оферти за lexus is200

Ако търсите съвет за покупка на IS200 прегледайте първо тази тема

Модератор: Lexus

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200

Re: оферти за lexus is200

Мнениеот sokolchev » 22 авг 2011, 18:56

LexusFTW! написа:
sokolchev написа:
LexusFTW! написа:И тази също ми се струва добре http://www.cars.bg/u429039,но ми се струват много километрите...

точно на толкова км си взех и моя,вече 15000км му направих и няма грешка засега

а този как е откъм екстри ??И има ли такива лексуси с 5 скорости (държа да е с 6 скорости)?

доколкото виждам е с тексилна тапицерия,няма нагреватели на седалките,което ще рече че не са и ел.седалки

LexusFTW!
Регистриран: 22 август 2011
Автомобил: Все още нямам ...

Мнениеот LexusFTW! » 22 авг 2011, 19:00

Мерси много за компетентните мнения.И дано следващия път като пиша наистина да сме колеги вече :mrgreen:

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300

Мнениеот DFGeneer » 22 авг 2011, 20:13

Абе да ви кажа аз предпочитам текстилните седалки. По-ниски са - дават по-спортно усещане и по-голям използваем обем в купето; по-удобни са - по-извити, кожените са по-плоски; и са 20-30 кг по-леки.
Ел настройките и подгряването на кожените са екстри които се ползват 1-2 пъти в годината.
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 22 авг 2011, 21:44

DFGeneer написа:Абе да ви кажа аз предпочитам текстилните седалки. По-ниски са - дават по-спортно усещане и по-голям използваем обем в купето; по-удобни са - по-извити, кожените са по-плоски; и са 20-30 кг по-леки.
Ел настройките и подгряването на кожените са екстри които се ползват 1-2 пъти в годината.

Що ги светкаш сега,остави ги да си играят с копчетата :D :D :D .
Те за тва наще Лексове са най бързи,само дет аз карам с 80:).

Потребителски аватар
Mind_Control
Регистриран: 17 юли 2010
Автомобил: IS 200

Мнениеот Mind_Control » 23 авг 2011, 12:35

DFGeneer написа:Абе да ви кажа аз предпочитам текстилните седалки. По-ниски са - дават по-спортно усещане и по-голям използваем обем в купето; по-удобни са - по-извити, кожените са по-плоски; и са 20-30 кг по-леки.

ААА не е така :) аз зимата редовно си пускам нагрева на седалката. Освен това ел. седалката е много по удобна за нагласяне докато си в движение. Другата може да я нагласиш без да предизвикваш опасност само в спряло положение.
Lexus IS200
Peugeot 206 CC 1.6

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Мнениеот Murry » 23 авг 2011, 13:09

Ами аз лично свикнах с ел. седалката и най-редовно си я нагласям в движение според зависи как ми се седи в момента. А подгряването е нещо гениално измислено, зимно време ми доставя невероятен кеф и ми се отразява добре на кръста. На мен по-голямата част от деня ми преминава седнал на компютър и двете благинки не бих ги заменил вече. Въпрос на свикване :)

Ако колата е добра технически едва ли е проблем липсата на ел. седалки и кожен салон, но ако нещата са на кантар аз поне определено бих прибягнал до по-накичения вариант, защото поне според мен са ценни екстри, с които се свиква много лесно и после се отвиква трудно. Не, че ще пукнеш, ама все посягаш като се качиш в друга кола.

Мен едно нещо много ме дразни на IS - от конзолата между двете седалки е много лесно нещо да ти падне между конзолата и шофьорската седалка и там всичко е толкова наблъскано, че докато го изкарам после ръцете са ми като на емокор тийнейджърка след втори неуспешен опит за самоубийство. И в тия варианти ел. седалката пречи, защото докато я изтикам в най-предна или най-задна позиция ми се приспива и забравям за какво съм тръгнал да местя седалката.
Изображение - пенсионерски разход

