Кандидат за член търси съвети

Ако търсите съвет за покупка на IS200 прегледайте първо тази тема

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Re: Кандидат за член търси съвети

Мнениеот Murry » 14 ное 2009, 00:59

Здравей, можеш ли да кажеш ориентировъчна цена, на която го взе този? Защото много, много силно варират цените в мобиле.де, да знам в кой ценови сегмент да гледам за нещо ново, същевременно и да не давам 10,000 евро...
Изображение - пенсионерски разход

krum_ktk
Регистриран: 04 септември 2008

Мнениеот krum_ktk » 16 ное 2009, 17:02

7 хиляди евро + 770 за докарване си купих 28 ноември миналата година.

Потребителски аватар
vanistia
Регистриран: 12 август 2009

Мнениеот vanistia » 16 ное 2009, 17:23

Според мен важното е лично да отидеш в германия и да си го огледаш също така е хубаво да има сервизна книжка.
Колата по принцип си е добра и при проверка на основните неща както е описал колегата по-назад, може да е по евтина и пак да е ок.
Не съм гледал тези дето се продават в БГ, може и да са добри но лично за мен от германия си е най добре.

Потребителски аватар
Murry
Майна

Мнениеот Murry » 16 ное 2009, 21:30

Този? Цената е повече от прилична.

http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?top ... f1=details

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300

Мнениеот DFGeneer » 16 ное 2009, 23:36

[quote="Мъро"]Този? Цената е повече от прилична.

http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?top ... f1=details[/quote]

Този изглежда доста добре. Единствено му липсват алуминиевите педали за да бъде перфектен.
От снимките мога да ти кажа че стереото е по-ново от автомобила (2001/1999), т.е. най-вероятно е сменяно докато е било в гаранция.
Цената наистина е много добра, и очевидно е от собственик (предвид коментара за гаража накрая на обявата).
Най-добре, разбира се, е да я видиш на място.
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

Потребителски аватар
tc1
Регистриран: 24 февруари 2009

Мнениеот tc1 » 17 ное 2009, 12:52

Само на мен ли ми се струва, че тази обява нещо не е в час? На една от снимките, където колата е снимана от предния ляв ъгъл се вижда доста ясно, че скоростите се сменят с лявата ръка, т.е. позицията на волана. Друго, че модела е SE варианта, който по дефолт е малко по-скъп, ама това си го знаете. Ако колата е наистина наред, си заслужава. Но, на снимката от вътре - където е снимана позицията на волана, се вижда, в другия ъгъл джобчето за пътната такса - по принцип мястото му е от лявата страна на стъклото (от страната на тротоара). Осъмних се в обявата още преди близо година, когато сравнявах дали си продавам мойта много скъпо и се чудех дали не я търсят защото е с десен волан или заради цената... Малко се поотплеснах. За колата - щом стои в гараж: Дали я е карал през таз година?? Ако много ти се иска да си земеш такава кола - давам моя за 8, с части за близо 2к - здрави :oops: :lol:

Потребителски аватар
vanistia
Регистриран: 12 август 2009

Мнениеот vanistia » 17 ное 2009, 14:22

Според мен и предната броня не е от 99 год.
Такава кожа не сам виждал на Лекс.
Трябва да се огледа внимателно. И да мине през Тойота преди да се извадят парите.

Потребителски аватар
Murry
Майна

Мнениеот Murry » 17 ное 2009, 14:39

tc1, златен си! Благодарение на думите ти се загледах по-сериозно и видях две неща:

1. На снимката отвън (сред зеленинката) номерът е зацапан за да не се вижда, но в левия му край не се вижда синя лента, а бяло. Чисто бели регистрации са английските.
2. И най-сериозно - воланът почти ясно се вижда, че е отдясно на тази снимка. Явно колата е внасяна от англия и тук й е обръщан волана, което обяснява и цената й.

Знаех си, че звучи прекалено добре, за да й е всичко наред :lol:

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200

Мнениеот Bukmop » 17 ное 2009, 14:55

Така като гледам и аз по обявата забелязох че снимките от вътре на колата са правени в паркинг или автокъща а тези отвън съм почти сигурен че не са правени в българия. За мен външните и вътрешните снимки са от различни автомобили. Има и шанс някой които си продава колата да го мъзяло да си я снимка. Относно аудиото: то е същото като моята (2003) относно салона моя е същия само че е с светлата кожа както се вижда на снимката по долу. иначе мигачите са от версията до 2001
Прикачени файлове
lex-in[1].jpg
lex-in[1].jpg (101.98 KБ) Видяна 12613 пъти

Потребителски аватар
DFGeneer

Мнениеот DFGeneer » 17 ное 2009, 15:33

Мдаа, сериозно съм блеял първия път.

