Кандидат за член търси съвети

Ако търсите съвет за покупка на IS200 прегледайте първо тази тема

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Кандидат за член търси съвети

Мнениеот Murry » 10 ное 2009, 11:06

Здравейте,

първоначално се бях запътил към Mercedes C класа от около 2001-2002г., но поради ред причини в крайна сметка минах на втория в списъка с желаните от мен автомобили, а именно Lexus IS 200 (първа генерация).
В mobile.bg виждам малко на брой, а тук (в Пловдив) по автокъщите се продават два, като и двата са на съмнителна цена от съответно 10,000 и 10,500лв. Първо да попитам - тази цена допуска ли възможността Лексусът да е в добро състояние, или да очаквам трошка?
И това поражда втория ми въпрос - какво да гледам в един "интелигентен спортист 200" - често срещани проблеми, за които да гледам, въобще... предпоалгам разбирате какво имам предвид. Не съм карал до момента Лексус, не съм се и возил дори, затова не знам къде да са ми насочени ушите и очите.
Предварително да кажа, че ми е напълно ясно, че ще плащам немалко пари за поддръжката на колата - свинкал съм, пък и сравнено с чупливата C класа Лексуса ще ми дойде малко като да поддържам Голф с турски части :lol: Тъй като сегашната ми кола вече ме остави веднъж на пътя (скъсано жило на съединителя) не желая това да ми се случва със следващата кола. Това беше и поводът да е се насоча именно към този модел. А причините всички ние ги знаем - колата за мен е неустоима. Честно казано не знам как Ц класата ми се беше затвърдила в съзнанието толкова много време при все, че Лексуса е много по-добър. Дори и звученето на самото име - Лексус - ме кара да получавам душевен лингвистичен оргазъм докато го изговарям :lol:

Ще съм благодарен на всякакви съвети и мнения!
Изображение - пенсионерски разход

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300

Re: Кандидат за член търси съвети

Мнениеот DFGeneer » 10 ное 2009, 12:47

Добре дошъл!

Ха-ха, ей последните ти редове ме накараха да си спомня първите си впечатления от моя лекс.
Нямам представа от цените, т.е. надценките в БГ, но все пак криза е, пазарът се определя от търсенето.
Основните проблеми са:
- error3 на стереото. Проблемът е в механизма на цд-чейнджъра. Дори и да го няма, най-вероятно скоро ще се появи. Моят засега работи (10 годишен ИС200), но много рядко го ползвам.
- прищракване на скоростната кутия при превключване 1->2 и 2->3. На тоя проблем решението май е свикване. При мен като че ли в началото беше по-зле.
- придърпване на съединителя при тръгване, особено в лошо време (студено и влажно). Това също като че ли се оправи с течение на времето.
- износване на предните гуми от вътрешната страна. Често срещан проблем в английския форум, при мен никога не го е имало.
- боята е относително слаба и лесно се драска/напуква от камъчета - огледай стрателно ламарините.
Май за друго не се сещам...
Ако можеш направи снимки и ги постни тук за по-подробен съвет.

Успех!
А изборът ти на модел не може да бъде по-добър, повярвай ми.
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

Потребителски аватар
DFGeneer

Мнениеот DFGeneer » 10 ное 2009, 13:06

Още неща се сетих:

Огледай сервизната история.
Според Лексус ангренажен ремък се сменя на 150 000 км, но са го променили на 100 000 км в последствие, защото е било твърде рисковано.
Водната помпа може да е проблемна и обикновено се сменя с ремъка, дори и да е ок за момента.

Потребителски аватар
Murry
Майна

Мнениеот Murry » 10 ное 2009, 13:16

Благодаря за респонса!
Нещата, които ти изброи ми се виждат като бели кахъри в сравнение с отзивите за мерцедеския W203.
Колите, които са налични в момента в Пловдив са тези двете:

http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?top ... f1=details
http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?top ... f1=details

И на двете цветът никак не им е перфектен, от тази гледна точка съм по-склонен към зелената.

