Subaru Outback/Tribeca vs Lexus RX

... или старото място за пушене
a_atanassoff
Регистриран: 26 май 2017
Автомобил: RX 350 4WD

Мнениеот a_atanassoff » 27 фев 2018, 20:12

Жена ми си кара с кеф Lex-a RX400h, а аз ръчкам една Каптива и искам да я сменям, че много ми се отвориха очите, откакто купихме RX-a :shock:
Задавал съм въпроса и преди и ми се изясни, че за моите нужди (градско, извънградско, дълъг път, къс път... и за риба!) по-подходящият бранд е Субару, предимно заради офроуд способностите.
Докато не купих от pepur Лекса, не се бях качвал, дори не бях поглеждал отвътре такава кола.
Е, и Суби не съм нито помирисвал, нито яздил :mrgreen:

Тъй че, ето го и следващия въпрос, състоящ се от 4 части:
2008 Lexus RX vs 2008-2009 Subaru Outback H6 3.0R
2008 Lexus RX vs 2009+ Subaru Outback 3.6R
2008 Lexus RX vs 2009+ Subaru Tribeca 3.6
2008 Lexus RX vs 2009+ Volvo XC60 3.2 AWD
***интересувам се от мнението на хора, които са имали достъп и опит с тези автомобили - разлики в комфорта, преди всичко шума в купето от всякакви източници; разлики в надеждността; разлики в харчовете по поддръжка. Ясно е, че Lexus и Volvo са луксозни бранд, а Subaru - ширпотреба, ама представите ми са за една много здрава, много удобна и красива ширпотреба 8)
Опитвам се да добия реалистична представа относно какво да очаквам от Субару (а и от Волво). Тъй като имам вече добра представа относно Lexus RX400h, бих могъл да си представя достатъчно ясно "по-шумен двигател", "по-скъпи части" и т.н. :idea:

Благодаря на всички отзовали се!
Последна промяна от a_atanassoff на 28 фев 2018, 19:24, променено общо 1 път.
2008 レクサス RX 350, 2008 レクサス RX 400h

Потребителски аватар
loxs
Регистриран: 10 януари 2017
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот loxs » 28 фев 2018, 00:35

Ама какво, чудиш се дали взимаш втори RX ли? :D

a_atanassoff
Регистриран: 26 май 2017

Мнениеот a_atanassoff » 28 фев 2018, 06:44

loxs, хич не се чудя даже, Каптивата си заминава (заедно със стойността на бъбрека, която съм похарчил за обновяване и тунинг, но не можах да го докарам да прилича на Лекс) :mrgreen: Е, дали ще е баш RX... малко се съмнявам, че, доколкото чета, е прекалено нежна кола, не е за черен път и малко кал. Но във всеки случай ми трябва нещо с истинско 4х4, с предавателен вал, а не с ел. мотор на задника :lol: Решението е взето, бюджетът е заделен, ще се пазарува един от четирите автомобила - който “излезе” пръв. По приоритети (разбирай мерак) са така:
1. 2009+ Subaru Outback gen. 4 3.6r
2. 2009+ Volvo XC60 3.2 AWD
3. Всичко останало:
2009+ Subaru Tribeca gen. 2 3.6r, 2008+ Lexus RX350, 2008+ Subaru Outback gen. 3 H6 3.0r

Разбира се, изтръшнах Суби-форума изоснови 8) Видях, че и ти не си бил безучастен :wink:, но там хората са, по подразбиране, biased, та реших да почерпя информация тук :idea:
2008 レクサス RX 350, 2008 レクサス RX 400h

Потребителски аватар
loxs

Мнениеот loxs » 01 мар 2018, 11:34

a_atanassoff написа:Source of the post Видях, че и ти не си бил безучастен

Да, аз дълго време оглеждам суби-тата, но все им намирам някакви кусури като си купувам кола.

Единия път взех Ауди S6 96' вместо това и сякаш не сгреших - но ми писна да тунинговам и го продадох.

След това си купих този Лекс вместо Субару и не виждам за какво имам да съжалявам :).

