През какви коли сте минали?

... или старото място за пушене
Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 30 окт 2018, 14:59

380км може да ги мине в космоса, ако някой я побутне първо :lol:
250 в реални условия или около 200 на магистрала. Само градско не знам как върви щото я кареме 95% между селско предимно.
Изображение

didod1
Регистриран: 02 юни 2018
Автомобил: GS 430

Мнениеот didod1 » 02 ное 2018, 13:18

Да се запиша и аз:
1, ВАЗ 2101 - Жигули - на него се учих да карам реално
2, Алфа Ромео 164 Т.С. -
3, Ланча Капа 2.4 JTD -
Много съм доволен и от трите, всяка си имаше своя чар. Никога не са ме оставяли на път. Всъщност Ланча-та е още при мен де...
Изображение
TTE lowered springs, TTE quadruple exhaust, BBS wheels;

Потребителски аватар
ckron
Регистриран: 28 януари 2012
Автомобил: IS 250

Мнениеот ckron » 08 ное 2018, 15:29

Като изключа служебните автомобили от 91 година насам карам и лични коли в следната последователност:
1. Лада 1600 С, по спомени 89 коня. За тогавашните ми разбирания вървеше страшно на фона на останалите москвичи и жигулита!
2. БМВ 520И 150 коня, автоматик. Комфортна кола, но ми се стори мудна в сравнение с ладичката и гореше като ламя.
3. Ауди А4 1.8 125 коня - нищо запомнящо се, освен кекавото окачване.
4. Хонда Прелюд 2.2 200 коня с някои доработки по двигателя и окачването. Любимата ми кола, която буквално лепеше за седалката и за която съжалявам и до днес! Извода ми от тогава е - никога повече да не слушам жена, относно коли и техника, като цяло :mrgreen:
5. Хонда ЦРВ 2.0 здрава кола, която затвърди мнението ми, относно надеждността на японските коли.
6. Лексус ИС 250. Имам го повече от година и покрива всичките ми изисквания, поради което и не мисля да го сменям скоро :D

Потребителски аватар
hzhelev
Регистриран: 10 ноември 2013
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот hzhelev » 26 ное 2018, 22:31

Пфу:
1. Лада 1200с - туй беше кола дето я изхвърлих след 2 години страшен бой. Спираше й само предно дясно колело, задно ляво само на ръчна... спирането си беше премеждие, ама пък аз бях на 17г. и бях безсмъртен :D :D :D
2. Пасат Комби 89г. 1.8ми 90 коня - туй беше страшно здрава кола, ама така и не можа да хареса задниците на 124-ките и след 4-тия задник се наложи да го изхвърля...
3. Пасат Комби 91г. 2.0и 115к.с. - е те туй кЪ вървеше... тоя не успя да умре и го продадох :D :D :D
4. Тойота Селика 2.0и 93г. 156 коня - страхотна кола, ама нямаше климатик. Обаче издържа на челни удари в автобуси от градският транспорт, дори на ход си се прибира. :D :D :D
5. Тойота Селика Карлос Сайнц ST185 2.0и турбо 208коня преди да се намеся... Е тая кола ще е сънувам дори при смъртния си час... Жалко, че вече не мога да си намеря такава, иначе щях да съм с 12 години по-млад като се кача :D :D :D
6. Голф 3 Комби 98г. 1.6и 101 коня - приятно комби, ама на 190км/ч умираше :oops: :oops: :oops:
7. БМВ 318и 2002г. 118коня - тая кола така и не можах да я уморя или блъсна... беше много забавно първата зима с какво недоверие подходих към нея, а то стана така че после като обявят бедствено положение и аз винаги трябваше да съм в най-големите ла**а и все отпред в колоната и много се дразнех на сняг по магистралата някой да ми кара с под 120км/ч (и сега се дразня де :D :D :D )
8. Лексус RX300 2004г. 204к.с. - първата ми среща с марката!!! Единственото гадно е въздушното окачване и то поддръжката му и возията. Други забележки нямам, ама то Лексус…
9. Крайслер 300м 99г. 3.5и 256 коня - е те туй животно го взех да си дърпам моторите като ходя на почивка или да карам на писта някъде из Европа. Туй е по-удобно и от Лексуса, обаче пусто много фалшиви части в България за тая кола. Обаче слагаш ремарке с два мотора, 4 човека в колата, 70л газова бутилка, пълен резервоар с бензин и пълен багажник, и даваш газ от 140км/ч и точка на задния до 180 :D :D :D … Седалки - е те такива фотьойли няма никъде... Ама не спира тоя кош дълъг 5.0м, тежащ 2 тона
10. Лексус RX400h AWD 2007г. - след предният Лекс бях казал, че това ще е следващият. Е тука бях още по-впечатлен от вървежа... А как тръгва да ускорява дори и с двата мотора на гърба си... надявам се скоро да се сдобия със 450х и да продължи кефа ми... ама марката няма да се сменя - да сме живи и здрави, и да имаме възможност...

