покритието на таблото

Модератор: Lexus

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200
Контакти:

покритието на таблото

Мнениеот sokolchev » 02 сеп 2014, 18:46

колеги,търсих ама не намерих,има ли някой представа може ли,как и с какво да се премахне това което прилича на гумирано покритие на таблото,особено около навито и медията,която се наранява много лесно и стои адски грозно,попаднах на ето тази боя която мисля да изпробвам,но преди това трябва да премахна сегашната гняз
http://olx.bg/gumirana-boya-dzhanti-alu ... -i56184380

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Re: покритието на таблото

Мнениеот pepur » 02 сеп 2014, 19:26

Човек,къде има гняс по таблото :shock: .
Сребристата боя ли имаш предвид?
Иначе може да я свалиш финно с водна 1000,и после да полираш.Ама нали няма после да боядисваш с боята от линка?

sokolchev
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 02 сеп 2014, 20:51

pepur написа:Човек,къде има гняс по таблото :shock: .
Сребристата боя ли имаш предвид?
Иначе може да я свалиш финно с водна 1000,и после да полираш.Ама нали няма после да боядисваш с боята от линка?

нееее,това което е по пластмасовата част на таблото,точно около навигацията и надолу към скоростния лост,между въздушната възглавница и йабката самата лайсна

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 02 сеп 2014, 21:00

Според мен няма такъв спрей, който да го направи толкова качествено и трайно забрави просто.
а махането най-добре с шкурка както каза Пепърчо.
Скоро ми се наложи да изтърквам такова покритие от една мишка Майкрософт при която на 4-тата година покритието бе почнало да се разлага и да лепне.

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300
Контакти:

Мнениеот DFGeneer » 02 сеп 2014, 23:24

Тоя спрей не съм го виждал, но изглежда е като plastidip.
За plastidip не ти трябва да махаш покритието отдолу, просто го почисти хубаво. Хваща се здраво ако нанасяш няколко тънки слоя вместо един дебел, еластичен е и не се напуква. Може евентуално да се накъса от остър предмет.
Аз също съм намислил да третирам таблото с platidip, но като гледъм как съм със свободното време, май няма да е скоро.
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

sokolchev
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 06 дек 2014, 21:34

да си продължа темата,тази гумирана част се премахва горе долу лесно с повечко търкане и нерви с разредител,става много гладко от долу но доста по сивкаво бяло или избеляло все е дно,взех спрей който е спецялно за табло,попринцип стана,но!ще се наложи да го преправям на пролет като се затопли,защото трябва да се пръска от разстояние 30см което особено покрай волана е не възможно да се направи,духаше вятър и при отворени врати,все пак да не се отрова от миризми на боя,не успях да го направч равномерно,а и доста си играх с облепване защото тази част от таблото не се сваля,или цялото табло или нощо.на тъмно не си личи,даже доста добре се е получило,но на светло се виждат доста грешлите ми,но като се затопли ще ги коригирам,спрея се сваля лесно доколкото забелязах,нещо като фолио се е получило

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

Мнениеот mtrx » 07 дек 2014, 13:04

Я дай една снимка
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

sokolchev
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 07 дек 2014, 13:40

не съм снимал когато го премахвах покритието,а сега ще се видят всички не достатъци :) ама ще снимам и ще кача

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 08 дек 2014, 09:57

Аз ли не разбрах нещо или Соколчев си е изтъркал с разредител боята на таблото ?
Изображение

sokolchev
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 08 дек 2014, 10:24

Ael написа:Аз ли не разбрах нещо или Соколчев си е изтъркал с разредител боята на таблото ?

Аха,разбрал си ме много точно,нали средната конзола около медията и навигацията която стига до скоростния лост е от няква странна гумирана повърхност която се наранява много лесно,та тази повърхност се премахва с разредител и става гладка пластмаса но в по сивкав цвят,и след тива със спрей от рода на пласти дрип който пак се получава като гумирана боя се нанася,само че понеже не съм бояджия,не успях да го пръсна добре и си личи несполуката ми,лошото е че или на място трябва да пръскам,както направих,но е тесно от към волана особено илу трябва да се свали цялото табло което също не е оферта.така че това го оставям за пролетта да го правя

Потребителски аватар
vasi4u
Регистриран: 07 юни 2014
Автомобил: IS 250

Мнениеот vasi4u » 27 окт 2015, 17:00

Колеги, някой пръскал ли си е таблото точно с този спрей "plastidip" - говоря за централната конзола и към скоростния лост? Аз се замислям дали да я пръсна със черен мат или да пробвам този спрей "plastidip". Просто исках да разбера, ако има отзиви да сподели и да си каже мнението дали си заслужава!

Потребителски аватар
milfor
Регистриран: 11 януари 2015
Автомобил: IS 200 Sportcross
Контакти:

Мнениеот milfor » 15 мар 2016, 09:55

Качвайте и снимки да видиме кво се получава с plastidip ,че и мойто на пролет трябва да пръскам с нещо.
Не всичко което виждаш е истина! One Shot One Kill- Afghanistan SNIPER TEAM 8)
[url]http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/02/18/article-0-1B8F240F00000578-543_964x727.jpg[/url]

Върни се в “Общо обсъждане на сериозни теми”