Как колата ми да стане като нова вътре?

Как да поддържаме салона и външния вид

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 11 мар 2017, 20:35

Благодаря ви за предложенията.
Ползвам онлайн магазини по простата причина, че до София пътувам със самолет и не мисля как да мъкна повече багаж от необходимото. 8)
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

DrDevil
Регистриран: 04 март 2017
Автомобил: IS 220d

Мнениеот DrDevil » 14 сеп 2017, 13:37

Akima написа:Source of the post Ел.регулирането и подгрева работят - даже с отоплението я поизсуших, което не знам какво говори за акъла ми сутрин.

Това лято в един от най-горещите дни, които съм преживявал EVER, реших да се правя на хитрец. Оставих си предните прозорци спуснати на поне педя надолу, заключих колата на паркинга и на работа. Следобяд заваля адския порой, придружен с адски вятър. В резултат виждах как капките летят настрани, а не надолу. Сигурно вече се досещате - паркинга е открит и широк, вятъра духаше в посока вратите на колата откъм шофьорското място. И за да е пълна бозата - след 10 минути порой, вятъра се обърна в обратната посока, запазвайки си силата, за да може да вкара достатъчно вода и от другата страна.... Та и аз така - след като подсуших с всички налични сухи кърпички, пуснах и подгрева и парното на макс. 1 седмица по-късно се усещаше влагата, но в крайна сметка се оправи, а аз не успях да се изпържа.

Не съм си пробвал подгряването все още след този случай, но обдухването някак си грам не се усеща да работи. Има ли начин да се направи лесна профилактика, без да разглабям половината кола?

И за да се закача по темата - 20+ лева и на мен ми се струват прекалено за почистване на кола, освен ако не става дума за нещо инцидентно. Регулярно почистване си правя сам на автомивки на самообслужване. В София ползвам една на Красно село - за 2-3 лева я измивам отвън, лев за прахосмукачка, сухи кърпички -> микрофибърна кърпа -> мокри кърпи за кожа от МЕТРО (нямам идея колко съм се прецакал и каква им е разликата от нормалните, просто реших да ги пробвам).

В Бургас на мивката на изхода на Метро също е много удобно, там даже получаваш 1:30 време за лев.

Като цяло не виждам разлика с мивка за 18лв в YOWO, освен удовлетворението от собствения труд. Там дори ми разместват огледалата и седалките, та се налага да ги оправям в движение...

Върни се в “Салон за красота”