Поздрави!

jimi
Регистриран: 23 май 2018
Автомобил: IS 200

Мнениеот jimi » 27 дек 2018, 10:39

Ами доста са..за последните 25 години...за съжаление нямам особени възможности и съм се примирявал през годините с някои неща. Ще се опитам да не пропусна някоя:
1. На баща ми москвича - 12-так от първите, на него съм се учил на всичко - как се сменя съединител сам, как се сглабя карбурат по усет (и на метода проба-грешка:) след шлайфане с шмиргел:)) ама после си пълнеше километража:))), как се карат три зими с летни гуми и без парно и т.н.
2. Фиат Уно - харчеше повече масло от бензин...М10Д яко и по цариградско бях като трябант. Удари ме една патка в 2 часа сутринта на кръстовището на НДК и го продадох за без пари на един пич от Перник. Тогава модата беше това да се прави с пълномощно, което изгубих, изгубих и връзка с купувача и сега ще му плащам данъка форевър. В тая връзка ако някой има идея как мога да се оправя с тая кола, ще съм благодарен за съвет :D.
3. Рено 9, докарано от щатите - страхотна кола, обаче частите не бяха същите като стандарта и се измъчих яко с ремонтите.
4. Пасат 2 комби 1.6 мъртвец - взех я за без пари, осъзнавайки, че има доста проблеми и накрая ми излезе двойно по скъпа, обаче като махнех тубата от комбито събираше 2 велосипеда, 2 палатки и багаж..а като й затъмних прозорците, ставаше и за други неща:)
5. Мазда 323 1.7 дизел - първи досег с японското - скъпа поддръжка, вървеше прилично за мотора и конете си...накрая изгни и я продадох...отново в Перник...тоя път с договор:)))
6. Сеат Кордоба 2.0 GTI - вървеше на самолет, с нормално АГУ, филтъра гърмеше редовно:))). На магистралата обаче 200 си ги държеше и каквото и да правех повече от 10-11 газ не харчеше...София-Бургас за 3 часа, във времето, когато се минаваше през Чирпан и Плодовитово...и нямаше камери:)). Имаше обаче проблеми със скоростите и така и не успях да намеря майстор, който да ги оправи.
7. Ауди 1.8Т 1997 г.- първия ми истински автомобил и първия ми автомат. Взех го на малки километри и до момента, в който го продадох беше като нов отвътре и отвън. Така и не му сложих газ и това, съвкупно с дугите проблеми на модела (знаете - носачи, кофти конструкция на парното, а и факта, че моята не беше куатро) и предстоящ ремонт на турбото, ме поддикнаха да се разделя с него...просто не издържах финансово. Нищо лошо обаче не мога да кажа за колата..чудесна изработка, чудесен автомобил.
8. Субару Легаси 2.5 1999 г. седан, автомат разбира се - перфектен автомобил..всички екстри, куатро и много здрава, а не си знаеше километрите. С години не съм правил нищо по него. Карах го 6 години и накрая го продадох просто защото ми омръзна, а и започна да гние. Двигателя му беше в по - добро състояние, отколкото като го взех поради лошата грижа от предните собственици, чудесна изработка и материали...и щар по щар разбира се:))).
9. Заедно със Субаруто - Хюндай Соната 2.7 2004 - всички екстри с автомат - самолет за дълги пътувания..супер комфортен и за мен с достатъчно мощност, позволяващ и по-спортно каране. С две думи - корейчетата са се опитали на направят автомобил, само дето са спестили от материали, всичко му изгни - мостове, магаре, що ремонти съм правил по тая кола..май по никоя не съм хвърлял толкова пари и който каже, че поддръжката на тея автомобили е евтина - лъже:))).
10. Лексус ИС200 2004 г. автомат - настоящия ми автомобил - на малко километри с ясна сервизна история, от първи собственик...какво да кажа, страхотна кола! Малко ми беше трудно да свикна със задното предаване след субаруто и го попрецаках, като му сложих ГИ при непроверен майстор, но с миналите километрите и с малко донастройки при газаджии, нещата вече са ОК и се наслаждавам на японското премиум качество.
Карал съм и доста други коли помеждувременно, за по няколко месеца - служебни и на приятели..по-назад във времето няма да се връщам - няма нищо специално за споделяне. Само преди да взема Лекса, карах изветно време на шефа ми Кашкая - 2.0 бензин, всички екстри, автомат - няма душа с тоя безстепенен автомат, но такъв кеф от шофирането из София, не съм вярвал, че тромав джип може да ми донесе. По принцип съм нервак, но докато го карах - толкова спокойно не съм карал и не съм се чувствал.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 27 дек 2018, 11:48

През всякакви коли съм минавал:
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Върни се в “Общи приказки”