Subaru Outback/Tribeca vs Lexus RX

... или старото място за пушене
Потребителски аватар
loxs
Регистриран: 10 януари 2017
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот loxs » 01 мар 2018, 20:45

Akima написа:Source of the post T L C

Лошото е само, че е трудно да не е дизел :(

a_atanassoff
Регистриран: 26 май 2017
Автомобил: RX 350 4WD

Мнениеот a_atanassoff » 01 мар 2018, 20:53

Ухааа! Оформи се полезна дискусия с факти :D :!: Благодаря ви за отзивчивостта!

Тъй, с оглед на фактите от последните 30 минути, какво ще кажете (ако имате преки наблюдения би било безценно!) за това или изобщо за това поколение Tribeca:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 7549507193
Важно е да разбера колкото е възможно повече за принципните здравина и комфорт на колата (при положение, че съм изчел къде-що има ревюта в целия англоговорящ свят).
Имам и контраоферта от проверен и доверен търговец, който гарантира (за друга кола) сервизна история от швейцарски дилър на Субару, която контраоферта е предпочитаната пред тази от mobile.bg

Моите приоритети са:
1. Сигурност - обичам колите ми да са обгрижвани безкомпромисно, така и ще бъде със следващата. Най-много държа на това да мога поддържам и просто да карам - без детски болести, без странно поведение на механика и електроника. Да не се счупва или разскърцва нещо след 10 километра по черен път.
2. Удобство (Най-вече липса на паразитни шумове в купето)
3. Способност да се справя лесно и сигурно със сняг и лед. Колата ще се ползва предимно по нормални пътища; средно по 10 пъти на година ще прави преходи от порядъка на 350-800км, през останалото време ще си е градско-междуградска колица; около 20 пъти годишно ще ходи за риба, където ще е подложена на много мек офроуд - разбирайте черен път с малко кал и бабуни, повечко локви, малко пясък и малко червена пръст из гора, но пак по път - няма да има никакъв "истински" офроуд, затова и TLC не е нужна.

Тъй като 3.6 моторът, закачен на двутонна фадрома, е змей, колата ще бъде закичена с газова уредба течна фаза - най-вероятно LPi на Vialle или, в краен случай, еквивалента на Prins.

Имате ли още добри идеи и впечатления? :idea:
2008 レクサス RX 350, 2008 レクサス RX 400h

Потребителски аватар
loxs

Мнениеот loxs » 01 мар 2018, 21:11

a_atanassoff написа:Source of the post много мек офроуд - разбирайте черен път с малко кал и бабуни, повечко локви, малко пясък и малко червена пръст из гора, но пак по път - няма да има никакъв "истински" офроуд

Кое те кара да смяташ, че RX400h няма да е ОК там? Аз няколко пъти съм го подлагал на това моя и тотално не мога да видя проблем. Отгоре на всичкото ти вече имаш 1 RX... според мен пробвай първо, пък после се мятай на филмите с газови уредби на боксер... особено от тия скъпите, дето освен че струват една торба с пари, не спестяват кой-знае какво от главоболията.

a_atanassoff

Мнениеот a_atanassoff » 01 мар 2018, 21:33

loxs написа:Source of the post Кое те кара да смяташ, че RX400h няма да е ОК там?

Мисля, че ще е ОК там, други са предпоставките ми :?
Аз до RX-a нямам много достъп, бе ми буквално отнет от по-красивата ми половинка :oops: Барвам го уийкендите, но да ида с него за риба.... няма толкова дълго многоточие :lol: Никакъв шанс!
Балансът разход - пробег на RX400h е перфектен за мен, не е евтино, нито стърже по джоба, двигателят не пипа масло - само поддържаш и караш, точно това искам от колата, няма забележки.
Но си "имам едно наум" за 10-годишна кола със сложна електроника и на ток - да, ок, "много са надеждни", по принцип не се развалят и прочее, но все пак не е кола, която може да се оправи безболезнено - "клекне" ли нещо по електрониката или хибридната батерия, за мен колата е "чао". Затова и ще се чувствам по-комфортно с алтернатива - прост бензин (да, със скъпа газ заради разхода, но на тази Трибека реалният разход е 23-27 градско, не мога да го преглътна - въпрос на чест е, не на финанси 8))
Мнооого ме сърбя за още един RX400h, ама няма да се чувствам комфортно с два еднакви хибрида - заради ижеизложения довод.
Един RX350 2008-2009 би бил перфектен, но pepur ме "охлади" да не разчитам много, защото ги нямало вече, а и източникът на добри екземпляри бил станал вече недоверен :(

