За дупките с "любов"

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Re: За дупките с "любов"

Мнениеот Tin4ou » 19 окт 2012, 16:01

Много подробен пост, браво за което ! Само дето при другите застрахователи може да не са толкова розови нещата :(
Изображение

Потребителски аватар
bondye
Регистриран: 12 октомври 2010
Автомобил: GS 300

Мнениеот bondye » 19 окт 2012, 16:17

mtrx написа:
bondye написа:
mtrx написа:20 дена по късно...

Колега, благодаря за изчерпателната информация :)

По рано нямаше как да се случи :) Аз се мотах една седмица и сервиза две

Не ме разбирай погрешно, не казвам нищо за срока. Просто не исках да копирам целия текст :)
gs300 2jz

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

Мнениеот mtrx » 19 окт 2012, 16:45

Ами дано на никой не му се случва но се оказва че при удар в дупка нашите лексусчета не са най здравите :)
Между другото не знам дали си внушавам но сега волана е по лек при завой наляво отколкото надясно.Реглажа май мина ок
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Потребителски аватар
CityNight
Регистриран: 05 май 2012
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот CityNight » 21 окт 2012, 00:07

Ако волана ти е по-лек в едната посока, виж рейката- най-лесно като я дигнеш на стенд, махаш външната скоба на маншона (маха се с ръка- само е защипана), и стискаш да видиш дали не е протекло от страната на удара. Ако е- 250 лева струва удоволствието.
Колкото то КАТ- ще те потърсят след 6-9 месеца и се подготви да те третират като престъпник :Р

Потребителски аватар
mtrx
Контакти:

Мнениеот mtrx » 21 окт 2012, 13:01

Е тук е момента да спомена че рейката по принцип си тече :) Може би просто си въобразявам
Ако имаш представа къде ги рециклират за 250лв кажи . Цената която са ми обявили неофициално е 350лв
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Потребителски аватар
vanistia
Регистриран: 12 август 2009

Мнениеот vanistia » 22 окт 2012, 01:07

mtrx написа:Е тук е момента да спомена че рейката по принцип си тече :) Може би просто си въобразявам
Ако имаш представа къде ги рециклират за 250лв кажи . Цената която са ми обявили неофициално е 350лв

В Криводол (Врачанско) има човек който рециклира рейки и моите майстори много го хвалят и когато имат проблемни ги пращат само при него. Човека давал и гаранция някаква. Доколкото си спомням, мисля че се говореше за 150лв. а това че е на лексус май няма да промени цената щото ми предложиха да пращам моята въпреки че за сега си е ок :).
Ако искаш утре ще му намеря координати и ако решиш да звънкаш може да кажеш кой те е насочил към него ( ще ти кажа имената на майсторите) за да няма евентуално надуване на цената.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 22 окт 2012, 10:24

В Пловдив знам за 180лв къде ги рециклират. Поне такава беше цената преди 2 години като ходих. Сега може и да има промяна. Ако те интересува мога да взема телефона на човека.
Изображение

Потребителски аватар
mtrx
Контакти:

Мнениеот mtrx » 22 окт 2012, 23:24

Ами ако не Ви е проблем пишете тук имената или на лично съобщение.Проблема е че ако сваля рейката , колата трябва да седи в гараж 1-2-3 седмици докато мине рециклацията , което ми се вижда малко невъзможно .

Все пак ще е добре да ги има тия координати

Потребителски аватар
CityNight

Мнениеот CityNight » 23 окт 2012, 01:26

В София има само един майстор, с който работят големите сервизи, дори и ПитСтоп и ТМ(ако ги убедиш да рециклират) там ги карат за рециклиране. Въпроса е колко ще ти вземат те за работата. Ако я свали и качи той взима 250 лева за наще рейки, правил е 2 вече, дава и година гаранция. Пиши ми утре на ЛС за контакта, че ми е в офиса.
Иначе тя си тече доста време по принцип- чувал съм, че са издръжливи, пълни маншона, и намаля, ма не е хубаво. Като почне да харчи видимо течност и остават 7-8 000 преди да се предаде тотално по мнение на майстора. Натежава ти волана, а и от зора за компенсация ти се разхлабва едната обтяжна ролка на ремъка на хидравликата ( разцентрованата, дето се натяга с ключ), и почва да вие ремъка често.

Потребителски аватар
vanistia
Регистриран: 12 август 2009

Мнениеот vanistia » 23 окт 2012, 18:51

0889 50 34 84 - Марин град Криводол.
Това е номера, цена за рециклиране на рейка - 150 лв.

Потребителски аватар
mtrx
Контакти:

Мнениеот mtrx » 24 ное 2012, 19:31

Айде пак. Значи на ляв завой ако влизаш с газ и удариш дупка 100% пукаш гума . Преди час ми се случи отново. Да е*а и дупките да е*а. Тоя път не се занимавах със застрахователи . Гумата беше от 2002 година

Потребителски аватар
CityNight

Мнениеот CityNight » 26 ное 2012, 22:44

Тя 2002 година се пука от стоене на място...Мойте най-старите са 2009 и за нищо не стават...

Върни се в “Моят LEXUS”