Въпрос за DRL

Martinez
Регистриран: 13 август 2013
Автомобил: GS 450h

Въпрос за DRL

Мнениеот Martinez » 25 яну 2016, 17:58

Здравейте колеги,

От миналата седмица съм щастлив собственик на GS450h 2007. Купих го от Toyota, закупен е там и е обслужван само там. Все още разучавам всички есктри, които има :)

В user manual-а видях, че би трябвало да има вградени DRL, но някак си не успявам да видя/разбера как да ги активирам. Ако завъртя лоста за фаровете на Auto не светят през деня.

Моля ако някой има такъв модел да сподели как се активират и дали въобще ги имам :)

Martinez

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Re: Въпрос за DRL

Мнениеот Akima » 25 яну 2016, 22:06

:arrow: Подкрепете българското - http://www.clublexus.com/forums/es-5th- ... -obd2.html.

Изображение

Честито за придобивката. 8)
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Martinez

Мнениеот Martinez » 26 яну 2016, 09:17

Здравей колега,

Благодаря за отговора. Не знаех, че има такова приложение и още повече, че е българско :)
За съжаление няма да ми помогне, тъй като моделите на GS, които могат да се customize-ват започват от 2013 :(. Ще трябва да намеря по-аналогов начин за решаване на ситуацията :)

P.S. Колата е направо брутална :D

Поздрави,
Martinez

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 12 април 2012
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот Rudy » 26 яну 2016, 09:40

Martinez написа:Здравей колега,

Благодаря за отговора. Не знаех, че има такова приложение и още повече, че е българско :)
За съжаление няма да ми помогне, тъй като моделите на GS, които могат да се customize-ват започват от 2013 :(. Ще трябва да намеря по-аналогов начин за решаване на ситуацията :)

Поздрави,
Martinez

Най-добре се свържи с човека - преди време търсеше хора с коли, които да добави в приложението. Иска само 30 мин. да "си поговори" с колата. Ако книжката ти е за американската версия може да се окаже, че твоята кола няма хардуера за DRL.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 26 яну 2016, 09:51

Techstream 10 тогава:

Изображение
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Martinez

Мнениеот Martinez » 26 яну 2016, 10:28

Rudy написа:
Martinez написа:Здравей колега,

Поздрави,
Martinez

Най-добре се свържи с човека - преди време търсеше хора с коли, които да добави в приложението. Иска само 30 мин. да "си поговори" с колата. Ако книжката ти е за американската версия може да се окаже, че твоята кола няма хардуера за DRL.

Да, май така ще направя. Лошото е, че не виждам и габарити да светят. Когато фаровете са на "Auto" през деня е достатъчно светло и те не се активират. Ако завъртя лоста на "." пак няма никаква светлина :(

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 26 яну 2016, 11:11

Akima написа:Techstream 10 тогава:

Има ли разлика във функционалността - сравнено с TS9 (освен добавянето на по-новите модели)?
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 26 яну 2016, 11:55

Някоя и друга опция в повече и нови модели.

:arrow: Не следя change log-а детайлно - https://techinfo.toyota.com/techInfoPor ... tures.html - даже и този е стар.

:arrow: По-важни са корекциите на бъгове/грешки/несъвместимости - https://techinfo.toyota.com/techInfoPor ... _bugs.html.

Съветвам да се ползва актуална версия - особено,ако сте купили china mVCI с дискче пълно с разни "екстри" като вируси/malware/keylogger-и и т.н.

Много ми е тъпо за Веско. :cry:

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 26 яну 2016, 12:20

Инсталирах 10-ката, ама ми затри старата и сега само с промяната на ini-то не става
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Petkov
Регистриран: 03 юли 2013
Автомобил: IS 250

Мнениеот Petkov » 26 яну 2016, 13:20

Някой може ли да ми каже, дали is250 2007 има вграден DRL?
Наскоро видях един is220d на който фаровете се изключиха малко след като собственика си заключи колата. Това настройва ли се или е някакъв допълнителен модул?

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 26 яну 2016, 15:32

От 2009 г. натам я имат тази функция. Иначе с преправяне може и сам да си я направиш, както времезакъснението, така и DRL.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Martinez

Мнениеот Martinez » 29 яну 2016, 13:55

Да споделя какво стана в ТМ Ауто. Оказа се, че имам изгорели габарити, които ми смениха веднага.
DRL на моя екземпляр няма софтуерно и хардуерно. Посъветваха ме, че някакви сервизи могат да ми сложат релета и така да се рeши въпроса. Аз обаче не искам да я бърничкам по този начин.

Много по елегантно решение се оказа да покрия датчика за светлината и да държа непрекъснато лоста на "Auto". Така при палене на двигателя фаровете се включват автоматично и при гасене се изключват. Е, не е на по-нисък капацитет и са късите, но ще свърши работа.

Martinez
Последна промяна от Martinez на 29 яну 2016, 15:00, променено общо 1 път.

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот sokolchev » 29 яну 2016, 14:57

Ами аз това съм го решил одавна с покриването,стана по добре от оригинално :)

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 29 яну 2016, 17:31

Това с покриването е наистина най-простото решение, което обаче има два недостатъка.
1. хабиш си ксеноните вместо да ти светят дългите на 20% примерно
2. през деня когато си чистиш стъклото с течност за чистачки хабиш течност и за почистване на фаровете.

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 29 яну 2016, 18:52

Martinez написа:Посъветваха ме, че някакви сервизи могат да ми сложат релета и така да се рeши въпроса. Аз обаче не искам да я бърничкам по този начин.

За да сложиш модул за дългите на процент не е необходимо да се реже каквото и да било - виж тук: Rudy @ RX400h Rudy

Има много варианти, но при липса на заводско решение - всеки един от тях си има недостатъци - дискутирали сме ги тук:
DRL решение за втора генерация RX и тук: DRL решение за втора генерация IS
Изображение Изображение

Върни се в “Полезна информация”