Apropos, комфортът и луксът на RX са (според мен) немалко преувеличени - един Merc ML или едно Audi Q7, или един VW Touareg, или едно Volvo XC90 на същата възраст са в друго измерение изобщо, просто RX не може да се сравнява. Да, за японска кола е много комфортна, но за японска :wink:

Потребителски аватар
loxs

Мнениеот loxs » 01 мар 2018, 21:54

a_atanassoff написа:Source of the post реалният разход е 23-27 градско

:shock: не знаех. При такова положение бих скочил на бензинов Land Cruiser с "обикновена" газова уредба. И той харчи долу-горе толкова, само дето е наистина дуракоустойчив...

a_atanassoff

Мнениеот a_atanassoff » 01 мар 2018, 22:09

loxs написа:Source of the post не знаех. При такова положение бих скочил на бензинов Land Cruiser с "обикновена" газова уредба.

Erm... и аз не знам със сигурност, но рових из форумите и оттам добих представа. И, всъщност, има логика предвид теглото на автомобила и мощността на двигателя.
А пък бензиновите LC (те май са само едни 4.0-ки) след 2008 не мога да ги пипна - цените им не са по джоба ми, отделно ги няма, не си ги продават хората :( (абе, и не са комфортни коли, да не се лъжем - като каруци са - груби, друсащи и пластмасови. Пък кефът си е приоритет :P ).

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 02 мар 2018, 07:27

Не съм се качвал на трибека, нито на Rx400h, затова не мога да коментирам комфорт. Обаче като гледам моя Лекс как вози, ми се струдва, че субаруто ще е далеч назад от към возия. Градско H6 харчи над 20 в София. Факт. Аз също не бих си представил да карам H6 без газова в Пловдив или София например. Ще трябва да работя само за колата. Но какъв е смисъла да влизаш във филма, като значеш, че ще е на ужасите ? Квото и да съм чел тук и там, квото и да разправят всички, сложиш ли газ, ще си далеч от безпроблемното експлоатиране, което гониш. Все ще се отваря нещо, напред назад, ту до газаджията, ту до сервиза и после остава едно гадно чувство, че колата била трошка.

Същия "феномен" го наблюдавам и в този форум вече 10 години. Имах 7 години IS200 и не бях чувал за бобини или мигащи лампи, губене на мощност или тресене. Но го карах на бензин. Сега ако се зачетеш, всяка втора, ако не и всяка една тема е свързана с проблеми с газта... Иначе като пита някой - 1G-FE държи на газ, давай смело.

Ако наистина искаш безпроблемна кола, бягай надалеч от газта. Парите, които ще приготвиш за скъпи газови и ала бала ги инвестирай в по-качествен автомобил, който ще ти се изплати с безпроблемна експлоатация през годините. А пък ако ти се кара Субару, тогава се приготви психически предварително и си свали малко летвата. И ти гарантирам, че усмивката няма да ти слезе от лицето, като влезеш на офроуд и видиш къде ще те закара за риба тая кола.
Изображение

Потребителски аватар
loxs

Мнениеот loxs » 02 мар 2018, 10:07

a_atanassoff написа:Source of the post след 2008 не мога да ги пипна - цените им не са по джоба ми

Като поразгледах цените насам-натам, като сложиш течната фаза на трибеката и после като налееш още толкова в ремонти, тя ще отиде на цената на бензинов LC.

a_atanassoff написа:Source of the post не си ги продават хората

А Pepur какво мисли по въпроса?

a_atanassoff написа:Source of the post не са комфортни коли, да не се лъжем - като каруци са - груби, друсащи и пластмасови. Пък кефът си е приоритет

Вярно, че кефът е субективна работа. Примерно на мен BMW-тата са ми супер удобни и супер много ми харесват като усещане, а много хора казват, че били мега зле.
В LC съм се возил само като пътник и ми хареса много, а и поне по асфалт не ми приличаше на каруца. Бих си купил след време LC за зимна кола (ако имам летен седан), но наистина, "комфортът" не ми е приоритетът там, а усещането за огромен камион дето зимата е господарят на пътя, не го интересуват метеорологичните условия и колко големи идиоти са идиотите наоколо.