Последно и за баща ми оглеждах Субару (по-старичко от тия дето гледаш ти), но пак не ми харесаха и се метнахме на Honda Cr-V gen 1. И като го гледам как се радва на снега тези дни, май и с това не сме сгрешили изобщо. Просветът отдолу си е просвет (на хондата е по-голям от всички суби-та от тези години), а и това непостоянно зацепено 4х4 на хондата сякаш е само печалба, защото лятото харчи по-малко - вмества се под 10/100 бензин и за момента не виждаме смисъл от газова уредба (защото кара малко).

dmdimitrov
Регистриран: 07 юни 2015

Мнениеот dmdimitrov » 01 мар 2018, 11:48

Един приятел имаше Subaru Outback H6, беше много доволен от колата, но каза, че иска джипка. Посъветвах го да се огледа в RX (аз още не бях купил моя по това време), защото беше се засилил да купува някаква тояга Land Rover... Отиде, подкара няколко RX-a, беше впечатлен и си купи RX400h. Месец по-късно го попитах дали е доволен, как е джипката и той каза, че няма нищо общо със Субарото, разликата е космическа.... Сега вече около година и половина - две по-късно ми каза, че ще сменя и RX-a - питах го какво е избрал? Каза ми - задължително следващия Лекс... :) Цитирам: "Няма да си купя повече друга марка кола" :) Оглежда се за RX450 (2010 - 2012г).

Потребителски аватар
loxs

Мнениеот loxs » 01 мар 2018, 11:56

dmdimitrov написа:Source of the post "Няма да си купя повече друга марка кола"

И аз се чувствам точно по този начин. Ако мисля само с мозъка си, не бих си купил друга кола освен следващия RX. Чисто обективно е страхотна комбинация от качества и възможно най-добрия "компромис", който може да се кара.

Лошото е, че имам твърде добри спомени от BMW-то си... и все ме напъва да си купя и едно BMW за втора кола :D. Ще видим де, още се чудя, може и Lexus GS :)

Vankata_fly
Регистриран: 04 август 2017

Мнениеот Vankata_fly » 01 мар 2018, 13:05

И аз бях пред дилемата със Субару!Повече от 10 години карам коли само 4х4 и най-вече джипове,сега ми се налага да пътувам повече на дълго и се наложи да взема паркетник с по-високо ниво на комфорт!От всичко бензиново което се предлага на пазара останаха като варианти лексуса и субаруто.Като комфорт Трибеката не отстъпва кой знае колко на един Лексус РХ ,но по-отношение на здравина и разход хич не искам да ги сравнявам!По отношение на проходимост и система 4х4 обаче ми се струва ,че лексуса изостава и то сравнен с бек 3,0 или 3,6 като нещото според мен което пречи на РХ-а да разкрие способностите си е това VSC което не може да се изключи поне при мен РХ350 2007 г,единственият вариант е бушона на АБС-а но явно е направено с цел да пази трансмисията.Та избора между двете е труден и доста субективен,аз избрах Лексуса заради качеството ,комфорта и здравината!

dmdimitrov
Регистриран: 07 юни 2015

Мнениеот dmdimitrov » 01 мар 2018, 14:01

loxs написа:Source of the post Лошото е, че имам твърде добри спомени от BMW-то си... и все ме напъва да си купя и едно BMW за втора кола

Човече, това е най-прехвалената марка евър! :) Не си купувай БМВ... Всеки втори селяндур, комплексар или циганин карат БМВ-та в днешно време... и си избиват комплексите по светофарите... Изключително скучни от към интериор коли... Изключително зле в зимни условия... какво толкова си се прехласнал по тях, не мога да разбера? :)

ЕДИТ: Карал съм за пробата няколко БМВ-та... с абсолютно нищичко не ме грабват, това е марката, която никога няма да си купя.
ЕДИТ2: Може би звуча крайно и го осъзнавам, но бих карал която и да е друга немска пръчка, но не и БМВ.
ЕДИТ3: Само искам да отбележа, че когато Лексъс пускат на пазара своите хибриди през 2004г, чисто технологично тези автомобили предлагат иновации в автомобилостроенето, за каквито БМВ само си бъркаха в носа по онова време и се чешеха по темето, чудейки се що за животно е това хибрид, какво е безстепенна кутия, както и много други иновации, които не е нужно да изброявам... Иначе са големия автомобилострител, с многото пари, които влагат в скучни, семпли и доста чупещи се автомобили....
Последна промяна от dmdimitrov на 01 мар 2018, 14:11, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
loxs

Мнениеот loxs » 01 мар 2018, 14:10

Е аз съм карал не само за пробата, ами цели 5 години... и каквото и да си говорим, до сега не съм карал кола с по-добро поведение на пътя и по "измислена" за каране. Това, че "циганите" карат BMW не означава непременно, че BMW е лоша кола - може да означава, че циганите са умни :D :D :D

