RX400h Rudy

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 12 април 2012
Автомобил: RX 400h 4WD

Re: RX400h Rudy

Мнениеот Rudy » 26 апр 2014, 19:16

Аз за разликата имах предвид двата филтъра на снимките са с еднакви парт. номера, а изглеждат съвсем различни (единия е с акт. въглен), но и материята (хартията) на белия е доста по-тънка. Иначе и аз приключих с безумните разходи по този филтър. Досегашния (черния) беше около 108 лв при Лио и около 80 от UK.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 26 апр 2014, 19:22

Тоя на последната снимка изглежда доста капав ... сигурен ли си, че е оригинален ...
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 26 апр 2014, 22:05

Този пост може би ще ти отговори на въпроса. Може да е смешно, ама през 2008 е имало TSIB за подмяната на модела на кабинния филтър.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Rudy

Пълен достъп до мултимедийната система в движение

Мнениеот Rudy » 07 май 2014, 19:38

Тъй като няколко човека ми пуснаха лични съобщения как става - ето за моята кола.
Дали ще стане на Вашата - не знам! Всяка модификация е на собствен риск - не нося никаква отговорност.
(То 'щото по принцип съм "безотговорен")

You need to cut the Parking Break and Speed wire.
The display unit will detect that the break is active and the speed zero.
The wheels will not be spinning on the screen, but the maintenance caution will come from the odometer via CAN bus.

Here are pictures about Electric Wiring Diagram

Изображение

and M5 connector:

Изображение
Find the M5 connector, identify 1,2,8,20 pins in correct color.
Cut* pin 8 PKB parking break wire and connect to pin1 GND.
Cut* pin 20 SPD speed wire and connect to pin 2 ACC +12V.

От опит - не е необходимо да се режат кабелчетата - могат само да се измъкнат и да се изолират - в моя случай с термосвиваем шлаух:
Изображение

Модификацията не е сложна, но аз го направих заедно и най-вече под вещото ръководство на човек с много знания и опит.
За да не стане както в най-смешните домашни клипове - същото предупреждение: DON'T DO THIS AT HOME!
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Vesko
Регистриран: 30 януари 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Vesko » 08 май 2014, 08:16

Да уточня, че нещата са за ГЕН5 навигационна система. При предишната верятността конекторите да са различни е голяма.
Изображение

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 08 май 2014, 09:25

Vesko написа:Да уточня, че нещата са за ГЕН5 навигационна система. При предишната верятността конекторите да са различни е голяма.

Точно! Не само за Ген5, но и само за Европейски модел. На американските е другояче.
Изображение Изображение

julisimo
Регистриран: 27 март 2014

Re: Пълен достъп до мултимедийната система в движение

Мнениеот julisimo » 04 юни 2014, 22:25

Rudy написа:Тъй като няколко човека ми пуснаха лични съобщения как става - ето за моята кола.....
.....You need to cut the Parking Break and Speed wire.
The display unit will detect that the break is active and the speed zero.
The wheels will not be spinning on the screen, but the maintenance caution will come from the odometer via CAN bus.

Благодарности на @Руди за предоставените ръководства.
Днес ми остана малко време и реших с един приятел да извършим по-горе описаната манипулация. Всичко мина добре, с изключение на двата вътрешни болта от двд-чейнджъра, които паднаха докато ги развивахме, та се наложи да ги търсим из дълбините на корите. И в тази връзка, едно напомняне - на този модул болтовете са 4, като е желателно вътрешните да се развиват с подходящ инструмент, поне с магнитен накрайник, щото после...трудно за откриване ;)

След като извадихме двата кабела (бял и син), установих че вече имам достъп до забранените функции в движение, като телефонен указател и други, ефекта "гумите не се въртят в движение" беше налице. Но двд дисковете с видео не щат да тръгнат. Зареждат се, но бутона Picture стои неактивен. Ако диска е ауто плей - само звука си тръгва. Без значение дали наистина е натисната ръчна/крачната или не, или колата е в движение или не.
Бих искал да те попитам @Руди, понеже се подведох и по снимката ти, реално свързал ли си празните гнезда в буксата (откъдето си извадил двете кабелчета) с Пин1 и Пин 2 ? (Cut* pin 8 PKB parking break wire and connect to pin1 GND.)
Защото аз това не го направих и предполагам това е причината да не тръгва видеото.

