LC500h

В преследване на съвършенството

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

LC500h

Мнениеот Д. Ив. » 04 ное 2017, 13:56

Един малък teaser :)

Скоро ще напиша по-подробни впечатления :)
Прикачени файлове
20171104_121812.jpg
20171104_105311.jpg
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

DrDevil
Регистриран: 04 март 2017

LC500h

Мнениеот DrDevil » 04 ное 2017, 20:06

Ти не си човек..

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

LC500h

Мнениеот Bukmop » 05 ное 2017, 00:25

Колата хубава, ама HDR-a не е...

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: Аз съм бот

LC500h

Мнениеот Tin4ou » 07 ное 2017, 23:09

Краси пуска някви снимки във Фб на един черен, но не разбрах дали е хибрида или другото по-злобно нещо. Купил ли си е или го е взел на тест драйв също не разбрах :D
Изображение

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

LC500h

Мнениеот Д. Ив. » 07 ное 2017, 23:48

Не го е купил, даже не е български Лексуса :D Тъмно син е и е същия :)
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

LC500h

Мнениеот Д. Ив. » 08 ное 2017, 10:48

Няма нищо тайно-потайно ... Отдаде ми се възможност да покарам този красавец за 1 час включително снимките, затова ревюто ми няма да е толкова детайлно колкото предишните ревюта на новите модели затова ще пиша хаотично, в реда, в който ми идват мислите за този автомобил.

Както се досещате първото, което се хвърля на очи е визията ... и да, по дяволите, тази кола изглежда извънземно ... направих глупостта още като взех колата да отида до центъра с нея и първите 30 минути ги загубих в задръствания, но пък чувството да видиш, че накъдето и да се обърнеш виждаш насочени телефони към теб и колата и вдигнати палци (thumb-up) компенсира загубеното време :D

Първоначално си мислех, че това ще е поредният градски ориентиран хибрид със спортна визия (който е чел ревюто ми за IS 300h ще види забележките ми за performance-a му), но бях сгрешил повече от Грешната мадона с големите бомби. LC500h подминава 100 км/ч за 5 секунди (само с 0.6 сек. по-бавно от по-потентния му брат LC500, който има два цилиндъра и 1.5 литра повече в арсенала си). С една дума - електромоторите си вършат перфектно работата. Говорейки за електричество - доста често cruise-вах по Цариградско с 80-90 км/ч само в EV режим.

Винаги хваля спирачките на хибридите подпомогнати от регенеративното спиране, този път от отрицателното ускорение бях на път да се простя с телефона си, който седеше силно затиснат между краката ми и въпреки това при спиране се опитваше да се размаже някъде в краката на шофьора. Имах чувството, че вместо спирачни апарати от Lexus са сложили на дисковете 4 малки бебета Годзила, които захапват дисковете с чудовищна сила при всяко натискане на педала на спирачката.

Багажникът е "огромен" и успя да побере куфарът с дрона ми (който поради липса на време не успях да използвам за запечатване на хубави кадри), апарата ми с 2 обектива + стандартните аптечка и пожарогасител. С малко късмет и споменаване на роднини и приятели на инженерите ще успеете да поберете и среден по размер сак за уикенда, но хей, да си говорим честно, това е GT, не семеен миниван.

Денис, а колко харчи? Ами, когато взех колата бордовият компютър показваше 17,4 л./100 км ... занулих го и тръгнах към центъра (грешката, за която Ви разказах в началото) и след 30-те минути прекарани между НДК, БНБ и Орлов мост цифрите бяха 7,5 л/100 км ... естествено като излезнах на Цариградско шосе много бързо разбрах защо в началото цифрите бяха други - това е най-забавният, луд, непокорен, искащ да ръмжи хибрид от гамата на Lexus, който съм карал. Няма нещо в него, което да ми шепне - карай ме бавно и грациозно - аз съм Lexus. Не! Перфектно балансирано окачване, автоматична скоростна кутия симулираща 10 предавки, ревът на V6, завиващите задни гуми, усещането на волана ... няма как човек да не остане равнодушен и да не превключи Mode shifter-a на Sport+. Един час след като оставих колата усмивката ми не слизаше от лицето, а може би и целия уикенд (нямам огледала вкъщи :D)

Естествено, има неща, които не тествах нарочно и те бяха - инфотеймънт системата, въпреки, че бързо свикнах с нея, не съм никак съгласен с това, което правят Lexus и накъде отиват в тази посока.

Надявам се в скоро време да имам възможност да се кача в някой LC500 (хибрид или не) за по-дълго време и да оценя по достойнство и другите качества на този автомобил, но на първо време всеки, който се качи в него си гарантира завистливите погледи на околните и много положителни емоции на пътя.

Снимки: https://photos.app.goo.gl/lSjLFxApz0dolDM93

Потребителски аватар
Tin4ou

LC500h

Мнениеот Tin4ou » 08 ное 2017, 16:46

Извънземно! Малко снимки си направил обаче!

Иначе си прав, че е същия, просто на първата ти снимка изглежда светло син, а на моя телефон неговата снимка изглежда черен :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

LC500h

Мнениеот Д. Ив. » 08 ное 2017, 18:41

От HDR ефекта на снимката изглежда така :) Исках да го карам повече и да снимам по-малко, но уви времето и за двете беше много малко :)

Потребителски аватар
Tin4ou

LC500h

Мнениеот Tin4ou » 09 ное 2017, 12:10

А каква е идеята да завиват задните гуми? Усеща ли се нещо по-различно в завой или маневри?
Изображение

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

LC500h

Мнениеот Д. Ив. » 09 ное 2017, 21:26

Усеща се като картинг :) Идеята е по-бързо да смениш дирекцията при високи скорости без да имаш допълнителни инерционни сили дето да те дърпат в другата посока и да предизвикат поднасяне например и да имаш по-голяма маневреност при по-ниски скорости :) Не си го представяй, че завиват колкото предните, напротив, само няколко градуса завиват, но са достатъчни.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

LC500h

Мнениеот Д. Ив. » 13 ное 2017, 15:38

Първата кола, която си купих в Gran Turismo Sport :lol:
Прикачени файлове
20171113_153659.jpg

Върни се в “Спортни, бъдещи и концептуални модели”