Кой с какви гуми кара?

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Re: Кой с какви гуми кара?

Мнениеот Murry » 05 дек 2012, 12:47

И моите зимни са Yokohama W-Drive - невероятни са като сцепление, но IS-ката с други зимни гуми не съм я карал, така че нямам база за сравнение.
Изображение - пенсионерски разход

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 05 дек 2012, 13:51

Съгласен съм с Денис. За да може да се даде акуратна оценка трябва да си карал Лекса последните 10 зими с 10 различни марки гуми.

+1 за Yokohama-та.
Изображение

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 05 дек 2012, 20:58

Аз пък ви подхлъзнах, щото Yokohama-та са ми летни :)
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 12 окт 2013, 12:17

Аз пък сложих днес пропър зимни гуми :twisted: Сега чакам с нетърпение първия сняг или лед (което първо настъпи - нямам претенции)

DSC08506.JPG
Изображение

Потребителски аватар
Mind_Control
Регистриран: 17 юли 2010
Автомобил: IS 200

Мнениеот Mind_Control » 16 окт 2013, 13:42

От кога искам такива гуми да си сложа :) Едно време жигулата с такива гуми нямаше място от където да не мине.
Lexus IS200
Peugeot 206 CC 1.6

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 17 окт 2013, 17:25

Ами ще видим каква е разликата. Аз с Лекса имам една зима с летни гуми и няколко със зимни така че ще се разбере. Най-много да се закопавам по-лесно в преспите :mrgreen:
Изображение

jev
Регистриран: 11 ноември 2012

Мнениеот jev » 17 окт 2013, 17:54

Сложи малко баласт в багажника и няма да имаш спиране! Не че с тези гуми ти трябва, но все пак. :)

Rendosa
Регистриран: 12 декемрви 2010

Мнениеот Rendosa » 29 ное 2013, 13:09

Да споделя и аз.Летните са ми Hankook 225/45/17 220лв/бр. Карал съм и с yokohama много отдавна непомня модела но бяха много шумни и твърдо возеха карал съм и с goodyear eagle доста поднасяше с тях и на мокро също не се представяха добре.А на старата кола имах Kumho които бяха най-лошите гуми които някога съм ползвал слабо сцепление и за един сезон се износваха.Това ми е опита с летните гуми.Зимни си купих преди седмица за лекса Nexen 225/45/17 корейски 160лв/бр доста ниска цена сравнение с другите марки.За сега на мокро и сухо се държат перфектно,но незнам как ще са на сняг тука във Варна още сме на дъжд.Другия ми опит със зимни гуми е с goodyear ultra grip 6 без грешка по нагорнища заледени където другите закъсваха гудиара драпаха нагоре здраво много бях доволен от тях.Немога да кажа кои марки гуми са хубави,но мога да кажа от опита на роднини и приятели кои гуми са лоши със сигурност не си вземайте (Marangoni,High Performer,Hercules,Tigar,Lassa,Maloya,Nang Gang,Ling Long,Petlas,Runway,Star Performer,Salium,Syron,Wanli и др. но не се срещат много по нашите пазари.)Това са най-долните гуми с които са патили мои познати.А иначе за Аутобилд,че правят тестове правят,но и фактора кой ще плати повече за реклама също го има.Ето тука има доста инфо за гуми http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/ . А м/у другото имам един приятел кара 220коня кола с 225/45/17 зимни гуми Sunny SN3860 китайски с възможност за шипове за 120лв/бр вече 5 зими и няма по доволен от него драпа навсякаде :D гумите не са се износили има грайфер за още 2-3 сезона а да караш 8 години китайска гума ще е чудо,така че марка цена качество всичко е много относително и съм съгласен донякъде с Денис , а Аел какъв модел са тези гуми с шипове?

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 29 ное 2013, 19:27

със шипове в БГ е забранено така че не те устройва,иначе и аз гледах новия модел на SAVA ама нали сме една държава....

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 29 ное 2013, 19:33

Тези 17-ки от снимката са Federal. Тъй като ми трябваха само за един сезон да избутам гледах да взема най-евтиното на пазара. То па се оказа, че ги карах 1500км само и сега ще ги махам защото няма да се ползват повече. Въпреки Тайландския си произход гумата обаче е жестока, вече месец и половина я тествам на сняг и Лекса няма затъване. Миналата година бях с нормални зимни без шипове и имаше няколко места където като вляза в преспа и си оставам там. Просто като ти е лека задницата и физиката не може да се пребори. Но сега като има пирони по-гумата и дращи снега, превърта, но си драпа. Дори и дрифтенето вече става по-контролирано и се губи малко ефекта на пързалката за жалост.

Сега на Субаруто зимните са ми 16-ки Мишлен пак с шипове. Е та тва вече си е вседеход. Няма наклони, няма баири, няма преспи... Тука вече даже не мога да преценя качествата на гумата. Дрифтенето премина в съвсем друго измерение. 4х4 то на тази кола е в съотношение 45/55 преден към заден мост. Като я настъпя и тръгва с вратите настрани и се плъзга много хаотично. Аз се плаша и гледам рядко да си правя експерименти и то само на широк безлюден паркинг.

И само да допълня, че лятото купих нови летни Falken ZE914 215/50 R17 91W и въпреки добрите отзиви и препоръки които четох за тях се оказаха много слаби гуми! Не ги препоръчвам на никой, доста шумни излязоха и на всичко отгоре на мокро се късат от пързаляне. Сега за лятото трябва да купувам 17-ки за Субка и този път компромис няма да правя с качеството !
Изображение

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 20 фев 2014, 15:33

За такива като Ael които пътуват през различни държави зимата Nokian са го измислили

[youtube]qNXL2EEscuE[/youtube]

Върни се в “Общо обсъждане на сериозни теми”