Потребителски аватар
DFGeneer

Мнениеот DFGeneer » 10 ное 2009, 17:24

Мда, а и цветовете на салоните също не са ми по вкуса на мен.
Зелената е на по-малко км, но най-вероятно ще се наложи да и смениш ангренажния ремък. Но пък 50 000 км по-малко си е сериозно предимство. Гледам че август 2005 е била на 100 000 км, т.е. последните 4 години почти не е карана и вероятно доста е постояла из автокъщите.
Иначе и двете изглеждат горе-долу добре.
Мисля обаче че цените на сребърен или антрацит биха били по-високи.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200

Мнениеот Bukmop » 10 ное 2009, 17:37

Добре дошъл и от мен.

мен също зелената по ми допада.

Относно ремонтите: аз лично съм сменял ангренажен ремък и водна помпа. От дългогодишен служител на TM Auto на тези както и на някой модели Avensis има едни задни втулки които се разхлопват на около 180 - 200 000 км, за съжаление не могат да се сменят само те а се сменят заедно с още части, по окачването включително е дорбе да се сменят и лагери, като ремонта излиза около 3-4к лв. Ако километрите на зелентата са реални е нормално да няма никакви забележки. Гледам в снимките на зелената в мобиле-то колата е навъртяла средно 10-20 000 км на година и 2005-та е била на 99600 км. интересно е какво е правено с колата от 2005-та досега че има само 25000 км.
Относно радиото забелязох че моето спря да чете дискове като спрях да го полвам редовно, все се каня да го отворя и почистя основно (дори и под лупата на самия лазер). Иначе има решение за мп3 плейър който се емулира през cd changer порта. а и куп други подобни.

Аз миналата седмица правих тест драйв на новия Prius i Аvensis, и резултата бе че 5 годишния ми ИС200 вози пъти по добре от новите тойотки.

Потребителски аватар
Murry
Майна

Мнениеот Murry » 10 ное 2009, 17:38

В интересен на истината изпитвам сериозни съмнения, че това са реалните километри на автомобилите. На мен също тъмния салон ми харесва повече, за външен - сив металик и тъмно сиво. За съжаление като цяло гледам, че по автокъщите в цяла България се въртят много малко бройки и изборът е сведен до минимум.
Мен това принципно не ме плаши - в момента карам Роувър и по времето когато го купувах такива автомобили у нас нямаше, по автокъщите се мяркала около 3 пъти по-малко бройки отколкото лексуси се продават в момента. Така, че съм свикнал да купувам нещо, което е непопулярно. Разликата е, че за роувър по онова време всички казваха "не си купувай в никакъв случай", докато при лексусите такъв человек не се е намерил до момента, което предвид професорлъка на българина си е много сериозно ласкателство за Лексус.

Потребителски аватар
vi_vid
Регистриран: 12 декемрви 2008

Мнениеот vi_vid » 10 ное 2009, 18:04

Здравей,

И от мен, надявам се да се присъединиш в клуба съвсем скоро ... няма да съжалявая, сигурен съм :)
Ето тук може да прочетеш какво да търсиш при огледа:

http://www.lexusownersclub.co.uk/knowledge/index.php?page=index_v2&id=41&c=5

В английския форум има много инфо тъй, че ако имаш желание и време ...
IS200 '99 IS250 '05 GS450h '13

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 10 ное 2009, 21:07

Привет и от мен,
Добре дошъл във форума,втората има сервизна книжка това е плюс.
Писах писах трих :lol: ,колега ти ходил ли си на място да ги огледаш,няма нещо по ралично от всека др. автомобил,сега в студеното време като завъртиш и запали оборотите трябва да отидат до 1200,след около 1-2 мин трябва да паднат под 1000,лекса е загрял когато стрелката е почти в средата,преди да я запалиш проверяваш маслото хубаво е ако има етикетче да видиш с какво масло е карана (пълна синтетика желателно 0W30 0w40 5W40 или др няма да ги изброявам) обикновенно етикетчето е прикрепено към щеката или на капака на двг-то или пък го пише в самата сервизна книжка(за това не съм сигурен),сега може и да е смешно но бъркаш с пръсче в ауспуха,чернилката която е на пръста ти трябва е възможно да я почистиш(в смисъл да не е мазно) просто сажди(това е бая трудно за обеснение) :lol: .На запален автомобил с отворен капак не трябва да чуваш никакви др шумове освен едно леко тик тик тик или цъкане да го наречем(това са инжекторите),или пък някой ремък но това е нормално може да се натегне или да ги смениш(бла бла),на таблото трябва да ти изгаснат абсолютно всички лампички индикаций и др.,ако е възможно да закараш автомобила преди покупката в Тойота,да я закачат на диагностика може да ти прочетат всички грешки ако имаш(диагностиката е евтина).Това което колегата DFGeneer тие написал напълно отговаря на истината,на мен за 1 седмица ми се прецака цд(вече вообще не ми прави впечатление),това със скоростите го има, смяна на маслото помага доста (ск.кут.),предния капак ми е като швейцарско сирене + това лято някои ми удари и чертичка с ключ(няма страшно пребоядисване),ако не си внимателен по таблото остават лесно следи в смисъл че се драска,ако имаш пръстен или халка е възможно да си надереш топката на ск.лост(но това са все дребни незначителни неща),има и др.теми където се споменават доста неща.
Ами това е от мен пожелавам ти успех с избора все пак не забравяй че всико е и най вече късмет,систематизирах моя бегъл опит и прочетеното в др. източници :lol: надявам се помагаме.
Малко досаден стана тоя пост ама карай,и последно има една за 11400лв в софия изглежда доста добре и е на невероятни км.
Ако нещо съм сбъркал приемам критики,разбира се. :lol:
Успех и поздрави.
Петър.

