За задните дискове на RX400h

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

loxs
Регистриран: 10 януари 2017
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот loxs » 15 дек 2017, 10:46

Ако приемем, че нямаш диск или накладки за смяна, или запекъл апарат (както вече ти се е случвало)... аз не бих изключил и развалено оборудване в пункта за ГТП... а защо не и умишлено "повредено"? В този случай бих отишъл и на друго място да ми измерят спирачките.

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 15 дек 2017, 13:15

Общото между ръчната и крачната спирачка реално е само гумата и джантата!
Различни системи (крачната е хидравлична през VIDM, ръчната е с въжета!)
Крачната въздейства върху супорта по периферията на диска, ръчната въздейства на челюсти в централната...барабанна част на диска!
Проходимостта на въпроса е като за луноходче!
:mrgreen: :wink:
И мен ме съмнява стенда...и проверяващият инспектор, но нали всепак те са хората които казват дали колата може да се движи по родните "пътища"!
Ще последва проверка в друг пункт за ГТП при първа възможност!
Изображение
Изображение

hzhelev
Регистриран: 10 ноември 2013

Мнениеот hzhelev » 17 дек 2017, 10:46

ivalin4o, предполагам ако закача сега моята на машината и тя ще е така. Наблюдавам, че лявото колело има около 40% накладки, а дясното около 60%. Е, скоро следват нови бутала на апарати и като цяло ремонтни комплекти, хубави и скъпи накладки (каквото и да значи това... че задните ни накладки са на супер цени дори и без отстъпки), и смяна на спирачна течност (че последната й смяна сигурно е поне преди 70к км).

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 17 дек 2017, 12:42

Не ме разбра.
Не е проблема в разликата....макар че съм си със старите накладки и нямам разлика в дебелината, нито в износването на дисковете!
Направи ми впечатление, че и на ръчна и на крачна има почти еднаква разлика между двете колела! Профилактиката е направена това лято...сменени бутала, спирачна течност, маншони втулки и почистено и намазано (богато!) :mrgreen: . Не се съмнявам в спирачките си! Но вече не съм сигурен в пунктовете за ГТП, и по специално, в "инспекторите"!!!
Изображение
Изображение

hzhelev

Мнениеот hzhelev » 05 фев 2018, 20:44

Дойде и моето време да си направя задните спирачки отново в правилното им работно състояние. Всичко това, защото десният диск вече имаше ръждива черта и ме дразнеше. Друг е въпроса, че при агресивно каране по завои усещах, когато дясното колело е натоварено(т.е. в ляв завой) и обера малко спирачката, и колата не ми харесваше в лекото си унасяне...
Та реших да не пестя много, много и си заръчах задни дискове, накладки, бутала за апарати, гумички и прочие, водачи за супорти и бля бля, и спирачна течност. Е наложи ми се да си купя и супорт, защото скъсахме болт (който явно беше различен от оригинала) слаган при ревизия на апарати и смяна на дискове, и накладки в ТОЙОТА БУРГАС преди 2 години...
sk bolt rr tyre.jpg

Преживях го! Взех си друг втора ръка от моргата след Нови Хан....
И дойде момента за смяна на спирачна течност... ей тука вече бях изненадан ... не може просто така да я смениш. Трябва си софтуер да активираш помпата и да казваш на ABS помпата към кое колело да пуска течност. Е, сменихме течността с майстора, но останаха едни доста интересни грешки, които не мога да изтрия. След малко слизам с компютъра и вече с TS да ги боря, ако ли не утре в Тойота.
ABS error RX400h.jpg

Ако някой се е сблъсквал с тях и отстраняването им, няма да откажа съдействие. Благодаря предварително, за което!

Поздрави!

Ъпдейт от преди 5мин... не мога да спя спокойно като имам светещи лампички симулиращи коледна елха... :D :D :D

Оправих въпросните грешки чрез TechStream... Menu "ABS/VSC/TRCLive" -> "Utility" като първо минах през ABS History, 2. Signal Check, 3. Test Mode и последно 4. ECB Utility. Навсякъде следвах препоръките и действах (не съм откачал нито един модул). След 4-тата изпълнена функция всичко си дойде на място и в момента съм на проби. Всичко е перфектно.

Поздрави на всички и лека вечер! :P :P :P

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 05 фев 2018, 23:38

hzhelev написа:Source of the post Трябва си софтуер да активираш помпата и да казваш на ABS помпата към кое колело да пуска течност.

Добре дошли в бъдещето - в момента даже има Honda/Acura с brake by wire.
hzhelev написа:Source of the post останаха едни доста интересни грешки, които не мога да изтрия

Трябваше да покарате малко - в повечето случаи изчезват по същия интересен начин.

Поздравления за ремонта. 8)
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

hzhelev

Мнениеот hzhelev » 05 фев 2018, 23:51

Благодаря Akima!
Покарах около 20км и нищо. И аз тайничко се надявах, но уви. :D

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 06 фев 2018, 22:00

И аз май ще го играя тоя филм скоро. Кога излизат грешките, като/ако се промени нивото на спирачната течност или ако разкачваш апаратите от тръбичките ?
Изображение

hzhelev

Мнениеот hzhelev » 06 фев 2018, 23:07

Излизат при смяна на спирачна течност. Като по-скоро при мен големият проблем беше, че го правихме върху подемника, а не на канал или земя.
Ако ще сменяш течността в ABS/VSC/TRCLive" -> "Utility" има меню "Air Bleeding" и от там колело по колело, а не както на другите коли - един в колата и друг на дадено колело... Другото важно е да не оставяш спирачната течност по време на смяната да падне 1-2мм над минимума, трябва да се наблюдава и долива често ;)

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 07 фев 2018, 08:12

Аз им слагам "тапи" (болт и гайка) докато седят маркучите разкачени и така губя много малко течност по принцип.
Значи ако помпим педала на спирачките не може да обезвъздушим ? Трябва си компютър при всички случаи?
Изображение

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 07 фев 2018, 08:58

Аз смених спирачна течност, уплътнения и обезвъздуших и без компютър, но за подкарването след това на системата (изпъване на буталата и създаване на налягане в хидроакумолатора на АБС-а ще трябва....
Да вметна.....става и по старомодният начин!!!! Аз обаче използвах вакуумпомпа!
Изображение
Изображение

hzhelev

Мнениеот hzhelev » 07 фев 2018, 19:49

Ами ние пробвахме по старомодния начин и нищо не се случи... после попрочетох малко и взех компютъра.
Относно тапите - ние просто стиснахме маркучите, за да не текат.

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 07 фев 2018, 21:14

Другата седмица като ми дойдат частите ще кажа дали и при RX450h е същата работа.

П.П. Мен ме е страх 10+ годишни маркучи да ги плескам, особено когато нямам резервни в наличност :D
Изображение

Върни се в “Lexus RX 350 / RX 400h / RX 450h”