Покривало за Lexus

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
vanistia
Регистриран: 12 август 2009

Покривало за Lexus

Мнениеот vanistia » 28 мар 2014, 17:50

Здравейте
Днес една градушка се опита да ме изненада но не успя. Знаете ли как стоят нещата с покривала за коли, които да са и против градушка. И също така да не драскат боята при слагане и сваляне. Купувал съм кауфландски (за други цели) и не са лоши но срещу градушка мисля че няма да помогнат а и ми се струва че ще драскат боята.
Възможно е и скоро да оставя колата за неопределен период. Ако е с покривало постоянно, влага и такива проблеми ще има ли.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Re: Покривало за Lexus

Мнениеот Д. Ив. » 28 мар 2014, 19:19

По принцип хубавите покривала са от няколко слоя и са дишащи, т.е. няма проблем с влага и т.н., предпазват от UV лъчи и химикали, вътрешния им слой е много мек и не драска боята, но за градушка ... не съм сигурен ... и не са никак евтини между другото. За да пази от градушка трябва да е твърд, което изключва предпазването на боята от драскане според мен ... най-добре е да намериш гараж за месец-два или колкото ще отсъстваш, ще ти струва по-евтино от хубаво покривало
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
vanistia
Регистриран: 12 август 2009

Мнениеот vanistia » 28 мар 2014, 20:04

Както често казва Соколчев, едно циганче ще тича по мен с одеяло за тия пари... http://www.ebay.com.au/sch/items/_W0QQ_ ... m270.l1313
Това за няколкото месеца не ми е толкова /ще измисля нещо/ , но така както днес се случи не е толкова рядко особено че сега почва сезона на градушките. И ако няма къде да скриеш колата за момента последствията са много неприятни. Виж в багажника ако има нещо подходящо и си наблизо до колата.
Чудя се ако си купя десетина от тези http://www.giftandbag.com/product/482/s ... obila.html и шивач да ми ги съедини и да се получи това дето е само отгоре .....
hail-cover-protection.jpg

Ако някой знае от какъв материал се правят тези сенници за предното стъкло и направо може да се купи цяло парче и да се поръби, ако го има някъде по борси..

sashkolin
Регистриран: 10 октомври 2016
Автомобил: RX 300

Мнениеот sashkolin » 10 окт 2016, 16:04

В идеалният вариант, покривалата против градушка се изработват от три пласта. Вътрешният пласт е от дишащ фин брезентов плат или здрава памучна материя, а външния пласт е от непромоакем материал. Между двата плата трябва да има твърд, но еластичен компонент с подходяща дебелина. По този начин, покривалото щади боята на автомобила, използвания материал позволява на въздуха да циркулира, но не пропуска вода и не задържа влага. Имаме си и български производител.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 11 окт 2016, 11:04

Много хубаво ама тая скрита реклама ще взема да я премахна. Който го интересува ще си намери информацията в Гугъл.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Върни се в “Общо обсъждане на сериозни теми”