съвет относно ис220д

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

съвет относно ис220д

Мнениеот mechi89 » Пон Апр 09, 2012 12:05 pm

здравейте,
понеже не срещнах такава тема, реших да постна...
Мераклия съм за такова возило,но нямам възможност да си го позволя ново,така че ще го купя на старо,а и според парите гледам в нета ще е на около 90 100к км...въпросът ми е:
Какво да гледам при купуване на Лексус на старо?
И как е на английски егр клапан?

Живея в Белгия,тук подръжката на Японски автомобил е доста скъпа...преди карах мазда 6 2006 дизел,като я купих беше на 89000км минах още 5000 и се скапа съединитела...наших се с 1500евро,защото само маховика струваше 1000,самия съединител 500, дискове и накладки още 450 евро...след това след още 10 000км смених динамо 500 евро...
след това даде дефект във впръскването на гориво(мисля че беше датчик нещо),на диагностика така го искара гаражиста ми искаше 900 евро,ама аз се усамних и директно в мазда сервис там хората ме ужулиха 400евро,проблема не беше в датчика ами в помпата,просто беше задръстена и ч почистиха...
наистина ;н пари за ремонт дадох,но проблема беше в задкормилното устроиство :Д...карах я само 50000 км за 2 години но всеки път я карах ,като за последно и всеедно не беше моя ами служебна :Д
та:
наистина поумнях вече и реших да не си е*а парите,тоест ще си пазя колите...
Имате ли такива проблеми с Лексус?

Благодаря Ви !
mechi89

Град: Извън България
Автомобил: Друга марка

Re: съвет относно ис220д

Мнениеот mechi89 » Пон Апр 09, 2012 12:18 pm

А и каква е разликата от бизнеса и спорта на ис220д?
mechi89

Мнениеот Д. Ив. » Пон Апр 09, 2012 1:23 pm

Спорт версията е със спортни педали и диферинциал с ограничено приплъзване (LSD), по-близки числа на предавателната кутия за малко по-бързо ускорение и по-чести смени на предавките, по-висок разход следователно. Бизнес - според държавата влизат различни екстри (виж в брошурите на сайта на Лексус).

ЕГР клапан - EGR valve.

Километрите за Лексус не са проблем, моята е на 188000 км. и е без проблеми досега освен смяна на акумулатор и дефектен радиатор (да чукна на дърво). Частите са си доволно скъпи, особено по двигателя, но пък не се чупят лесно. Съединителят примерно отново ще ти струва г-д толкова, колкото на Маздата, динамото няма да е толкова скъпо. В Англия често се намират много части втора ръка на приемливи цени (даже евтини).

Препоръчвам ти IS250, по-доволен ще останеш за градско, дизела по-скоро за дълги разстояния е по-рентабилен.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.
Аватар
Д. Ив.

Град: София
Автомобил: IS 220d

Мнениеот mechi89 » Пон Апр 09, 2012 2:12 pm

Мерси за изчерпателния отговор...
И аз предпочитам бензин,но данъците на такъв мощен мотор са си достааа скъпи...
тук да речем кола 2006 105кВ 143 кончета плащаш 400евро
обаче за лексуса 130кВ е 1500 евро...
колкото по мощно толкова по скъпо ако надвиша 211 коня данака е 5400евро...
mechi89

Мнениеот mechi89 » Пон Апр 09, 2012 2:29 pm

Смених доста автомобили последния от които е бмш е46 фейслифт...и наистина : КОЙТО СЕ Е КАЧИЛ НА ЯПОНСКА КОЛА,ПАК ЩЕ СЕ КАЧИ!
mechi89

Мнениеот Д. Ив. » Пон Апр 09, 2012 2:41 pm

Регистрирай я в БГ и си я карай там:
Данък: 300 лв.
Каско: 1300 лв.
Гражданска: 200 лв.

Имам много познати в ЕС, които така правят (Франция, Холандия, Германия).
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.
Аватар
Д. Ив.

