Стар мембър с нов автомобил - RX450h

Споделете и покажете интересните места докъдето сте ходили с Вашия автомобил

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 27 фев 2018, 10:50

Не съм автомонтьор, досега съм сменял спирачки само на лични автомобили, затова мога да говоря само от личен опит, но на по-старите модели има едни стърчащи метални пластини, които са направени така, че когато накладките изтънеят, пластината започва да стърже в диска. Звука е доста неприятен. На тази кола няма такова нещо. При IS 2gen би трябвало да е също с пластини, но мога само да гадая.

Относно норвежкото лято. Има си своя чар, плюсове и минуси, няма я тая задушаваща жега като в България, но пък когато стане 20 градуса, се усеща като 30+, защото слънцето е много силно.

Под летни имам предвид, че ще се ползват през летния сезон. Зимата слагам гумените стелки заради снега, лятото текстилните.

Смятаме тази година да се приберем за един месец с колата до България, така че ще видим и ние малко жега надявам се :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 27 фев 2018, 18:17

Спирачна течност смени ли?
Браво за профилактиката.
Водачите са много важни.
Аз бих сменил и тях и гумичките, но ти ще се усетиш, ако се разтропат апаратите.
Електронно е предупреждението - не е акустично - виж руския manual, който ти бях пратил.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 27 фев 2018, 20:11

Аз си мисля, че точно от водачите се търкат неравномерно накладките. За сега ги оставям така, след 10 000км ще отворя апаратите отново за да видя как е положението. Ако отново вътрешните се ядат повече, ще ги сменя.

Спирачна течност не съм сменял. Колата досега е обслужвана само в Лексъс и въпреки всичко тези идиоти тук имат лошата практика да доливат спирачна течност на всяко обслужване. Сега като сложих новите накладки, източих малко течност. Ще я сменя, но по-нататък може би.

Ако наистина е електронно предупреждението, то значи при мен не работи :lol: Вътрешните накладки бяха започни да спират с метала. Нямах никакви индикации по таблото, а също така преди седмица сканирах всичките 34 компютъра на кола за грешки с Techstream и нямаше никакви нарушения. Къде трябва да се извежда предупеждението за смяна на накладките ?
Изображение

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 27 фев 2018, 20:15

Утре ще проверя нещо - мразя да говоря наизуст.
При този модел предупреждението беше обвързано с нивото май...
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 27 фев 2018, 21:25

То по-високо ниво от това няма така или иначе.

Ти виж за дистанционното палене, че не ми се хвърлят 600лв ей така на слука. Знаеш ли колко бира е това :lol: Мразя да работя на проба и грешка!
Изображение

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 27 фев 2018, 21:37

С нивото на течността имах предвид.

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 27 фев 2018, 22:19

Значи, ако продължа да доливам всяка година, никога няма да ми се износят накладките :lol: 8)
Изображение

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 28 фев 2018, 18:31

Монтиране на DAB+ адаптер с външна FM/DAB+ антена.

Норвегия официално от 2018г. премахнахна FM сигнала и премина изцяло на DAB+. Това създаде доста неприятности, особенно на автомобилите радиа. Единствено в коли, произведени след 2013г. има фабрично монтиран DAB+ декодер и то не при всички марки. Следователно всички останали клетници с по-стари автомобили трябваше да измислят някви гимнастики, ако искат да слушат радио в колата.

Вариантите не са много. Или слагаш DAB+ адаптер, който в повечето случаи е с външно "дистанционно" управление и таблото заприличва на таксиметров интериор или сменяш радио системата с нова, автърмаркет. Това за мен също не е вариант, защото аз обичам фабричните изпълнения и всичко останало ми седи като кърпено.

За щастие при RX450h има едно добро решение от Dension, където адаптера се включва към USB входа на стереото и всичките даб радиа излизат в USB менюто. Адаптера може да се монтира зад жабката или на друго място и така се запазва чистотата на интериора.

До тук добре. Обаче за да хваща човек сигнал му трябва и дигитална антена. Нормалните FM антени не приемат дигитален сигнал. Повечето адаптери или DAB радиа работят що годе добре с едни малки антенки, които се лепят от вътрешната страна на предното стъкло и така може и да се разминеш с лесен монтаж, без да се налага да се дупчи тавана на колата. Да, обаче ако имаш подгряване на чистачките или други екстри по предното стъкло, тогава шанса да хванеш добър сигнал намалява значително. Затова, ако човек иска да има радио навсякъде, трябва да се бръкне едни 150-200лв за хубава външна дигитална антена :roll:

Аз пробвах всички варианти на вътрешна антена и нищо не тръгна при мен. Затова, се наложи да дупна колата :mrgreen:
За антена избрах акулска перка, защото смятам да слагам багажник на тавана и друг вид антена ще стърчи много и ще пречи.

Ето как направих монтажа. Първо си харесваме едно хубаво място и пробиваме една голяма дупка в тавана. За тези, които се чудят, даже не ми мигна окото :lol:

IMAG0563.jpg

Антената е подсигурена с двойно гумено уплътнение, но въпреки това реших да добавя течно уплътнение за по-сигурно. Никой не обича да му тече вода от тавана, нали ?

IMAG0565.jpg

IMAG0566.jpg

Уплътнението на багажника се маха и тавана се отщипва само малко, колкото да може да си пъхне човек ръката, за да изкара кабелите.

IMAG0568.jpg

После прикрепяме антената към тавана с монтажния кит, който върви към комплекта. И това е! Готови сме!

