Автоматично заключване на вратите IS220 d' - решено в Тойота

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Автоматично заключване на вратите IS220 d' - решено в Тойота

Мнениеот hristo01 » Пон Окт 14, 2013 12:53 pm

Здравейте колеги,

От скоро съм член в този форум. Колата е Лексус ИС 220 Д 2010 г.
Изключително досадно е автоматичното заключване на вратите.
Тръгваш, спираш някъде, искаш да си вземеш чантата от задната седалка и се почва - върни се на предната отвори, отключи с бутона, затвори, отиди до задната и отвори за да си свършиш работа. Ясно е, че мога да го избегна ако всеки път спирайки отключвам с бутона.

Има ли как тази функция да се спре!?!
Благодаря предварително!
Последна промяна hristo01 на Сря Окт 23, 2013 1:41 pm, променена общо 1 път
hristo01

Град: София
Автомобил: IS 220d

Re: Автоматично заключване на вратите IS220 d'

Мнениеот Д. Ив. » Пон Окт 14, 2013 7:49 pm

Има, пише го в упътването на автомобила.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.
Аватар
Д. Ив.

Мнениеот idzivkov » Пон Окт 14, 2013 9:16 pm

А на мен ми обясниха в Тойота и в Пит Стоп го потвърдиха, че е невъзможно да се заключват вратите при палене или потегляне. Аз исках да ми се заключват вратите в движение, но не! Е, моята е 2006', може да има разлика в софтуера.
А пропо, на твоята страничните огледалата могат ли да се прибират сами при заключване на колата и съответно да се отварят при отключване?
Аватар
idzivkov

Автомобил: IS 250

Мнениеот Д. Ив. » Пон Окт 14, 2013 10:50 pm

Новите модели след 2008 са с други контролери. А това с огледалата можеш и сам да си го добавиш като екстра ;)
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.
Аватар
Д. Ив.

Мнениеот hristo01 » Сря Окт 16, 2013 11:03 am

Ами, огледала не се прибират/отварят автоматично при отключване и заключване - въпреки, че много бих искал... прибирам си ги с бутона :(
Вратите се заключват автоматично при скорост над 25 км. , но когато угася автомобила, се отключва само шофьорската врата, а други започват едно дърпане... ужаст - ще проверя в книжката дали има опция да го изключа това.
hristo01

Мнениеот hristo01 » Сря Окт 16, 2013 3:01 pm

hristo01 написа:Ами, огледала не се прибират/отварят автоматично при отключване и заключване - въпреки, че много бих искал... прибирам си ги с бутона :(
Вратите се заключват автоматично при скорост над 25 км. , но когато угася автомобила, се отключва само шофьорската врата, а други започват едно дърпане... ужаст - ще проверя в книжката дали има опция да го изключа това.

ами, досега се борих с написаното в книжката и нестава - какво ли не пробвах. Май ще се ходи в Тойота...
hristo01

Re: Автоматично заключване на вратите IS220 d' - решено в То

Мнениеот hristo01 » Сря Окт 23, 2013 1:42 pm

Така, днес минах през ТМ ауто - закачиха колата на компютър и изключиха досадната функция.
hristo01

Мнениеот Д. Ив. » Сря Окт 23, 2013 7:45 pm

Взеха ли ти пари?
Аватар
Д. Ив.

Мнениеот hristo01 » Чет Окт 24, 2013 9:30 am

Ами всъщност не съм плащал.
Но тъй като отидох с препоръка на техен служител по друга работа, споменавайки за проблема - го отстраниха за 5 минути.
Ако се плаща едва ли ще е нещо повече от 20-30 лв.
hristo01

Назад към Lexus IS250 / IS220d / IS200d / IS350 / IS250C - Gen 2