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 01 мар 2018, 15:24

Имам ги и двете, само дето RX-а е 450h, а Субаруто е Outback H6 2004.
Мога да изпиша километри, но нямам това време сега, затова само ще ти кажа, че не можеш да ги сравняваш изобщо. Няма едно място, където може да се съпоставят.
Ако ще слагаш газ на H6, по-добре взимай Лекса. Ако ще ходиш по чукарите повече, тогава Субаруто. При положение, че имаш вече един Лекс, аз бих избрал Субка за втора кола.
Изображение

drukman
Регистриран: 04 май 2017
Контакти:

Мнениеот drukman » 01 мар 2018, 17:05

a_atanassoff написа:....... Но във всеки случай ми трябва нещо с истинско 4х4, с предавателен вал, а не с ел. мотор на задника ......

Нито едно от изброените в темата возила няма истинско 4х4 като за чукари.
Ако ще ходиш извън пътя, ти трябва ДЖИП. Трябват неща които тези лъскави КОЛИ нямат.
4х4 за асвалт и за кал са различни. Окачването, също.
Личен опит.
Никога не е късно да станеш за резил. O888 557Ч7Ч Вальо.
Фаровете за мъгла са най-лесния начин за преброяване на комплексарите.

Потребителски аватар
loxs

Мнениеот loxs » 01 мар 2018, 17:54

Tin4ou написа:Source of the post Ако ще слагаш газ на H6, по-добре взимай Лекса.

@a_atanassoff - Да, внимавай с това. Една от основните причини да не взема Субару нито един от трите пъти когато беше "на масата" е това. Колкото и да ги хвалят феновете, поразцъкай из форума им и ще видиш, че на практика няма нито един на който не му се е наложило да прави клапани, гарнитури, че и по-лоши ремонти. Не знам дали заради газта или просто си се трошат тия двигатели - на запад също имат славата на трошливи, но подозирам, че и газта помага.

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 01 мар 2018, 18:00

Аз ще съм още по-лаконичен:

T L C
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
mvalkov
Регистриран: 09 април 2015
Автомобил: IS 200

Мнениеот mvalkov » 01 мар 2018, 18:20

А като цяло на RX какво му е 4х4-то..? До колкото знам при хибрида бензиновия мотор е на предните колела, а отзад е електромотора. При само бензиновите варианти как стой въпроса? С халдекс ли са, тоест на предно и при нужда да включва задния мост, или с постоянно зацепено 4х4?

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 01 мар 2018, 18:54

loxs написа:@a_atanassoff - Да, внимавай с това. Една от основните причини да не взема Субару нито един от трите пъти когато беше "на масата" е това. Колкото и да ги хвалят феновете, поразцъкай из форума им и ще видиш, че на практика няма нито един на който не му се е наложило да прави клапани, гарнитури, че и по-лоши ремонти. Не знам дали заради газта или просто си се трошат тия двигатели - на запад също имат славата на трошливи, но подозирам, че и газта помага.

Напротив, здрави са много, но газта ги поти (или по скоро суши :lol: ) много, наистина. Моята е на 170 000км вече и освен едно гърне и спирачки, друго не съм правил. Нито по окачване, нито скорости, нищо. Имам цялата история на колата от 2004г. Нищо не е правено. Мотора мърка като коте. Тези в България 90% са на газ и всички правят клапани и гарнитури през 50 000км. Иначе разправят, че боксера държи на газ .... Здрави са много, просто да не ги правиш ТИ ако се развалят :lol:

Симетричното AWD на Субару в комбинация с електронното разпределение на мощността и LCD диференциалите е просто гениално. Не мисля, че има по-добро от това. Влизал съм в преспа, където снега ми е стигал до чистачките отпред. Задна, газ до дупка, колата се замисля малко, чува се едно пиииииии, прехвърля всичката сила само отзад и излизаш все едно си паркирал пред магазина. Но за проходимост си трябва и клѝрънс. Аутбака го няма. Вадили са ме десетки пъти с трактори от полята и горите, докато не легне по корем, не закъсва това. 245 коня умора нямат.

Лекса от своя страна е паркетник. Оня ден на малко лед и лек наклон се опитах да тръгна от място. Тръгнах, ама назад. Трагедия пълна. Чакам снега да видя дали няма да е по-добре като изключа всички системи. Има разни сноу режими, ще видим. Но ме съмнява. Електромотора отзад не е достатъчно мощен да бута или дърпа 2 тона. Но пък на равно си тръгва нормално.
Изображение

Върни се в “Общи приказки”