Lexus RX 2013-15

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

slav
Регистриран: 18 май 2020
Автомобил: Друг модел

Lexus RX 2013-15

Мнениеот slav » 18 май 2020, 16:25

Здравейте

Винаги съм харесвал Лексус и реших ,че ще е RX 350 -2013-15.
Започнах преговори с продавач в Германия.
Обаче тръгнах да чета американския форум и бях шокиран да прочета ,че возел "като лагерна количка",друг
съжалявам ,че продал Лансера 2003,трети казва ,че все едно някой стреля по пода на кола....

(I had bought with so much anticipation of a smooth comfortable quiet ride. It was my signature purchase. Unfortunately,
I regret buying the vehicle. The ride is very harsh, I can feel vibrations of every little stone / unevenness of road, every expansion joint on concrete road/ every little small bump --
you get it... I feel like everytime I go over a small bump, somebody is shooting me from underneath.
I almost cringe having to drive it. I cannot wait to get out of the car when driving...Its making me frustrated / angry)

Това са мнения на хора минали от второ на трето поколение.
Возенето значително се е вдървило (това ли е думата:)четах темата за меко,твърдо,стегнато возене.
Аз определно търся меко возене и е вероятно това да не е моята кола.
Казват ,че повечто вече така ги правят.

Значи ,аз колата щях да е купя без да съм карал такава никого и вероятно щеше да се получи голямо разочарование.
Базата ми е Toyota Highlander 2005 която карам от 10+ години и все още вози страхотно.
За мен това може би е най-важната част от автомобил,да усещам дупките и неравностите по малко.
Та за возенето ми е думата и питането.
Има ли колега в Пловдив или наоколо с такъв Лексус за тестово каране.
Ще бъда много благодарен.
Иначе днес карах трето поколение Highlander 2015 ,обаче са го направили прекалено голям,усещането ми е като
за Landcrusur което не ме кефи.

dmdimitrov
Регистриран: 07 юни 2015
Автомобил: RX 400h 4WD

Lexus RX 2013-15

Мнениеот dmdimitrov » 18 май 2020, 18:34

Колега,
явно трудно ще намериш точно 350-ка от тези години за тестдрайв, доста редки са тук, но така, като чета какво си написал и какви нагласи/очаквания имаш - може би това не е твоята кола/марка. Лошото е, че няма такава в България и на обява, да отидеш и да я покараш. Някой по-запознат ако може да каже, дали окачването на RX450 от тези години е същото (щом това е единственото определящо за избора ти), че такива поне има 2-3 и можеш да отидеш да покараш по някоя обява в интернет.

slav

Lexus RX 2013-15

Мнениеот slav » 18 май 2020, 20:37

450 във същият форум казват ,че имал разлика във возенето от 350.
Някой твърдят ,че заради 200те кг батерия,други заради по-различни амортисьори.
Някои сменят амортисьорите и слагат торби със пръст :D

Ама хич не ми се връзва тая работа.
А каква е причината да не ги карат много,да не се развалят често :–)
450 не искам защото карам малко (10000 на година,като повече от половината са юли /август) и се страхувам ,че ще прецакам батериите по този начин,нали трябва да се кара ,често за да са във форма.
Акумулатора ,на настоящата сменям често поради тази причина.
Прикачени файлове
1a_fba4433adb1b4ac6d0236742fef10058450282a9.jpg

dmdimitrov
Регистриран: 07 юни 2015
Автомобил: RX 400h 4WD

Lexus RX 2013-15

Мнениеот dmdimitrov » 18 май 2020, 20:43

Ако не се лъжа, има модификации на амортисьори и на въздух... Много зависи коментиращите, които си чел с какво окачване са им били колите. Поне при 2-ро поколение, колегите казват, че на въздух вози доста по-зле от тези с окачване на амортисьори... но нека колегите от първо лице да кажат.

ЕДИТ: А причината, да не се карат много 350-ки тук, е че са предимно за американския пазар (ако не греша)... Километражите им са в мили, температурата се отчита по фаренхайт, навигациите им не работят тук и половината радиостанции на аудиото не работят тук. Но причината да не се карат много тук със сигурност не е, че се развалят много.

ЕДИТ 2: И батерията на хибрида със сигурност не е 200кг, а много по-малко... Всичко друго може да е причина в разликата във возията, но не и батерията.

slav

Lexus RX 2013-15

Мнениеот slav » 21 май 2020, 19:50

Може би защото гледам ,че има много 300 и 330 бях решил ,че 350 се продава от години в Европа ,оказва се ,че не е така.
Избора е изключително малък и за съжаление трябва да се ориентирам към друга марка.

Потребителски аватар
thedeivis
Регистриран: 13 ноември 2019
Автомобил: RX 350 4WD

Lexus RX 2013-15

Мнениеот thedeivis » 31 май 2020, 22:30

Мога да помогна с тестово каране на RX350 2010та (al10 2009-2015), с въздушно окачване. Не съм сигурен, но май окачването трябва да е едно и също за цялото поколение.
Още не съм направил директно сравнение с такъв на пружина, но всеобщото мнение е, че въздуха e "по-твърд". Но пък държал "по-здраво" в завоите.
Та ако искаш да пробваш по-твърдото возене може да ми пишеш... thedeivis@mail.bg

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Lexus RX 2013-15

Мнениеот Akima » 03 юни 2020, 12:18

slav написа:Source of the post 350 се продава от години в Европа ,оказва се ,че не е така.

Продавал се е като нов - просто никой платил пълна цена не иска да се разделя още с тези сравнително безпроблемни бройки.
За справка моделен код GGL15L-AWTGKW.
Европейските рами започват с JTJBK11A________________.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Върни се в “Lexus RX 350 / RX 400h / RX 450h”