Новият Лекс на DFGeneer

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
vladdu
Регистриран: 05 октомври 2009
Автомобил: HS 250h
Контакти:

Re: Новият Лекс на DFGeneer

Мнениеот vladdu » 07 фев 2011, 14:16

Ael написа:Защо никой не вярва че скоростомерите се правят заводски да показват със 7-8 процента повече от колкото е реалната скорост ? Толкова ли ви звучи невероятно ?

аз вярвам, просто влезнахме в излишни подробности ...
манифактура като е казал 8.2 - е нема да се мине и да оплюе собствената си кола.
Lexus is200 Auto Sport Pack I Granite Sky

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300
Контакти:

Мнениеот DFGeneer » 07 фев 2011, 15:41

По принцип е трудно да се направи точно измерване по филмче на скоростомер.

Все пак, аз го меря около 7.7 сек. 0-100. Това е от момента в който скоростомерът мръдва нагоре до момента в който достига 107 км/ч (= 100 км/ч по ГПС).
Да, колата тръгва малко преди това - чува се превъртането на колелата, но това е защото скоростомерът е осредняващ и във всеки един момент показва средната скорост от предишните 200-500 милисекунди. Затова приемам и че колата е достигнала 100 км/ч малко преди скоростомерът да покаже 107 със същото закъснение с което отчита че е тръгнала.
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 07 фев 2011, 16:05

Абе чудна си е колата и звука е изключително приятен. Има ли някви съществени разлики между двата модела освен двигателя и 1,3 сек ? Говоря за поведение на пътя (в завои) ,окачване ,диференциал, изпусквателна с-ма и т.н ?
Изображение

Потребителски аватар
DFGeneer
Контакти:

Мнениеот DFGeneer » 07 фев 2011, 17:06

ДВГ, скоростна кутия и дифернциалът са различни. Съответно и изпускателната система.

Електрониката на 300 е по-бърза и 2JZ-GE двигателя реагира много по-бързо на подаване на газ от 1G-FE. Дори се усеща накланяне на купето при рязко подаване на газ на место като при muscle-cars.

Скоростната кутия е А650Е - същата е и в GS300 и LS430 - 5-степенна със заключване на предавките. Има Е-Shift опция за ръчен контрол, но реално не е избор на предавка, а избор на максималната предавка. Т.е. ако си на 3-та и ритнеш рязко газта си сваля сама на 2-ра или 1-ва. Когато обаче си на 3-та, дори да стигнеш до прекъсвач, не включва 4-та. Това че сама връща предавките обаче е неприятно за икономията на гориво, защото не можеш да изцедиш ефективността на двигателя от максимално натоварване на ниски обороти.

Диференциалите мисля че са само LSD за европейските модели и освен това са с различно предавателно число от тези на ИС200.

Разлики в окачването почти няма, ако не броим малко по-твърдите пружини и амотрисьори при IS300 за компенсация на по-голямото тегло.

В завои IS200 е по-добър, още повече че моят е с койловъри. Но по принцип 200 е по-добре балансиран а е и около 150 кг по-лек.

Купетата са почти идентични, но IS300 има повече шумоизолация и вози малко по-тихо.

Като звук 300 е по-басов и гърлен, но май виещия звук на 200 повече ми харесва.

Трудно е да се каже кой е по-добрия автомобил. И двата имат предимства и недостатъци и всъщност са коренно различни машини, въпреки че външно почти няма разлика.

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 07 фев 2011, 17:26

DFGeneer написа:....И двата имат предимства и недостатъци и всъщност са коренно различни машини, въпреки че външно почти няма разлика.

Ето това исках да разбера :wink: IS200 наистина е леко тромав от към респонс и това си мислех че се дължи на задното предаване. А то било комплексно. Максимална скорост пробва ли вече или там където си ще лежиш в затвор ако го направиш ?
Изображение

Потребителски аватар
DFGeneer
Контакти:

Мнениеот DFGeneer » 07 фев 2011, 19:07

Да, ИС200 е с учудващо тромав откъм респонс двигател. Но това се дължи не само на ECU, но и на dual mass flywheel. Мисля че при тези които го модват с lightweight flywheel се получава доста по-добър респонс.

А, между другото току що засякох че 100 км/ч по ГПС ми отговарят на 104 км/ч по километраж. Затова бих помолил Виктор да преброи колко кадъра/секунди от филмчето са между мърдането на стрелката и кадъра в който стрелката достига 104 км/ч. Аз ги меря около 7.5 сек с хронометър, но това е субективно измерване.

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 07 фев 2011, 20:17

DFGeneer написа:... това се дължи не само на ECU, но и на dual mass flywheel. Мисля че при тези които го модват с lightweight flywheel се получава доста по-добър респонс.

Е та точно сега е момента да използваш офтопика който генерирах за да обесниш какви са тия летящи колела за които говориш ? И какво представлява тоя мод ?
Изображение

Потребителски аватар
vladdu
Контакти:

Мнениеот vladdu » 07 фев 2011, 20:53

Хайде на олекотените маховици!

Потребителски аватар
DFGeneer
Контакти:

Мнениеот DFGeneer » 07 фев 2011, 21:34

Да, flywheel = маховик

Това е първия "елемент" който е закачен на коляновия вал на двигателя като към него прилепва съединителя. Съответно колкото по-голям и тежък е, толкова по-бавно се развърта вала, но за сметка на това ходът на двигателя става по-плавен.
От друга страна при ръчни скорости не е зле двигателя да има по-голям инерчен момент (по-тежък маховик), за да не гасне често при по-рязко пускане на съединителя при тръгване. И предполагам че това е причината да ползват тежък маховик стандартно, защото 6-цилиндровия редови бензинов двигател по принцип е с много плавен ход и няма нужда от тежък маховик за да работи плавно.

Някъде гледах из youtube IS200 с компресор и олекотен маховик и очевидно се развърташе доста по-бързо от стандартния.

Иначе маховикът може да бъде сменен при смяна на съединителя.

Потребителски аватар
vladdu
Контакти:

Мнениеот vladdu » 07 фев 2011, 21:36

Да беше евтин, да го сменим всички...
Преди да взема колата имах сериозни планове за нея...
колкото повече се запознавам с нея и особеностите й, толкова повече се отказвам да я модвам.
Сега мисля да я карам сток поне 3-4 месеца и тогава ще мислим на ново.

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 07 фев 2011, 22:43

Къде маховици да сменям :lol: Аз мислих че е нещо по елементарно. Идеално си ми респондва ич не мога да се оплача даже 8)
Изображение

Потребителски аватар
DFGeneer
Контакти:

Мнениеот DFGeneer » 26 сеп 2013, 15:28

Днес лекса има юбилей - 10 години от първа регистрация.
Ще го карам да черпи.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 26 сеп 2013, 19:00

Да не би да си открил начин да връща бензин в резервоара :D
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 27 сеп 2013, 07:52

Да ти е жив и здрав и само радост да ти носи :lol:

Еххх и аз си спомням моя като стана на 10 годинки ... Все едно вчера беше! Как лети времето само ....
Изображение

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 27 сеп 2013, 08:43

Ael написа:Да ти е жив и здрав и само радост да ти носи :lol:

Еххх и аз си спомням моя като стана на 10 годинки ... Все едно вчера беше! Как лети времето само ....

:D :D :D
Иронизирай ти,ще видиш само след няколко месеца :) .

Върни се в “Моят LEXUS”