теми”