Така че това си е твое решение. Явно Трибеката те кефи противно на логиката :). Няма лошо, и аз бих си купил БМВ противно на логиката. Важното в този случай е човек да е наясно какво и защо прави... няма лошо да правим и по някоя глупост, ако можем да си я позволим :)

Потребителски аватар
loxs

Мнениеот loxs » 02 мар 2018, 10:33

И само между другото, още веднъж ще вметна - Honda Cr-V - харчи около 10/100 средно (благодарение на непостоянно зацепеното 4х4), като екстри и комфорт е същия клас като трибеката. Със сигурност ще става за ходенето до рибата (така както го описа).
Цената е около 20 хиляди за добър бензинов екземпляр с 2.4 двигател (модела между 2006 и 2010)... и ще си спестиш всички филми с газта.

Честно, не виждам нищо интересно в тая трибека :)

Vankata_fly
Регистриран: 04 август 2017

Мнениеот Vankata_fly » 02 мар 2018, 18:31

Явно ти е скучно колега,с трибеката вероятноста да влезеш в приключение е мнооого голяма,да не говорим за разходи по отношение на поддръжка и горива! РХ350 е за мен перфектния вариант,имаш кардан за системата 4х4 (не е зависима от състоянието на батерията),имаш едно чудесно въздушно окачване с което по черните пътища имаш един много приличен клиренс (до 40 км/ч) и много добра возия.Колата е добре обезшумена и дългите пътувания не се усещат.Разхода на гориво спрямо трибеката няма да коментирам,няма място за сравнение, нa мен лексуса ми е давал 8,5 литра бензин извън градско при бавно каране разбира се,не ,че постоянно карам така но не е непостижим.Има все още читави екземпляри,така,че не е лошо да помислиш върху този вариант!

a_atanassoff

Мнениеот a_atanassoff » 03 мар 2018, 19:39

Благодаря за вижданията, съветите и идеите, колеги :!: :)
Редуцирах си списъка до RX350 и Volvo XC60, при тях балансът комфорт-надеждност-разход е най-добър :idea: 8)
След като се добера до подходящия екземпляр, ще го покарам няколко месеца, вероятно година, на бензин и тогава ще преценя за газ.
Ще продължа темата след като се стигне до покупка и след малко каране - мисля, че във форума има нужда от тренд (извинявайте за чуждицата) на сравнение на нашите возила с други при шофиране извън асфалта :idea:
Поздрави!

Потребителски аватар
loxs

Мнениеот loxs » 03 мар 2018, 21:47

a_atanassoff написа:Source of the post сравнение на нашите возила с други при шофиране извън асфалта

Ще видите вие, като порастна някой ден и си купя Land Cruiser :)

DrDevil
Регистриран: 04 март 2017
Автомобил: IS 220d

Мнениеот DrDevil » 03 мар 2018, 21:59

А какво мислите за съпоставка RX - Land Rover?

a_atanassoff

Мнениеот a_atanassoff » 03 мар 2018, 22:21

Не мога са кажа нищо от първа ръка, карал съм няколко пъти Disco, но съм проучвал:
- Land Rover са (много) ненадеждни автомобили по отношение на електроника;
- По-проходими са (много), но ходовата част на пасажерските Freelander, Disco, RR е направо трошлива в сравнение с TLC;
- Комфортът в Disco и RR е чувствително по-висок от Rx400h;
- Жадни коли са, както бензинът, така и дизелът;
- Disco страда и от нездрав дизелов двг;

Edit:
Под RR имам предвид Range Rover Sport (това, което се кара масово в България), а не Range Rover. "Чистият" RR е едно огромно и идиотски скъпо нещо, което, по думите на ужким запознати, съперничи по лукс на бутиковите брандове. Виждал съм такова само веднъж, и то хибрид, на пазара до гребната в Пловдив. Огромно е, наистина внушително, и мнооооого красиво! И с това се изчерва опитът ми с него :D

Потребителски аватар
loxs

Мнениеот loxs » 03 мар 2018, 22:50

a_atanassoff написа:Source of the post Комфортът в Disco и RR е чувствително по-висок от Rx400h;

Ко речи, ко? :shock: :shock: :shock:
Хайде, за Range Rover ще се навия, там е субективно и на някой може да му харесва, ама Диско-то е тотална каруца :D. Такава, каквато TLC не е, камо ли RX :D

RX има само лек проблем със седалката/стойката при шофиране (но май всички джипки са така). Всичко друго си е супер в RX.

Върни се в “Общи приказки”