Покупка на ИС 200

Ако търсите съвет за покупка на IS200 прегледайте първо тази тема

Модератор: Lexus

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Re: Покупка на ИС 200

Мнениеот pepur » 15 мар 2011, 22:30

SDStoyanov написа:Zdravei, mersi mnogo za syvetite, vsi4ki tezi nesha shte gi pogledna predi da q kupq razbira se. Prodava q 4e mu trqbvat pari za tva, toi mi e poznat i ot tam znam. Kolebaq se oba4e shtoto iska 10 000 i nqma extri no pyk e 100 % obslujena i nqma nikakvi zabelejki nito po oka4vane nito po dvigateli nito nikyde, samo vynshno malko kozmeti4ni zabelejki no te shte se opravqt. Struva li si parite i dobyr li e izboryt mi?

Аз я карам вече 4 години и не мисля да я сменям,така че за мен определено си струва парите!

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Мнениеот Murry » 15 мар 2011, 23:02

За мен в класът си IS200 е най-доброто от тези години на производство, което можеш да си купиш около тези пари. Надявам се, че си усетил огромната разлика между E46 и IS200. Естествено тук нещата са много индивидуални, но щом си се насочил вече към IS-ката значи и ти споделяш това мнение. Колкото до конкретния екземпляр това можеш да си го решиш само ти, взимайки предвид какво е състоянието на колата, но не забравяй ултимативния лаф, заради който всички сме си качили задниците на Lexus: кеф цена няма.
Изображение - пенсионерски разход

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 15 мар 2011, 23:15

Към автора на темата: Струва ми се че повече те интересува на колко е застрахована колата,как ще си я боядисаш за без пари и че са и сменили някой незначителни работи от колкото да гледаш по важните неща. Имай предвид че това не е дъвка да си купиш и ако е кисела да я изплюеш и да си купиш нова. Каското винаги можеш да си го направиш ,имай предвид че ония от Армеец не пасат трева и снимат всичко при маркировката и после ако даден детаил има драскотина дори и да го изкривиш или пукнеш няма да ти платят боята. Да не говорим за малки пукнатини по стъклата и дребни драскотини. Всичко гледат и снимат ,после да няма как да кажеш нещо.
Друго. Като искаш със всички екстри ,си търси със всички екстри. Може да са някви келяви седалки ама после може да си хапеш задника от яд че си избързал. И колкото и да ти е приятел нямай доверие и си я закарай както Виктор каза да я огледат отдоло защото после да не хлъцнеш с някой носач за 500лв. Също и да видят газовата всичко дали е ОК. Да не стане после да си вечен пациент на някой квартален сервиз или официален дилър да не дава Господ :D

Пак ти казвам, нищо не ти коства да поразгледаш и други Лекстасита ,да покараш и пак да премислиш нещата....
Изображение

Потребителски аватар
Murry
Майна

Мнениеот Murry » 16 мар 2011, 10:11

Ael написа:Като искаш със всички екстри ,си търси със всички екстри.

Те такива май не се намират особено лесно, в България пък изобщо. От форума само на Виктор е такава и то поради обясними причини (кралицата на шоурума).

Потребителски аватар
vladdu
Регистриран: 05 октомври 2009
Автомобил: HS 250h

Мнениеот vladdu » 16 мар 2011, 11:51

Murry написа:
Ael написа:Като искаш със всички екстри ,си търси със всички екстри.

Те такива май не се намират особено лесно, в България пък изобщо. От форума само на Виктор е такава и то поради обясними причини (кралицата на шоурума).

има бе, но им искат пари ... една се продава за 19к.
аз пък лично не харесвам дюс черното табло - много бакелитено ми седи.
в комбинация с металик сиво е далеч по-приемливо.
Lexus is200 Auto Sport Pack I Granite Sky

kolelo
Регистриран: 05 февруари 2011
Автомобил: Все още нямам ...

Мнениеот kolelo » 16 мар 2011, 12:14

Дай да драсна и аз някой ред,че ми стана мн интересно.Отдавна ги оглеждам аз тези лексуси и наистина съм на мнение че това е една отлична кола,обаче според мен повечето хора от обявите за коли им искат прекалено мн пари.Никой не може да ме убеди,че една 10-11 годишна кола струва 10хил.,това е просто абсурдно.И като се почне с тая реплика "Ама аз съм и сменил всичко"ами мн ясно че ще го смениш,ти си я карал преди мен,ти си сменяш консумативите и старите части.Защо питам аз това трябва да се отразява на цената на колата като цяло?Според мен един такав лекс не трябва да струва повече от 8-8500(говоря за 99год)Така че приятелю,според мен сериозно трябва да си поговориш с твоя познат за тая цена от 10хилки

Потребителски аватар
Murry
Майна

Мнениеот Murry » 16 мар 2011, 13:57

Не съм особено съгласен. При ценообразуването на автомобилите втора ръка няма някакви твърди закони, нито пък у нас имаме системи подобни на Kelley Blue Book, за да варираме около тях. Поради стечение на обстоятелствата годишно ми се налага да карам поне 2-3 нови автомобила (на максимум 20,000 мили), дори едно Шеви на 0 мили м.г. и нито една от тези коли за по $20+ не може да предложи нещо съществено пред IS200 (като изключим четене на мп3 и управление на аудиото от волана, като второто за мен си е минус за кола от 99-та година). Ако скоро ми се наложи да купувам отново кола под 20К вероятно отново ще е IS-ка, била тя и 99-та година. Bottom line: за мен 10-те бона могат да са напълно заслужени ако колата наистина е в добро състояние, но просто всеки разбира съвсееем различно нещо под израза "перфектна е". И аз смятам, че Голф 4 не си струва меко казано парите, ама факт е, че пазарът на коли втора ръка го приема добре дори при абсурдните му цени "нов внос". Наскоро един мой приятел си купи корса от 99-та година за 5К, която даже няма ел. стъкла и климатик.

pepur

Мнениеот pepur » 16 мар 2011, 15:24

a friend of mine brought an IS200 with LPG which was fitted 3 months ago when purchased.
a week later of hes ownership the car started missfiring.
all checks were done & many parts were replaced.
it had come down to the valves burnt out which was caused by the LPG.

in the end the engine was replaced & sold the car on with the LPG!
i was told it was an italian LPG unit installed.

tricky stuff - its just luck i guess. but i wouldnt risk something for an engine!
Това е копи пейст,пускам го единствено ако може да ти бъде някакъв ориентир и да ти е полезно!

