Сапарева Баня 2012

Споделете и покажете интересните места докъдето сте ходили с Вашия автомобил

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Re: Сапарева Баня 2012

Мнениеот Tin4ou » 29 яну 2012, 14:32

Отворен диферинциал.

Вчера на паркинга, на равно направих нещо интересно. Всичко беше лед отдолу, предните гуми бяха леко затлачени от снега от подкалниците. Включвам на първа и много леко започвам да отпускам съединителя. Колата започва леко да приплъзва отзад обаче седи на едно място. Като отпуснах нацяло амбриажа колата започна да върти на място само едната от двете задни гуми. Другата просто седеше неподвижна на леда. Слязох от колата докато все още едната гума продължаваше да се върти от оборотите на двигателя. Бутнах е лекичко и веднага захапа и двете гуми се развъртяха и колата потегли сама :mrgreen:

Чудя се, ако бях със LSD дали пак едната гума щеше да седи неподвижна при такава ситуация ?
Изображение

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300
Контакти:

Мнениеот DFGeneer » 29 яну 2012, 17:27

Ael написа:Чудя се, ако бях със LSD дали пак едната гума щеше да седи неподвижна при такава ситуация ?

Не, и двете щяха да въртят.
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

Потребителски аватар
Mind_Control
Регистриран: 17 юли 2010
Автомобил: IS 200

Мнениеот Mind_Control » 29 яну 2012, 17:35

Ael написа:Отворен диферинциал.

Вчера на паркинга, на равно направих нещо интересно. Всичко беше лед отдолу, предните гуми бяха леко затлачени от снега от подкалниците. Включвам на първа и много леко започвам да отпускам съединителя. Колата започва леко да приплъзва отзад обаче седи на едно място. Като отпуснах нацяло амбриажа колата започна да върти на място само едната от двете задни гуми. Другата просто седеше неподвижна на леда. Слязох от колата докато все още едната гума продължаваше да се върти от оборотите на двигателя. Бутнах е лекичко и веднага захапа и двете гуми се развъртяха и колата потегли сама :mrgreen:

Чудя се, ако бях със LSD дали пак едната гума щеше да седи неподвижна при такава ситуация ?

Жена ми го направи това преди няколко дни... Разликата е, че тя несъзнателно го направи :D Женска му работа.
Lexus IS200
Peugeot 206 CC 1.6

Потребителски аватар
vanistia
Регистриран: 12 август 2009

Мнениеот vanistia » 29 яну 2012, 18:03

На мен ми се случи същото преди дни.
Слизам на задна от тротоара и разбира се забоксувах на дирите оставени от снегорина. задницата долу, предницата горе и нито напред нито назад. Пробвам аз... и малко почивка.. махнах си краката от педала и ми се чува че бучи, слязох от колата и гледам едната гума си боксува .. :)

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 30 яну 2012, 15:16

ако е между 20 и 24 за сапарева може и аз да се класирам ;)

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 30 яну 2012, 17:03

това са работни дни, общо взето в почивни дни идват 2-3-4 коли в работни май сам ще си правиш компания...

Върни се в “Аз и моят LEXUS”