Потребителски аватар
Murry
Майна

Мнениеот Murry » 11 ное 2009, 17:18

За двете пловдивски от по-горе един друг кандидат-купувач на същия лексус каза, че е по-добре да си взема едномилионна ц-класа, внесена от италия и карана от "бабичка, и то само уикенда!". Явно хич ги няма екземплярите, затова им е такава и цената.
Като гледам другите из България и те гравитират около подобна цена, а в мобиле.де цените ЗАПОЧВАТ от около 6000 евро, което означава, че тези тук са наистина зле. То здрави, здрави, ама колко да са здрави...
Имам познат, който внася автомобили от Германия и вероятно ще го впрегна да "донесе" нещо от там. Януари и части от февруари обаче ще съм в Калифорния (няма да съм си в България) и може би ще отложа покупката за след това.
Благодаря за съветите! Ако все пак реша да взимам някоя бройка от България ще питам дали няма някой съгражданин на харесаната кола, за да дойде и да си каже мнението в автосалона. Бирата е ясна;)

Между другото, няма ли все пак някакво решение на проблема със сд чейнджъра? Грехота е да има такова добро музикално оборудване с възможност за 6 сд-та и то да седи включено. Ако не върви здрав хеви метъл от CD-то, що за пътуване е това? :lol:

Потребителски аватар
DFGeneer

Мнениеот DFGeneer » 11 ное 2009, 20:44

Проблемът с цд-чейнджъра е механичен, така че останалите неща си работят. Решението е usb или ipod интерфейс, имаше такива теми тук. Май не е 100% сигурно че работят със всички модификации на стандартното стерео де.

Иначе за дълго пътуване Arch Enemy или Nevermore вършат добра работа, верно е! :evil:

Потребителски аватар
Murry
Майна

Мнениеот Murry » 11 ное 2009, 22:24

DFGeneer, с теб май имаме доста сходни музикални предпочитания. Добави малко Children of Bodom и Norther в списъка и всичко ще е повече от перфектно :roll:

Потребителски аватар
Murry
Майна

Мнениеот Murry » 12 ное 2009, 12:14

Между другото IS 200 къде се произвежда?

Потребителски аватар
DFGeneer

Мнениеот DFGeneer » 12 ное 2009, 12:34

За съжаление вече никъде :lol:

А преди - Kanto plant.
Всички лексуси са продукт на японски фабрики (Tahara, Kyushu, Aichi, Kanto) с изключение на част от последните 2 генерации RX които се правят в Канада (Cambridge, Ontario).

krum_ktk
Регистриран: 04 септември 2008

Мнениеот krum_ktk » 13 ное 2009, 19:12

Аз си го внесох моят от германия, и искренно те съветвам да направиш така и ти. Наистина излиза повече пари от тези тук, обаче преди да си внеса, карах при мой приятел в сервиза два лекса от автокъщи и бяха трагични.
Това което дойде от германия беше с класи отгоре.
иначе най добре е преди покупка ако е от тук - ЗАДЪлЖИТЕлНО В ТОЙОТА ЗА ТЕСТ

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”