Мнениеот mechi89 » Пон Апр 09, 2012 10:02 pm

ами не става тук на всички скоби или ги дигат и айдее...и като ме спрат чукват в компютара,виждат че имам документи и бам 500 евро глоба...казвам им че БГ е в европейския съюз,а те ми казват щом жиевееш тук тука трябва да е регистрирана...
ужасТ
mechi89

Мнениеот Vesko » Вто Апр 10, 2012 10:52 am

Относно маздата или този от който си я купил хич не е знаел как да кара кола с ръчни скорости или шестата цифра на километрите е две или повече. Не е нормално кола на 89х.км да има такива проблеми.
Изображение
Аватар
Vesko

Автомобил: RX 450h

Мнениеот Д. Ив. » Вто Апр 10, 2012 12:01 pm

mechi89 написа:ами не става тук на всички скоби или ги дигат и айдее...и като ме спрат чукват в компютара,виждат че имам документи и бам 500 евро глоба...казвам им че БГ е в европейския съюз,а те ми казват щом жиевееш тук тука трябва да е регистрирана...
ужасТ

Е ти български документи нямаш ли? Не съм адвокат, но ако имаш български документи нищо не могат да ти кажат. Това са пълни глупости.
Аватар
Д. Ив.

Мнениеот Murry » Вто Апр 10, 2012 12:13 pm

Още повече, че тези дни ЕК обяви, че още повече ще се улеснява шофирането на кола с чужда регистрация в ЕС.
Изображение - пенсионерски разход
Аватар
Murry
Майна

Град: Пловдив
Автомобил: IS 250

Мнениеот Bukmop » Вто Апр 10, 2012 1:11 pm

Абе хора тва са гадните белгиици, те ненапразно стояха година и половина без правителство защотот са си повярвали и си мислят че света е започнал от тях,
особенно ако си във френската част... моите съболезнования.
Аватар
Bukmop
Site Admin

Автомобил: IS 200

Мнениеот mechi89 » Сря Апр 11, 2012 11:34 pm

Не не във Фламанската част съм...:Д
относно маздата поддържана е в мазда...а относно километрите тук не може да се излъже с тях,както в БГ...всяка година колата минава
преглед в който подробно описват всичко включително и километрите...и всяка кола си има паспорт...
Просто стария собственик е бил като мен,я е карал като за последно...
Хора нз за лексус,но ако карах по същия начин Е46-ката,както карах маздата щеше да грохне повярвайте ми...точно за това аз пак ЯПОНСКА кола
ще си купя...:Д
ейй хора харесах една ис250-ка на 22 000 км 2009 фул опции с шампасковата кожа мммм влюбих се 18500евро :Д
как да дам 3500евро за каско и 3000 евро данак ибасииииииииииииииииииииии :x :evil: :evil: :evil:
Праят проблем с БГ номера днес пак едно българче изгоря с 500...ибаси
mechi89

Мнениеот Bukmop » Чет Апр 12, 2012 12:02 am

Тяхната м..... фламандска
а какво правите в случай ако някой познат ти дойде на гости и ти отидеш с неговата кола до близкия магазин и по пътя те спрат.
Аватар
Bukmop
Site Admin

Автомобил: IS 200

Мнениеот mechi89 » Чет Апр 12, 2012 7:45 pm

Ако аз карам д*хам...защото съм с 2 гражданства...
Поради причината че мн данък плащат разсистите,тук мн рядко се срещат машини с голям двигател...

Админ може да заключите темата...

Благодаря !
mechi89

Мнениеот Д. Ив. » Пет Апр 13, 2012 11:30 am

Колега моят съвет е да се консултираш с адвокат, защото:
1. Щом си с двойно гражданство имаш право да притежаваш движимо и недвижимо имущество и в двете държави, т.е. можеш да притежаваш кола в БГ и там да плащаш данъци и застраховки за нея. Никой няма право да ти казва къде трябва да е регистрирано това движимо имущество или да те глобява за това, че е регистрирано някъде другаде. Същия смисъл има и закона за двойното данъчно облагане в ЕС (не трябва да плащаш двоен данък за нещо придобито в друга страна членка на ЕС).

2. Повечето сме ходили в Европа с колите си и никъде не са искали да си регистрираме колите като влезнем в някоя държава членка на ЕС, нали? Даже да имам двойно гражданство аз мога да идвам на гости с личната си българска кола в Белгия и имам право нали? Имам "зелена карта", какъв е проблема? Платил съм винетка за съответната страна, какъв е проблема? Платил съм данък в страна от ЕС, какъв е проблема? Кой ще ме накара да платя двойно всичко това? Никой няма.

Просто явно си мълчите и те продължават да ви "суровакат".
Аватар
Д. Ив.

Следваща

Назад към Lexus IS250 / IS220d / IS200d / IS350 / IS250C - Gen 2