Соларен панел за зареждане на хибридната батерия

Модератор: Lexus

mihailbozhkov1228
Регистриран: 15 януари 2017
Автомобил: CT 200h

Мнениеот mihailbozhkov1228 » 19 яну 2017, 23:52

Здравейте момчета,нов съм във форума и реших да попитам дали някой е чувал за така нареченият соларен панел за зареждане на хибридните батерийте.? И да даде малко повече инфо ,ако знае нещо по въпроса. :?: :?: :?: :?:

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Re: Соларен панел за зареждане на хибридната батерия

Мнениеот Akima » 20 яну 2017, 00:35

Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014
Автомобил: RX 400h 4WD

Re: Соларен панел за зареждане на хибридната батерия

Мнениеот ivalin4o » 20 яну 2017, 02:12

Здравей.
Както е отбелязъл колегата.....правят се опити! (съжалявам не прочетох какво пише в линковете)
По мое скромно мнение.....да ще има ефект. Колко голям?.....колкото по-"мощен" е хибрида, толкова повече няма да се усеща. В този ред на мисли, най-голям ще е ефекта при ярис.
До тук добре, но по добре ще е да е plug in хибрид. Все пак когато се остави на паркинг ще е хубаво батерията да е по-разредена. От лични наблюдения Rx400h не се стреми към това, даже съм имал случаи да е с пълна батерия след маневрите по паркирането (особено сега в студовете). (Сравнявам с моето Бу, защото нямам наблюдения върху поведението на другите модели, а със сигурност е различно) Мислил съм го и даже намерих гъвкави панели. Обаче това, че немога да накарам компютъра да държи батерията по-разредена към края на пътуването (не че немога, но не ми се троши чудесната колица) и това че батерията е с малък капацитет, стигам до заключение (поне лично за мен), че няма да мога да използвам максимума от това което системата може да предложи.
Сложното идва когато трябва да подвържеш две зарядни към един пакет Ni-MH батерии. Понеже зарядните на тези батерии следят Δпик на напежението и температура за да прекратят заряда. Не е като при оловните или литиевите от всички подмодели!!!
Виж по-голям успех ще имаш с 12V система. (както впрочем повечето автомобилни производители са се насочили)

Виж при Karma Revero се е получило готино, но едва ли 200W панел му помага особенно при 21,4kWh батерии и (зависи от модела) 191÷301kW (не, че не помага, колкото за електрониката)!

Успех и дерзай. Нека удара в която и да е стена не те отказва да търсиш краят и, за да я заобиколиш. 8) :wink:
Изображение
Изображение

mihailbozhkov1228
Регистриран: 15 януари 2017
Автомобил: CT 200h

Мнениеот mihailbozhkov1228 » 28 апр 2017, 13:00

Благодаря за отговорите, но имах предвид за съвсем друг вид соларно зареждане на хибридната батерията. Пример ( Отиваш на почивка и си оставяш колата на паркинга на летището за по дълго време от обичайното, а през това време хибридната батерия се разрежда до степен която трябва да се обаждам на Лексус сервиз за помощ.) Дали има панели който да поддържат нивото на хибридната батерия до приемливо, че да не се стига до Сервиз.? Това имах предвид. А не за соларен панел за зареждане по време на шофиране.

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014

Мнениеот ivalin4o » 28 апр 2017, 13:12

Ако евентуално ти се наложи...проблема няма да ти е хибридната батерия.
Преди да я оставиш на паркинга, зареди хибридната батерия до колкото може. Все около година ще изкара. Все пак саморазряда не е толкова голям!
Другият вариант е да я оставиш на "отговорно" пазене от "доверен човек".
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: Аз съм бот

Мнениеот Tin4ou » 07 май 2017, 11:16

Аз мисля, че старт батерията пада, когато колата седи по-дълго паркирана, а не хибридната.

На моята електричка имам слънчево панелче, което храни 12V-овата батерия и така няма опасност да остана някъде без ток, така че да не мога да стартирам колата.
Изображение

pepur
Регистриран: 22 януари 2009

Мнениеот pepur » 07 май 2017, 21:54

Точно така.

Върни се в “Електроника”