Lexus представи NX

В преследване на съвършенството

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Re: Lexus представи NX

Мнениеот Д. Ив. » 26 окт 2014, 20:11

Така е, заради цикъла на Аткинсън е по-икономичен от двигателите с цикъл на Ото.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

vasconi76
Регистриран: 24 октомври 2014
Автомобил: Все още нямам ...

Мнениеот vasconi76 » 12 ное 2014, 20:22

Здравейте отново, аз да споделя малко впечатления относно разхода на NX 300 h извънградско. За пробег от около 80 км, разхода беше 8 литра, което ще рече около 10/100. Това е в посока към Пловдив. Скоростта не беше една и съща, защото е трудно да се поддържа, когато има движение по магистралата, но средно скоростта беше между 110 -130, веднъж настъпих здраво и отиде на 30/100.
С оглед на разхода даден по книжка, мисля че е невъзможно да се достигне 5,2 както и да се кара. Говоря зя разход извънградско.

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот ivalin4o » 12 ное 2014, 23:04

vasconi76 написа:Здравейте отново, аз да споделя малко впечатления относно разхода на NX 300 h извънградско. За пробег от около 80 км, разхода беше 8 литра, което ще рече около 10/100. Това е в посока към Пловдив. Скоростта не беше една и съща, защото е трудно да се поддържа, когато има движение по магистралата, но средно скоростта беше между 110 -130, веднъж настъпих здраво и отиде на 30/100.
С оглед на разхода даден по книжка, мисля че е невъзможно да се достигне 5,2 както и да се кара. Говоря зя разход извънградско.

Ами тогава да споделя и аз, че разхода на RX400h извън града при 130+ км/ч е10-12л/100км. :mrgreen: А като го настъпя стига за момент и 45+л/100км!
Д. Ив. написа:Не очаквай хибрида да е икономичен на дълъг път. Електромотора помага при преходните режими в градски условия и при ниска скорост - там му е силата. При режим на постоянна скорост почти винаги си на бензиновия двигател.

Пробвал ли си го с 80-90 км/ч по по-натоварени пътища? В такива условия го докарвам около 8-8,5 л/100км. (Само да не се палиш по джудженцата Репезътко и Журатко които бързат за някъде сякаш живота им зависи от това да стигнат 10минути по-рано!)
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 12 април 2012
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот Rudy » 13 ное 2014, 08:20

vasconi76 написа:С оглед на разхода даден по книжка, мисля че е невъзможно да се достигне 5,2 както и да се кара. Говоря зя разход извънградско.

Разхода е напълно постижим, но ако караш при абсолютно същите условия, при които се измерва за книжката. А това вече е почти невъзможно - стига се до крайности без никакви консуматори, супер напомпани гуми с ниско съпротивление, шофьор 40 кила, празни резервоари, вкл. чистачки и т.н.

От друга страна важен е и навика - моя среден разход е 10,5 л/100, но лятото се движихме в пакет с една равка и разхода за преходападна до 8,1 - нещо, което не мога да постигна сам.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
boyanmt
Регистриран: 09 декемрви 2017
Автомобил: RX 450h

Lexus представи NX

Мнениеот boyanmt » 28 яну 2018, 04:18

vasconi76 написа:Здравейте отново, аз да споделя малко впечатления относно разхода на NX 300 h извънградско. За пробег от около 80 км, разхода беше 8 литра, което ще рече около 10/100. Това е в посока към Пловдив. Скоростта не беше една и съща, защото е трудно да се поддържа, когато има движение по магистралата, но средно скоростта беше между 110 -130, веднъж настъпих здраво и отиде на 30/100.

Купувай,колега! Кефа няма цена!Недей да гледаш какво пише в книжката,там е ала бала,лапни шаран.Колата си харчи,ама и върви много добре.

Върни се в “Спортни, бъдещи и концептуални модели”