IMAG0569.jpg

IMAG0570.jpg

Шегичка :mrgreen: Антената се прикрепя отдолу със специална гайка, която освен че притяга яката, прави и контакт с метала за да може антената да взима маса от купето. Аз трябваше да изпиля малко крачетата, защото тавана на Лекса се оказа малко по дебел, а и нямаше кой да ми придържа антената горе, за да мога да навия гайката.

IMAG0571.jpg

IMAG0572.jpg

Тъй като антената е активна , трябват 12 волта захранване, които да идват след контакт (кл 15). Аз лично предпочетох да взема от запалката в багажника. Може би има и по-близко и удобно място, но така знам със сигурност от кой предпазител съм захранил антената.

IMAG0575.jpg

Кабели не се режат, а само се прикрепяме!

IMAG0576.jpg

IMAG0579.jpg

Връзваме захранването към антената. Тук за по сигурно си пуснах едно кабелче, което ще бъде нещо като 2-ра маса,
ако случайно гайката не прави хубав контакт с ламарината горе.

IMAG0581.jpg

IMAG0582.jpg

Кабела на антената минава незабележимо под корите на праговете чак до жабката отпред. Не съм разглобявал нищо, само подпъхнах кабела внимателно по цялата дължина от дясната страна.

IMAG0583.jpg

IMAG0585.jpg

5 метра кабел се оказа късичък, така че трябваше да снада малко, за да мога да го закарам до подлакътника, където смятах да сложа адаптера. Когато ползваме поялник в колата е хубаво да се покрие интериора с нещо дебело - никой не обича дупки по кожата :lol:

IMAG0586.jpg

Снадката се изолира и прикрепя здраво, за да не създава проблеми след години.

IMAG0588.jpg

Адаптера вързан към антената и готов за тест. В подлакътника има достатъчно място да свиеш половин прасенце. Ръката ми потъва почти до рамото :lol:

IMAG0589.jpg

IMAG0590.jpg

Ето как изглежда в завършен вид

IMAG0592.jpg

IMAG0593.jpg
Изображение

Потребителски аватар
milfor
Регистриран: 11 януари 2015
Автомобил: IS 200 Sportcross
Контакти:

Мнениеот milfor » 01 мар 2018, 10:49

Браво :)
Не всичко което виждаш е истина! One Shot One Kill- Afghanistan SNIPER TEAM 8)
[url]http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/02/18/article-0-1B8F240F00000578-543_964x727.jpg[/url]

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 19 апр 2018, 21:48

Ето го и багажника на тавана и сме готови за лятното пътуване до България :lol:

IMAG1335.jpg

IMAG1336.jpg

IMAG1337.jpg

IMAG1338.jpg

Имаше и по-ниски аеродинамични греди, но багажника опираше в антената.
Изображение

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 04 авг 2018, 20:05

Вчера видях, че ми е изгорял габарит отпред. Аматьорска работа с тия Тойоти, едни крушки не могат да правят да светят повече от 10 години :lol:

Тъй като това е единствената жълта светлина в целия фар отпред, реших да сложа китайски боклуци, които да се доближават поне малко до оригиналния цвят на късите LED светлини. Нямам голям избор тук, ако искам нещо по нестандартно, трябва да поръчвам по Интернет, обаче така пък не мога да преценя температурния цвят и силата на светене.

Купих някви от магазина до нас и се захванах със смяната и на двата габарита. Това не е шега да ви кажа честно. Крушката се намира долу в ъгъла на фара и тъй като има поне 500 компонента в двигателния отсег, само детска ръчичка може да се мушне между хилядите тръбички и кабели, за да извади крушката.
След 15-20 мин. псувни на 3 езика по разни знайни и незнайни японски инженери успях да подменя и двете страни. Пуснах и кръвчица разбира се, мястото е толкова тясно, че в един даден момент се чудех, дали няма да режа ръката от китката, за да извадя.

Разбира се, новите китайчета светят доста по-силно и по-синьо, но засега ще оставя така положението. Тук е денонощно светло все още и не мога да преценя колко селско е изпълнението ми. Като се прибера в България, може и да се пробвам отново с други крушки.

В този ред на мисли, ако някой е играл вече филма, може ли да каже какви габарити е ползвал, че да няма очевадна разлика в цвета и същевременно габаритите да не светят по-силно от късите светлини :lol: ?

Поздрави от "отвъд вала" и с някой съфорумци ще се видим след две седмици живот и здраве :!:
Изображение

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 04 авг 2018, 20:35

NARVA 18001 LED T10 W5W W2.1x9.5d 12V 6000K.jpg

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 04 авг 2018, 21:19

Не знам колко отговарят надписите, но 6000k си е синьо както и да го гледаме. Реални 4300к е баш бялата светлина на оригиналния LED според мен. Акима, виждал ли си ги как светят тези, дето ми ги пусна ?

Ето как седи при мен циганииката в момента

IMAG1796.jpg

На тъмно ще е още по-зле, мисля аз.
Изображение

На линия
didod1
Регистриран: 02 юни 2018
Автомобил: GS 430

Мнениеот didod1 » 04 авг 2018, 21:35

Официално няма сертифицирани (за външна употреба) диодни заместители на 5 Вт крушки за габарит. Ако намериш такива 4300, ще са слабички според мен...
Аз сложих 6000К, синеят, да, но пък обикновените крушки много жълтеят спрямо ксенона (при мен). :)
Изображение

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 05 авг 2018, 15:36

received_1938567792841141.jpeg

DSC_0083.JPG

Аз сложих тези,според мен светят в бяло и не е фае,габарит е :)

Върни се в “Аз и моят LEXUS”