TECHSTREAM 8.30.023

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

Re: TECHSTREAM 8.30.023

Мнениеот mtrx » 31 яну 2016, 11:41

Проблема е в кабела и неговата бета firmware версия на оригинала.За това и става само за четене на грешки,триене,препрограмиране на някои функции и ключове.Като цяло за сериозна работа не става.
Иначе в случай на кибер престъпление лаптопа или компютъра от който се е случил проблема никога не се занулява(трие)
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: Аз съм бот

Мнениеот Tin4ou » 31 яну 2016, 15:59

Росене, ако си се омазал с вируси, кликал си на линкове от подвеждащи имейли или си ползвал други кракове, моля не обвинявай търговците тук, че продават вируси. Диска който получих от въпросния човек, след като купих кабела от него няма вируси. Няма и лоши програми, които ти "изпразват" кредитните карти. 99% съм сигурен, че човека не записва персонален диск за всеки един клиент, който е с уникално съдържание само по себе си. Сигурен съм също така, че не правиш разлика между virus, malware, adware, hijacker или phishing. Така като обясняваш нещата звучи абсурдно да ти изпразнят кредитната карта и същевременно пей пал да ти седи ОК щото бил празен. Ако си вързал въпросната кредитна карта към акаунта ти в Пейпал, тя може да бъде източена през него. Също така, просто информативно, ще ти обясня, че хората, които искат да ти откраднат парите ще ти откраднат паролата за Пейпал първо, после ще ти деактивират всички защити и пощи за възтановяване и единственото, което ще разбереш е ако получиш имейл от Пейпал, че някой ти е сменил паролата за достъп. И това ще се случи ако са аматьори. Професионалистите ти отнасят първо пощата за да не разбереш какво се случва.

Съжалявам за това, че си изгубил пари по електронен начин. Просто в днешни дни едва 5% може би от интернет потребителите знаят какво реално се случва с личните им данни докато си цъкат безгрижно из интернет пространството.

Относно кабела, аз лично си настроих доста неща по хибрида с него,не става само за триене на грешки. За тази цена от 50-60лв не виждам какви други очаквания може да имаш от това нещо ?
Изображение

Потребителски аватар
mtrx
Контакти:

Мнениеот mtrx » 31 яну 2016, 19:00

Колегата горе е прав. За всичките си години в които се занимавам с IT съм виждал само два случая на откраднати пари от банкова сметка. И двата случаи бяха във фирми и беше вътрешна работа. Сумите бяха доста сериозни.

Относно вируса в MVCI32.dll - съвсем безобиден е и е направен за да работи самият кабел а не да прави нещо.
Последната версия на Techstream която имам е 10 (нещо си) работи без абсолютно никакви проблеми и няма вирус в нея.

Иначе относно кабела. Можеш да препрограмираш някои неща но CPU опресняването е много ама много бавно . Това е и причината да не става за нищо друго освен да препрограмиране и диагностика на някои елементарни работи по колата.

Бях намерил кабел за 200 долара който може да върши всичко с много висока скорост и работи на почти всички видове автомобили. За съжаление така и не успях да го поръчам.
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

Потребителски аватар
mtrx
Контакти:

Мнениеот mtrx » 03 фев 2016, 15:32

Само за последно ще "up" на темата.

През последните няколко месеца се занимавам с това да намеря евтин и работещ начин TIS да работи с колата и да чете данните в реално време или поне близко до реалното.

Кабелите които се намират в БГ (тия белите) са пълни боклуци. Кабела е с версия 1.4.1 на Firmware-a или 2.0.4. В последната версия са решени някои проблеми с по новите коли.
Истинският проблем обаче е в скоростта на четене на данните. Независимо от използваната архитектура и кабел (БГ бял скапан) успях да докарам между 5 и 10сек закъснение при четенето на данните за сензор. Тоест ако четете 10 сензора и се опитвате да ги четете с такъв вид кабел просто забравете.

След месец се надявам да видя поредният кабел който твърди че върши работа и е ценовият диапазон под 200$ (VXdiag nano - 60-85$)
С китайските кабели и тия които твърдят че са български не можете да правите качествена диагностика само защото кабела е грозно копие на Mongoose Pro без половината елементи и откраднат FW от X-horse.

Все пак ако някой реши да си програмира нещо по колата му препоръчвам да не купува кабел с 1.4.1 Firmware а с 2.0.4 . Работи доста по стабилно от очакваното

За тия които имат Субару (АЕЛ) можете да си купите OpenPort 2.0 от Tactrix който е много бърз. За съжаление не успях да го тествам
В заключение , обявите в OLX и в някои форуми (тук) продават скапаният китайски кабел версия 1.4.1 .
Цената на кабела с доставка от китай е 15 долара за 1.4.1 версия . Този с FW 2.0.4 е 30$

Всички кабели работят и под 64 битова ОС стига да предобрите REG файла , да промените TIS-а сами и да имате изключена Driver sign проверка. Тези с UEFI боот не могат да я изключат.
Могат да използват обаче oracle vm или VMware player с виртуална машина където да си пуснат кабела и софтуера. Забавянето не идва от виртуалката а от кабела.

Като пристигне VXDiag nano Toyota ще пиша дали има резултат и дали върши добра работа. Толкоз

Потребителски аватар
mtrx
Контакти:

Мнениеот mtrx » 04 апр 2016, 18:05

Само да дам един BUMP на темата за кабелите, за Techstream-a и прочие.

1.VCX Nano for TIS. Кабелът от Allscanner.com .
Кабелът който тествах е с WiFI модул и USB. С K-line при по старите денсо компютри опресняването на същите параметри като китайският му събрат е бавно. 5сек закъснение
Работи с XP,7,8,x64 .
При CAN линия (2006+) кабела работи светкавично. Не прекъсва и всичко е наред.Опресняването е в рамките на милисекунди.
Цена - 60 долара . Можете да препрограмирате същите неща като с другия кабел само че определено няма да ви зависва нищо. Ъпдейтва се от интеренет, има поддръжка и определено работи много по-добре.
Има доста такива кабели и за други модели автомобили които са на много добра цена. С този не можете да препрограмирате ECU MAP-а на колата.

Скоро ще има и трети BUMP на темата с друг кабел, който смятам да изтествам.

Пиша това за хората които не се занимават само любителски.

DrDevil
Регистриран: 04 март 2017
Автомобил: IS 220d

TECHSTREAM 8.30.023

Мнениеот DrDevil » 22 авг 2017, 14:53

Имам китайска bluetooth джаджа, която се връзва към колата и успешно си гледам разни малки детайли на телефона с Torque. Тази джаджа дали може да се използва с Techstream или си ми трябва специален кабел?

Едит: сега видях, че темата има и втора, та и трета страница... Май си отговорих на въпроса сам..

Върни се в “Полезна информация”