Вибрации при запалване

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

desperado1
Регистриран: 26 ноември 2014
Автомобил: RX 400h 4WD

Вибрации при запалване

Мнениеот desperado1 » 03 юли 2016, 00:23

Някой от вас с RX400h има ли вибрации при запалване на бензиновия двигател?

desperado1

Re: Вибрации при запалване

Мнениеот desperado1 » 03 юли 2016, 11:47

При мен се получават вибрации на двигателя при запалването му - за няколко секунди и след това започва да работи нормално. В някои случай се чува и тракане на метал. Ходих до сервиза на Тойота в Пловдив, където без да се занимават да я преглеждат ми казаха, че е "нещо от скоростната кутия". Възможно ли е да е от нея като тя всъщност е електромотор или по-скоро е от диференциала? Имате ли информация за подобен проблем? Имам познат със същия модел и при него също при запалване на двигателя се усеща разтрисане, но е по-слабо от при мен.

desperado1

Мнениеот desperado1 » 03 юли 2016, 11:48

ivalin4o:

Здравей!
Това за което пишеш не е точно от скоростната кутия, и не е свързано със състоянието на маслото. Между нея и двигателя има един "демпферен диск", който служи за обиране на на такива тресения при палене! От друга страна трусовете на двигателя може да са от затруднено стартиране, причинено от свещи или бобини за смяна. Това затруднено стартиране може да повреди този диск (ако не го е направил вече). Диска е нещо като феродовият диск при останалите автомобили само че без феродото, и е директно свързан към двигателя. Може да са си заминали демпферните му пружини (демек диска е заминал а той не е ефтин) от усилието да запали и претрисането на двигателя , диска да удря в ограничителните. Нали единият електромотор в скоростната кутия работи и като стартер.
Съвета ми е да провериш защо двигателя стартира трудно!
Имах една такава ситуация с един Приус, който оглеждах за да купя за родителите ми. При изправен двигател още с опита да запали е запалил и работи гладко дори студен. Когато е на място и на позиция "Р" единствено мръдва леко напред когато пали, а в движение разбираш че работи от моментния разходомер ! Надявам се за сега да съм помогнал малко.

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 03 юли 2016, 18:52

Здравей.
desperado1 написа:Свещите ги смених преди месец с оригинални, а бобините как мога да ги проверя? И ако те са наред значи е диска така ли да разбирам? Къде мога да го сменя, тъй като в сервиза изобщо не искаха и да го прегледат...

....Разбирай
ivalin4o написа:...трусовете на двигателя може да са от затруднено стартиране, причинено от свещи или бобини за смяна. Това затруднено стартиране може да повреди този диск (ако не го е направил вече)...Съвета ми е да провериш защо двигателя стартира трудно!...

Затрудненото стартиране е резултат от много неща, част от които са свещите и бобините!
Понеже има тема във форума и е обширна....и това за бобините е някъде из нея....и пословичните резултати от "търсенето с търсачката".... позволих си да цитирам колегите. Надявам се да не ми се обидят. :wink:
The Machine написа:
mtrx написа:3 изгорели бобини които не хвърлят грешка.

Еваах го,как така изгорели ,а не дава грешка?Ти ме смая. :shock:

mtrx написа:Факт.
Не са напълно изгорели.Ту работят ту не

nbupsiho написа:Как премери коя бобина е приключила и коя е на път, по какъв начин?

Bukmop написа:С друга бобина...

mtrx написа:
nbupsiho написа:Как премери коя бобина е приключила и коя е на път, по какъв начин?

Лично аз не съм мерил нищо. Меренето става само с осцилоскоп за да е най-точно. Трябва да можеш да мериш до 350 волта и да го сравняваш с другите бобини. При нас са 6. Тоест 6 канален осцилоскоп. Кауза пердута в БГ

Как са ги премерили. Сега вероятно ще ми се изсмееш но по слух. Вади леко бобината докато работи колата и слуша за тикчетата от бобината. Ако са слаби значи бобината е за смяна. 3 от 6 са с променен звук и реално като ги извадиш нагоре звука от двугателя почти не се променя, но тикчетата от искрата почти не се чуват. За разлика от другите бобини където имаше осезаема разлика дори като бях на метър от колата.
Тъй като съм техническо лице леко се поизсмях докато не осъзнах че тоя метод всъщност е доста добър. Кофти бобина, кофти искра, кофти връзка при леко извадена бобина, слаб звук от искрата.
...

При Приуса бе свещ или бобина или инжектор. Усети се като закачих компютъра докато му правихме тест драйв и започнаха да излизат липси на детонация на 1-ви цилиндър. От друга страна следях параметрите на хибридната система и към двигателя ме насочи потрисането при тръгване от кръстовище при загрял двигател.
При теб как се държи при тръгване от място или подаване на газ при движение с ниска скорост и спрял двигател (тоест момента на запалване на ДВГ-то?
Изображение
Изображение

desperado1

Мнениеот desperado1 » 03 юли 2016, 20:46

При студен двигател на позиция "P" двигателя потриса при запалване на 80% от случаите. Освен това се чува метално чукане по време на потрисането. В движение се усеща по-рядко - при подаване на газ и съответно запалване на двигателя се усеща потрисане но по-леко, от колкото при студен двигател.

desperado1

Мнениеот desperado1 » 04 юли 2016, 13:25

По време на работа двигателя работи перфектно - проблема е само при самото запалване.

plamissss
Регистриран: 06 януари 2018

Вибрации при запалване

Мнениеот plamissss » 07 яну 2018, 00:07

Здравейте колега.Така и не стана ясно,каква е причината за тракане при студен двигател? Успяхте ли да диагностицирате? :?:

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Вибрации при запалване

Мнениеот Tin4ou » 07 яну 2018, 13:30

При мен го имаше също на чисто нов CT200h, от Лексъс ми казаха, че било нормално при студено време. При мен го правеше веднъж два-пъти за цяла зима.
Изображение

loxs
Регистриран: 10 януари 2017

Вибрации при запалване

Мнениеот loxs » 09 яну 2018, 17:33

Радвам се, ако е нормално. И на мен ми се случи на няколко пъти в големите студове.

plamissss
Регистриран: 06 януари 2018

Вибрации при запалване

Мнениеот plamissss » 09 яну 2018, 22:45

Това ли се случва?

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014
Контакти:

Вибрации при запалване

Мнениеот ivalin4o » 10 яну 2018, 02:34

Какво, по ангелите, е това????
Звучи (а сигурно не е, щом няма чек!) доста страшно! Даже не искам и да почвам да си представям от какво може да е. :shock: :shock: :shock:

майтапя се....написано е в коментарите на видеото! :wink:
Изображение
Изображение

Анастас Анастасов
Регистриран: 16 декемрви 2017

Вибрации при запалване

Мнениеот Анастас Анастасов » 10 яну 2018, 03:17

Явно си е детска болест , защото и аз съм го чувал по някога, но само при първо палене...

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009

Вибрации при запалване

Мнениеот Tin4ou » 10 яну 2018, 21:00

Детска болест при 4-5 модела от различни години? Не мисля! Че и при Тойота го има даже. При мен звука беше подобен, но за по кратко време.
Изображение

loxs
Регистриран: 10 януари 2017

Вибрации при запалване

Мнениеот loxs » 11 яну 2018, 11:45

О не, нищо подобно няма при мен за щастие :shock:

Потребителски аватар
boyanmt
Регистриран: 09 декемрви 2017

Вибрации при запалване