Има IS300 с такива, изцяло-кожени седалки..
Бронята на моя IS200 '99 e абслютно същата.
Така или иначе обявата е подозрителна.

А дали е била оригинално с ляв или десен волан може да се разбере по кода на шасито.
Подробно инфо тук: http://bahamutcars.free.fr/workshop/IS_ ... n_0003.pdf

Потребителски аватар
tc1
Регистриран: 24 февруари 2009

Мнениеот tc1 » 17 ное 2009, 16:27

Мъро, таз обява си е ялова :) Ако искаш лекс - във Варна има един син, със светла кожа - той беше и причината да си падна по марката. Мисля, че е или 1-ви собственик или е 1 за България. Момчето (предполагам) я кара от 5-6 години. Цената на колата преди година беше 19 и нещо, сега мисля се продава за около 13. Виждал съм я спирана до х-л Черно море - даже и снимките на обявата бяха от там. Не го познавам, ама самия факт, че го караше докато много хора (вкл. аз) не бяхме чували за Лексус, ме кара да си мисля, че е добре поддържан. Сега погледах в мобиле - няма я офертата, иначе да ти я бях предложил. Мисля, е 99-та и ми се струва, че ще иска нещо по-ново и затова да го продава, но това си е негова работа - само предполагам и не искам да си налагам мнението като мнго вещо. Ако е обръщан волана има една хитрост и предполагам на никого няма да му зе занимава, за да я скрие. SE варианта (май всички) има ел.реглаж само на шофьорската седалка и предполагам ако е въртян - или и двете ще са с ел. или само таз на пасажера. А и шофьорската, май, е винаги най-износената в салона :lol:
Виктор и мене ме мързеше да я приведа в приятен вид, ама това неговото е чиста глупост - да си продава колата и да не покаже какво точно дава... Предполагам, обявата е поредната спекулация с цените на модела. Някой иска да си земе такава кола и пуска обява, че има за доста малко парички и от там който иска да продаде, да му мисли... Да си призная, затова и аз мисля да напудря мойта и да я пусна за малко, барем замине :lol:.

Потребителски аватар
Murry
Майна

Мнениеот Murry » 29 ное 2009, 17:54

Малко ъпдейт от мен, че да живне форума :)

В mobile.de намерих един много добър, на 112,000 реални килоемтра, макар че е Юли 99-та година. Колата има още 2 години ТЮВ (до ноември 2011-та) и дилъра я продава с 2 години гаранция. Не, че ще тичам до Германия ако нещо се развали, но поне знам, че са убедени в това, което продават. Сив металик (каквато исках), църна кожа, подгряване на седалките. Изрично пише, че няма удари и че е перфектна. "Изписвали" я от автокъщата след смяна на масло, но не знам до колко може да им имам доверие за това, макар да изглеждат много коректни търговци, защото целия им инвертар е само от лексуси, плюс едно Мицубиши и един Сааб. А и цената е много добра - 6000 евро, което за параметрите на колата ми се вижда много добре.

Утре мой познат ще поразучи какво е положението с колата и ако всичко е наред ще пътува към България :)

Потребителски аватар
DFGeneer

Мнениеот DFGeneer » 30 ное 2009, 02:42

Относно смяната на маслото - щом е от официален дистрибутор, ще го има отбелязано в сервизната книжка.
Принципно на всеки 15 000 км / 1 година се прави малък сервиз (масло на двигателя и филтър) и те се отбелязват в книжката.
Може също да се поинтересуваш за ангренажния ремък. Първоначално е даден за смяна на 150000 км, обаче гледам в английския форум пишат че са го променили на 60 000 мили (100 000 км) защото 150 000 км са му на прага на възможностите. Ремъкът лично на моя е сменян на 150 000 км и не е имал никакъв проблем. Не знам дали си струва безпокойството, но е добре да имаш едно на ум.

Успех!

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 30 ное 2009, 10:43

Или като минат 6 години(за ремъка),а моя беше на 30к км но не му бяха сменили обтяжната ролка и от там почна да го "яде" от едната страна.Така че дори и да пише че е нов ремък препоръчвам да се огледа,много е лесно сваля се предпазителя на ремака които е отгоре (3 или 4 болта).
Поздрави!

Потребителски аватар
Murry
Майна

Мнениеот Murry » 30 ное 2009, 10:51

Това е лесна работа. При все ще сменя всичко нужно, ако не сега, то през февруари като се върна, че така или иначе колата ще се кара само по празниците и после ще си отдъхне за месец и нещо. В обявата нямаше снимки на интериора, затова искам моя познат да разбере каква е причината за това, макар в обявата да не се споменава нищо за проблем с интериора.

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... 14&lang=en

Това е г-на.

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”