Потребителски аватар
vladdu
Регистриран: 05 октомври 2009
Автомобил: HS 250h

Мнениеот vladdu » 23 авг 2011, 13:38

ел. седалката има и доста повече позиции, което ти позволява да я наместиш точно като за гъзо си.
аз също ползвам повече от 1 позиция като карам (за градско, за извън...) и ми е доста по сгодно да е ел.
Lexus is200 Auto Sport Pack I Granite Sky

trustworthy
Регистриран: 30 юли 2011
Автомобил: Друга марка

Мнениеот trustworthy » 10 сеп 2011, 19:11

В отчаянието си от нулевото рпедлагане на читави екземпляри днес отидох да видя една във Варна :). Направи ми странно впечатление, че след като я запалих, моторчето за прибиране на лявото огледало започна да работи нон-стоп. Всъщност то само се чува, че работи, даже в първия момент помислих, че цъка някой клапан :), Но всъщност огледалото не се прибира само - не се комндва от моторчето. Дори и когато се опитам да го прибера от копчето. Просто си бръмчи постоянно и леко прицъква.
Някой да има идея това какво може да е?
Друг въпрос ми е доколко се очаква да се упражни усилие в/у капака на багажника, когато се затваря. На този сякаш се наложи да го засиля малко повечко, отколкото си мисля за нормално, но все пак карам предимно хечбеци напоследък и може да се заблуждавам.
Мерси предварително ;)

pepur

Мнениеот pepur » 10 сеп 2011, 19:32

На мен ми се случи това зимата-за огледалото имам предвид,беше замръзнало след автомивка и аз ги събрах после,а след това познай само звук,както ти го описваш.Оставих ги като се стопли всичко ок,ама едното почна да не иска самичко да си действа,и тъкмо щях да търся друго от"донор" и колегата Аел ми предложи да пръсна малко ВД-40,и всичко ок.За багажника какво да ви кажа,и на ми се струва че един път по лесно друг по трудно :) .

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 10 сеп 2011, 20:06

Мойта преди месец отнесе един клетник на задна на едно кръстовище (да да знам ... жени ...) и след удара багажника се затваря доста по трудно. Така, че и тази може да е имала проишествие. "Легена" в който седи резервната гума се криви след удъра и куката на багажника се измества. С подходящ чук и повече сила се отремонтира този проблем. Също и другия с моторчето е незначителен. Ти гледай по важните неща - имала ли е удъри колата ,ръжда ,окачване (много важно, че всичко върви с железата и са много пари) и двигателя да е тих и спокоен.
Изображение

trustworthy
Регистриран: 30 юли 2011
Автомобил: Друга марка

Мнениеот trustworthy » 10 сеп 2011, 20:45

Имам известни съмнения, че е имала удар отзад, защото бронята е съвсем леко мръднала спрямо калника в дясната част. Глеадах отдолу, но не се сетих да повдигна кората в багажника, за да видя дали е смачкан легенът. Иначе двигателят беше часовник, ръжда не виддях, но има ли вероятност да имат ръжда коли от тази година на производство??
Окачване и компютърна диагностика ще с еправят в сервиз евентуално. Лошото е, че колата няма номера и не можах да я покарам.

pepur

Мнениеот pepur » 11 сеп 2011, 11:00

Щом е мръднала,значи наистина или е удряна или поне натисната,моята също не можа да легне перфектно(бронята) след като ме хакнаха в Пловдив,иначе на не удрян Лекс фугичките са едни красиви и равни от всякаде :D :D .

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Мнениеот Murry » 11 сеп 2011, 17:32

На моята багажника се затваряше като само леко го бутнеш надолу - щракваше перфектно. Ужулих я на един паркинг в един паркирал по средата и бояджията който я оправяше го издразнил как едната фуга на багажника била по-голяма и го наместил за негова сметка... от тогава багажника ми се затваря трудно. Едва не го убих тоя тип.
Изображение - пенсионерски разход

pepur

Мнениеот pepur » 11 сеп 2011, 17:40

Много чувствителни тия "задници" бе :D .

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300

Мнениеот DFGeneer » 12 сеп 2011, 00:02

Ами да, меки са за да абсорбират добре енергия при удар.
Мойта го имаше същия проблем - един 20 тонен тир ни подпря "леко", но багажника хлътна с 2-3 милиметра и се затваряше трудно. Вътре усещането беше като от придърпване от кофти тръгване с гаснене на двигателя. Даже жена ми ме обвини в това първоначално :D
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”