Никога повече Лексус (от Лексус България)

Модератор: Lexus

gtip
Регистриран: 20 февруари 2016
Автомобил: CT 200h

Никога повече Лексус (от Лексус България)

Мнениеот gtip » 20 фев 2016, 15:04

От 2.5 години имам едно страхотно CT200h Luxury. Гледал съм какви ли не коли, и наистина си го обичам.
Обаче реших, че искам нещо по-голямо - IS300h.

Съответно обадих се в Лексус България да видим каква оферта ще ми предложат. Все пак вече съм им клиент.

Е офертата им беше 34000лв (при все че в mobile.de има само 1 luxury при това за 25000 евро). Оценката на застрахователя е горе-долу същата - 50000лв.

Част от предложението беше и 6000лв отстъпка от новата кола. Което сумирано е 40000 за стара и без отстъпка за новата.

Обадих се и на Infiniti. Дават ми 45000лв за Lexus-a и 5000лв отстъпка за Q50 Sport.

И познайте - ще си купя Infiniti! След 3 години и него ще сменя за по-ново, защото те уважават клиентите си. А Лексус България повече не желая да ги чувам! Да се научат как се прави бизнес а не алъш-вериш!

П.С: нямам нищо против Лексус. Моят наистина е страхотен.
П.С 2: в Lexus 5 Star Service работят страхотни хора! Един човек има, който се занимава с моята кола - Христо. Уникален, човечен, винаги готов да помогне на клиента и с винаги адекватни предложения. Наистина те кара, да чустваш че имаш premium кола с premium поддръжка!

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Re: Никога повече Лексус (от Лексус България)

Мнениеот Д. Ив. » 21 фев 2016, 11:07

Infinity доста клиенти дърпат от Lexus, на мен преди години ми даваха 30000 лв. за IS-ката ми, а Lexus ми даваха 28000 лв. не е голяма разликата. Исках да взема M35h обаче като я покарах се разубедих, все едно се возя в кораб, лашка се по завоите на най-спортните настройки и с най-големите джанти, а аз обичам стабилността на пътя.
Но определено Infiniti имат по-добро отношение към клиентите, специално мини тържество в шоурума при предаване на автомобила и т.н.
Лошото е, че не ми харесват толкова много като коли, а аз карам колата, а не отношението им. Просто вече и с TM Auto съм скъсал тотално - не заслужават една стотинка да вземат.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300
Контакти:

Re: Никога повече Лексус (от Лексус България)

Мнениеот DFGeneer » 21 фев 2016, 19:48

Даа, за съжаление стратегията на Лексус в Европа не включва увеличение на продажбите чрез отстъпки, а абсурдно високи цени, по-високи дори от на аналогичните немски премиум модели. Тук в Швейцария положението е същото - стария ми IS200 от 99-та през 2010-та го оцениха на колкото струва пребоядисването на предната му броня.
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

Върни се в “Моят LEXUS”