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 16 мар 2011, 15:49

Същото съм го слушал ама в обратната посока - "Аз на тая кола съм и навъртял 160 000км на газ и двигателя не е мръднал". Не ставаше въпрос за Лексъс но ...
Изображение

pepur

Мнениеот pepur » 16 мар 2011, 18:01

Не,няма спор,да не излезе че съм противник на гас-та,аз също имах кола на гас и бях много доволен,говоря конкретно за Лекса.

SDStoyanov
Регистриран: 14 март 2011
Автомобил: HS 250h

Мнениеот SDStoyanov » 16 мар 2011, 22:42

Мерси много момчета на всички за съветите и мненията. Скоро ако имам развитие по въпроса пак ще ви пиша.

Svilen Ivanov
Регистриран: 28 март 2011
Автомобил: IS 200

Мнениеот Svilen Ivanov » 28 мар 2011, 02:24

Здравейте момчета,

Приятно ми е да пиша в този форум, с оглед на това, че за мен Lexus винаги е бил символ на едни по - добри автомобили. След като миналият месец ме удариха и колата ми не става за нищо, сега разглеждам за нова. Направи ми впечатление, че цените на IS - ките са поспаднали и вече са ми по джоба :)

Не съм имал допир с тази марка и честно казано ми е пълна мъгла. Чета предните постове, но немога да намеря синтезирана информация относно покупката на IS - ка. Основните въпроси, на които ще се радвам ако ми отговорите са :

1) Виждам, че IS - ките се произвеждат между 1999 и 2005 - а година. Чета, че било от значение за екстрите, нещо което ще преглътна. Друго характерно има ли относно колите, произведени през различните години или както е нормално - колкото по - по нова, толкова по - добре.

2) Предполагам, както повечето коли IS - ките също имат слаби страни. Тъй като има доста оферти, които все още не са регнати и нямат номера, възможността да ги закарам до сервиз за преглед е минимална. Посъветвайте ме на място, с няколко кръгчета на колата и горе - долу компетентен човек до мен, къде и за какво да гледаме?

3) Какъв е разхода на тази кола градско / извънградско реално / при едно съвсем нормално каране /? Каква газова уредба може да му се сложи - обикновенна или задължително газов инжекцион? Как е поддръжката? Под това имам предвид на какви цени са примерно ремъци, ролки, филтри, амортесьори и др. които се сменят често.

4) До сега не съм карал кола със задно предаване. Не съм фен на дрифтовете и влизане в завоите по атрактивен начин. До колко е зле незнам. Пътувам често и по повече от нормалното. Едни хубави гуми решават ли ми проблема или на дъжд / сняг трябва да очаквам проблеми със задницата?

5) Каквото интересно се сетите да добавите от вас, като собственици на този модел към един бъдещ такъв :)

Благодаря ви предварително за отделеното време и информация.

Потребителски аватар
Tin4ou

Мнениеот Tin4ou » 28 мар 2011, 13:34

Хубаво си се насочил в правилната посока. На всички въпроси твои е отговаряно ,всичко което те интересува е изписано в този раздел (не чети само тази тема). Има и други колеги които си купиха коли малко преди теб ,те също имат теми и е разисквано доста по въпросите ти. Просто трябва да почетеш малко ,няма смисъл да пишем всичко отново. Относно задното не си първия който не е карал кола със задно. На мен също ми е първа кола със задно и досега никога не ми е поднасяла без да съм го искал умишлено. А аз даже изкарах и един сезон зима с летни гуми :!: Просто като си по внимателен и спокоен с педала няма да имаш грижи зиме и на мокро :wink: Прегледай другите теми от раздела и ако все още имаш въпроси питай смело :D

П.П. Мой съвет е да търсиш след 2001г тъй като има няколко важни неща добавени към сигурността на пътя. Ама и тия от 99 не са за изхвърляне де :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Murry
Майна

Мнениеот Murry » 28 мар 2011, 13:54

Има си разлика с предното. Трябва да се съобразяваш с това, че мощността ти се прилага на пътя със задните колела. Особено на мокро и по-хлъзгаво (примерно асфалта в София масово е много хлъзгав) трябва да се кара малко по-внимателно в завоите, а не юруш на маслините :) Не, че тракшъна няма да овладее положението. Естествено не е чак толкова драматично, колкото звучи, на мен IS-ката ми е първата кола със задно и нямам намерение да си взимам кола с предно вече. Усещането е доста готино.

Svilen Ivanov
Регистриран: 28 март 2011
Автомобил: IS 200

Мнениеот Svilen Ivanov » 28 мар 2011, 14:45

Благодаря ви за бързите отговори. Ще поразгледам и останалите теми, щом и там има инфо. Видях че тук пише Покупка на IS и реших, че това е мястото :)

Друго също, което се сещам да попитам. Някой от вас има ли информация дали се продава такъв автомобил лесно в последствие / естествено на размуна цена и добро състояние / Така де, ако нещо не се спогодим със задното или просто не си паснем дали има пазар за тези коли?

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”