новият ми лекс

Модератор: Lexus

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Re: новият ми лекс

Мнениеот pepur » 30 дек 2014, 18:18

sokolchev написа:
pepur написа:Ама защо мъчиш компресора?
Той под -1 не се пуска пък при -13 .....безмислено е...или защото си завъртял за обдухване на челното стъкло.

В няква грешка си,при мен си работи всичко и при -20 а другото е,че щом завърта да духа на стъклата автоматично се пуска климатроника и точно след 5 мин вече е топло вътре,а стъклата са се размразили

Човек компресора не прави топло....
Действай както си знаеш.

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 30 дек 2014, 18:40

В няква заблуда си,това е климатроник,не е климатик,и тук компресора работи и за топло и за студено,и разликата в загряването е минимум 15 минути със и без включен компресор,не напразно е направено заводско щом завъртиш врътката на стъкло да пуска автоматично компресора,точно защото с него почти веднага задухва топлото и започва да размръзява стъклата

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 30 дек 2014, 19:08

Здравейте и честита коледа!
Ако ми позволите да се включа... за да работи като подгрев системата се нуждае от обръщане на потока на флуида. Това става с сложни трипътни вентили (които не съм видял при мен) или с обръщане на посоката компресора (което е и начина при инверторните климатици). Разликата между климатика и климатроника с две думи е бутона auto или казано иначе плавният контрол на температурата и силата на потока въздух из купето в зависимост от зададената и други параметри. При климатика или духа топло или студено или както си го нагласиш ръчно.
Относно пускането на компресора при натискане на подгрев на предното стъкло или бутона auto и при мен тръгва при минусови температури, изключвам го ръчно. Имаше някъде пиниз да му зададеш опция да не се включва. Според мен е зададен така по подразбиране за да отнема влагата от въздуха преди да го подгрее радиатора и да не позволява на предния прозорец да се запотява отвътре!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300
Контакти:

Мнениеот DFGeneer » 30 дек 2014, 19:36

Соколчев, да беше наминал да подрифтиш из северозападнала България тия дни - гледам си по-ефективен от врачанските снегорини.

А за климатика - Ивалин е прав, включва се само за изсушаване на въздуха, не за подгряване.
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

pepur
Регистриран: 22 януари 2009

Мнениеот pepur » 30 дек 2014, 19:42

Климатроник=автомат. климатик или там където може да конкретизираш температурата и още малко др.екстри.
А от къде идва топлото .....няма да пиша.....онази вечер даваха :D :D :D
Соколчев направи за себе си един експеримент,пусни си др.пат КЛиматроника на желаната температура без компресор,но не на Ауто а ти му задай потока въздух и силата.Тогава пиши впечатление.
Докато имах Лекса на 2-3тата минута идваше топло,аз го пусках насреща и в краката на външен цикъл.Никога не е отнемало 15мин.
Иначе да на повечето автомобили,ако цъкна на преден прозорец винаги се пуска и компресора точно за да изсуши както писа колегата,но може да си го спрете ако искате.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 30 дек 2014, 21:07

Ами освен и аз да повторя колегите за да убедим Соколчев :) Климатроник = Климатик с ел. система за поддържане на зададената температура + една-две други екстри. Компресора зимата само суши въздуха за да не се запотява стъклото, а не прави топло :)
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 30 дек 2014, 21:13

Принципно сте прави, но като че ли е по-добре да не изключвате компресора зимъска за да не "забравя" какво е работа. Дето се вика лошо няма да поработва от време на време.

Не съм чел какъв е принципа на климатроника относно това дали студеното (когато се налага да свали температурата в купето) го вкарва от вънка или от компресора когато на вън е около нулата, но определено мощността не пада така както лятото когато караме на климатик. Затова и вече не си правя труда да го спирам като е студено. Да не говорим за неудобството, че замирисва на мокри чорапи току що свалени от мръсни крака които преди това са били завряни в нечий г*з когато спреш климатика. И въздуха е по-валжен в купето, което пък създава благоприятна среда за гъби и микроби... Абе с две думи крайте си и си свиркайте, тия коли са японски и не са от стъкло :D

П.П. Какви са тия температури в България !?!?! Аз, че съм отвъд полярния кръг е 6 градуса при мен :)
Изображение

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 30 дек 2014, 21:40

Значи ние сме от България! Или си позабравил.
Сега при мен е -8 а в четвъртък сутрин прогнозата е за -15. Така е в северозападналата част на БГ. Все не сме със света!
Изображение
Изображение

sokolchev
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 30 дек 2014, 21:46

Д. Ив. написа:Ами освен и аз да повторя колегите за да убедим Соколчев :) Климатроник = Климатик с ел. система за поддържане на зададената температура + една-две други екстри. Компресора зимата само суши въздуха за да не се запотява стъклото, а не прави топло :)

трудно ще ме убедите :) аз съм си дървен ШОП :) но факт е,че компресора си ми работи при каквито и минусови температури да са и ми затопля почти моментално ,докато с нормалното парно е доста по бавно

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 31 дек 2014, 12:02

Аз се отказвам. Ти преоткри физиката и според мен трябва да ти дадат поне нобелова награда :D
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

sokolchev
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 31 дек 2014, 13:55

Д. Ив. написа:Аз се отказвам. Ти преоткри физиката и според мен трябва да ти дадат поне неболова награда :D

Весело посрещане на Новата Година ;)

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

Мнениеот mtrx » 02 яну 2015, 11:08

Sokolchev системата а включения климатик се води defoggerи включва климатика само за да изсуши възхдуха.Топлото идва само от двигателя когато колата загрява.Сегса за колко време загрява - За около 5мин някъде.
П.п Честита нова година :)
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

sokolchev
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 30 окт 2015, 13:16

Най накрая фаровете станаха бяли :) остана и на стоповете да им дойде ред
DSC_2082.JPG

DSC_2083.JPG

DSC_2084.JPG

DSC_2085.JPG

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 30 окт 2015, 20:11

Уникален!
Изображение

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 24 ное 2015, 21:37

Соколчев, това не е ли твоята кола :)

[youtube]VyWKlzLvFGw[/youtube]

Върни се в “Моят LEXUS”