Благодаря предварително.

Потребителски аватар
Vesko

Мнениеот Vesko » 04 юни 2014, 22:46

julisimo написа:Бих искал да те попитам @Руди, понеже се подведох и по снимката ти, реално свързал ли си празните гнезда в буксата (откъдето си извадил двете кабелчета) с Пин1 и Пин 2 ? (Cut* pin 8 PKB parking break wire and connect to pin1 GND.)
Защото аз това не го направих и предполагам това е причината да не тръгва видеото.

Благодаря предварително.

Оснвателна причина да не тръгва ДВД-то. ПКБ пина трябва да е свързан на маса.
Изображение

julisimo

Мнениеот julisimo » 04 юни 2014, 23:39

Оснвателна причина да не тръгва ДВД-то. ПКБ пина трябва да е свързан на маса.

Vesko, благодаря за бързия отговор.
Утре ще разглабям наново, поне процедурата е оттренирана, надявам се да стане по-бързо ;)

п.п. И нещо друго ми стана интересно за този "мод".
След като се изолират пиновете за скоростта и ПКБ, това няма ли да повлияе на прецизността на навигацията? Доколкото зная освен от GPS сигнала, текущото местоположение се изчислява и спрямо скоростта на автомобила. И при положение, че навигацията не получава вече информацията, може би ще има известно разминаване в определни райони с по-слаб сигнал примерно... Или пък навигацията си взема всичко необходимо по КАН шината... :roll:

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 05 юни 2014, 00:06

Vesko е много по-компетентен (модовете по моята кола направи той), затова четете внимателно какво пише. Иначе на въпроса - явно информацията за навигацията и сервизните интервали си идва и по друг път, защото при мен си работят, както трябва. Единствено колелата на енергийния монитор не се въртят.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Vesko

Мнениеот Vesko » 05 юни 2014, 02:22

julisimo написа:п.п. И нещо друго ми стана интересно за този "мод".
След като се изолират пиновете за скоростта и ПКБ, това няма ли да повлияе на прецизността на навигацията? Доколкото зная освен от GPS сигнала, текущото местоположение се изчислява и спрямо скоростта на автомобила. И при положение, че навигацията не получава вече информацията, може би ще има известно разминаване в определни райони с по-слаб сигнал примерно... Или пък навигацията си взема всичко необходимо по КАН шината... :roll:

Самата навигация еотделен модул, намиращ се в багажника. Този мод не променя сигналите отиващи до навигацията, а само до дисплея.
Изображение

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009

Мнениеот Tin4ou » 05 юни 2014, 07:28

Най-лесно може да се провери като се кара в тунел например където няма сигнал от ГПС и се види дали все още колта се движи адекватно по картата и навигацията показва каква е скороста.
Изображение

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 05 юни 2014, 09:20

Ael написа:Най-лесно може да се провери като се кара в тунел например където няма сигнал от ГПС и се види дали все още колта се движи адекватно по картата и навигацията показва каква е скороста.

Проверено многократно.
Ама както вече неведнъж писах - слушайте Веско!
Изображение Изображение

julisimo

Мнениеот julisimo » 05 юни 2014, 12:39

Работи!
Благодаря на всички ;)
Хубав ден и безаварийно.

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 05 юни 2014, 20:06

Някой знае ли как се разглобяват капаците на страничните огледала?
Че за следващия мод който съм намислил няма много инфо в нета:
[youtube]0zviOeMPcpo[/youtube]

Разбира се не мисля да слагам имитация на МБ, тези:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение Изображение

Върни се в “Моят LEXUS”