Lexus IS 250 или IS 220D

Модератор: Lexus

Lexus IS 250 или IS 220D

Мнениеот apox » Чет Юни 14, 2012 12:30 pm

Здравейте Момчета,

Може ми съм поредения човек който се е насочил към тези красиви автомобили. След дъго четене и гледане ми остана само тази дилема, Бензин или Дизел.
За това бих искал да получа и ваши лични мнения по този въпрос, като качество на двата двигатела, скоростна кутия (все пак дизела е с ръчни скорости).
Също така намерих една темичка в която беше описано много хубаво какво трябва ада се гледа на един дизел но неуспях да намеря такова за бензиновия мотор дали някой може да даде съвет?

Благодаря предварително на отзовалите се и ако скоро взема решение кой от двата модела ще е се надявам да се видим!
apox

Град: София
Автомобил: Все още нямам ...

Re: Lexus IS 250 или IS 220D

Мнениеот Д. Ив. » Чет Юни 14, 2012 1:58 pm

Като собственик на дизел бих ти препоръчал бензина. Аз взех дизел защото винаги съм карал бензин и исках малко промяна.

Двигателя е качествен, вътре почти не се чува характерното дизелово тракане от двигателя. Капризен е към масло и гориво и това много се усеща, докато при бензина не толкова. Дърпа стабилно от 1800 об/мин до към 3500 об/мин. Предавателните числа на скоростната кутия според мен не са подбрани правилно - много са дълги и това е хубаво за дълъг път, но за в града е кофти, иска си свикване, 6-та е толкова дълга, че под 160 км/ч ако я включиш двигателя се мъчи и тресе. Спорт версията е с LSD и по-къси предавки, но съответно и по-голям разход. Това са единствените ми забележки. Всичко друго е перфектно.

Бензина от друга страна е много тих, плавен, дърпа след 4000 оборота здраво и на дълъг път можеш да постигнеш същата икономия като дизела.

Избирай според състоянието на колата като цяло, а не това дали ще е дизел или бензин.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.
Аватар
Д. Ив.

Автомобил: IS 220d

Мнениеот apox » Чет Юни 14, 2012 2:45 pm

хахахаха благодаря за отговора, първото изречение много ме зарадва. Това за 6-та и аз го забелязах на едно клипче как пича кара с 220 км/ч на 3000 об.
Очаквам и други мнения на момчета които яздът тази красавица :D
apox

Мнениеот apox » Чет Юни 14, 2012 2:51 pm

В бг обявите само това ми хвана окото от бензиновите:

http://www.cars.bg/u589403
apox

Мнениеот Д. Ив. » Чет Юни 14, 2012 3:30 pm

Ако е на тази цена я взимай и не се замисляй.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.
Аватар
Д. Ив.

Мнениеот apox » Чет Юни 14, 2012 5:17 pm

Има дизели които са с 10 бона надолу за 23 хил. има обяви...... Доста странно?!?!?!
apox

Мнениеот pepur » Чет Юни 14, 2012 7:16 pm

Вие пишете за Is,аз за около 30к бих си взел Gs 300 след 2006 година,страхотен автомобил е.
pepur

Град: Нова Загора

Мнениеот Murry » Пет Юни 15, 2012 3:53 am

IS250. :)
Изображение - пенсионерски разход
Аватар
Murry
Майна

Град: Пловдив
Автомобил: IS 250

Мнениеот sopata » Пет Юни 15, 2012 8:34 am

apox написа:В бг обявите само това ми хвана окото от бензиновите:

http://www.cars.bg/u589403

Според мен за тези километри е добра цената.А и автомобила изглежда много добре.
Наистина 220-ката има много дълги скорости, и ако караш предимно извън града става, но за града
май е по-добре бензина.
Аватар
sopata

Град: Русе

Мнениеот beshev » Пет Юни 15, 2012 8:44 am

IS 250 e твоята кола пич, на лично има само едно нещо, което не ми харесва в нея (а се харесва на всички останали), и то е, че е феноменално тиха, не може да разбереш кога е и запален двигателя :)
Аватар
beshev

Автомобил: IS 250

Мнениеот apox » Нед Юни 17, 2012 6:44 pm

Момчета тази колица дали някой я е гледал и ако ДА наред ли е?

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

И друго, прочетох че повечето от вас си правят колите в ""Pitstop", дали правят прегледи преди закупуване и колко парички взимат ако имате информация и за ТМ Ауто ще съм много благодарен!
apox

Мнениеот sokolchev » Нед Юни 17, 2012 7:47 pm

какъвто и модел да е колата винаги съм за бензина,в твоя случай ис250
Аватар
sokolchev

Автомобил: IS 200

Мнениеот apox » Пон Юни 18, 2012 7:19 pm

Момчета пред моя блок "Младост 3 бл. 342" спира един Лекс, ако момчето е от форума да драсне 2 реда (Би ми помогнал страшно много в избора)
apox

Назад към Съвети и въпроси при покупка