Практичността на Лексус...

Ако търсите съвет за покупка на IS200 прегледайте първо тази тема

Модератор: Lexus

hack
Регистриран: 04 май 2012
Автомобил: GS 300

Практичността на Лексус...

Мнениеот hack » 04 май 2012, 18:52

Здравейте,

Това е първият ми пост. Харесал съм си ИС200 от Англия ( с десен волан). Има много приемливи за по 1200-1300 лири. С докарването излиза 4000лв, което за 23те ми години мисля, че си е оферта и половина.

Лексус като марка е ясна- качество, лукс и статус (не са под път и над път). Но откакто реших да е Лекс почнаха да ме облъчват хора, които не са имали такъв. Поддръжката била безбожно скъпа, много горяла, бла бла бла.

И реших да попитам вас, тези които всъщност я карат. Е, колко струва тази поддръжка. Тук отварям една скоба. Това ще е първата ми кола, и до сега не съм поддържал друга. Затова ви моля, ако може да говорите в цифри- реално на месец (разбира се никога не може да се прецени с точност) колко ще трябва да отделям за здравето на Лекса? Има ли достъп до части, и ако да знаете ли добри майстори в София/Пазарджик/Пловдив?

След като проучих малко разбирам, че извънградско гори към 9-10 на 100, което според мен е приемливо. Но, въпроса е колко гори градско? Също така може ли да и се сложи обикновен газов инжекцион вместо тези за по 2000+ лева?

Надявам се да стана горд собственик на Лекс, стига само да мода да си го позволя.

Благодаря ви предварително!

Хак

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Re: Практичността на Лексус...

Мнениеот Д. Ив. » 04 май 2012, 19:05

Замисли се дали искаш първата ти кола да е с десен волан. Ще придобиеш погрешни навици, като цяло ще ти се влоши карането сериозно, да не говорим за безопасността.

Иначе хубаво си се насочил към Лексус, но моя съвет е дай малко повече пари и си вземи кола с десен волан, било то и друга марка.

Частите не са толкова скъпи - колкото на Тойота са цените. Има някои части, които са ексклузивни за Лексуса и са по-скъпи. В никакъв случай не е безбожно скъпа, даже според мен за премиум клас кола е евтина. Части има достатъчно и на всякакви цени. Сервизи - или официалния на Тойота или Пит Стоп.

Лексус не е за първа кола, лично мнение, защото за да я оцениш по достойнство трябва да си карал други коли преди това. И нищо лично колега, но като ти гледам тънките сметки за газов инжекцион, колко харчи и каква е цената на поддръжката ... звучи все едно искаш да си вземеш лъскава кола за без пари да се перчиш пред първокурсничките в УНСС, нищо че е с десен волан и на газ.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

nbupsiho
Регистриран: 06 март 2011
Автомобил: HS 250h

Мнениеот nbupsiho » 04 май 2012, 19:26

Не очаквай практичност о тази кола, заради малкия багажник и металната преграда между багажника и седалките. Извънградско, при нормално каране 90-110км, гори около 8л. Тази кола, според мен, не е за теб, и то заради поддръжката. Тя не е с евтина поддръжка, дори най-малкото заради консумативите (правя сравнение с предишната ми кола Мазда, на която маслото беше 30-40лв, а тук е най-малко 100лв, и др. подобни). Колкото и да е читава, все си иска влагане на средства. Пък и десен волан! По-добре си вземи нещо по-обикновено, на което и данъка и застраховките са му по-малки, разхода по-нисък, а и да не те е яд, ако го чукнеш някъде, поне докато не натрупаш солиден опит по БГ пътищата.

hack

Мнениеот hack » 04 май 2012, 22:52

Благодаря за бързите отговори. Моите навици са вече влошени, защото се учих да карам в Англия (седем години живях там). Относно сметките ми, може и да са тънки, но са задължителни. Най-жалкото щеше да си я взема и да не мога да си я позволя за в бъдеще. Вие не сте ли я правили тази сметка като ги купувахте тези Лексуси? ;) Малко или много ако не я правих тази сметка щях да си взема чисто новичка, уви, за това финанси нямам.

УНСС-то ще го оставя на страна, ако исках това щях да взема някоя 3ка или цетка и да се правя на мъж или да карам на тате колата, но неговата гори като за световно :Д

Поддръжката не е проблем ако е скъпа, проблем е ако е безбожно скъпа. Като бюджем съм sи отделил по 200лв на месец (които да си заделям). 12х200=2400лв на година мисля че ще ме оправят.

Идеята ми за Лекса е друга- да карам хубава и здрава кола, а не някой изгнил Голф или Поло. От 6 месеца съм в България (както вече мнозина са се досетили от небивалиците ми) и се изумявам на трошките, които се предлагат, и то на какви цени. Затова съм склонен да си я карам с десен волан, и да внимавам като изпреварвам. Японката ще е с дръпнати (така де обърнати) волан и педали ;).

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 04 май 2012, 23:33

Лекса е точно това което си казал,хубав здрав и надежден автомобил.Аз не бих те разобеждавал,а като гледам няма и нужда да те насърчава човек :) .Този допълнителен бюджет е предостатъчна застраховка,сам ще се изненадаш колко безпроблемни автомобила са.За мен поддръжката е като на всеки друг автомобил,има много теми и мнения по въпроса,бих ти дал конкретни примери,обаче цените които всеки форумец плаща за обслужване се различават много.
За части има достатъчно,пък и ти щом си живял толкова време в Ук,навярно ще си поръчваш от там,а може и за нас :D .
Разхода е много относителен,аз съм мега доволен около 8 до 100-110км/ч.
В нашето мобиле имаше няколко евтини англичанки за по 3-4к лв,който сигурно си гледал вече....
Успех и скоро да се похвалиш :D .

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 04 май 2012, 23:43

Нещо не те разбрах накрая ? Ще и обръщаш волана и ще вленеш в 4000лв ? Ти в Англия като си карал не значи, че са ти влошени навиците щото за там дирекцията си е правилна. Според мен тук ще ти е малко некомфортно. Ето ти и една проста сметка - аз карам предимно градско и ми излиза 200лв на месец само бензина или при 12 000км годишно + 200лв ГО + 300 данък + 600лв каско = ~3600лв годишно или 300лв на месец :idea: Заслужава ли си толкова пари за кола с обратен волан ? Не мисля :(

От друга страна сигурен съм, че ако вземеш някоя 3-ка няма да е по различна картинката само дето там плюса е, че освен всичко останало ще придобиеш и монтьорски умения :)
Изображение

Потребителски аватар
vanistia
Регистриран: 12 август 2009

Мнениеот vanistia » 05 май 2012, 01:15

pepur написа:Лекса е точно това което си казал,хубав здрав и надежден автомобил.Аз не бих те разобеждавал,а като гледам няма и нужда да те насърчава човек :) .Този допълнителен бюджет е предостатъчна застраховка,сам ще се изненадаш колко безпроблемни автомобила са.За мен поддръжката е като на всеки друг автомобил,има много теми и мнения по въпроса,бих ти дал конкретни примери,обаче цените които всеки форумец плаща за обслужване се различават много.
За части има достатъчно,пък и ти щом си живял толкова време в Ук,навярно ще си поръчваш от там,а може и за нас :D .
В нашето мобиле имаше няколко евтини англичанки за по 3-4к лв,който сигурно си гледал вече....

Съгласен съм с колегата. Разходите не са много по-различни от другите коли а ако те са дизел със сигурност ще са ти повече. Говоря за коли след 98г. Неудобното е с частите че трябва да се чакат 2,3 седмици за да са ти по евтини и през това време колата трябва да е в бокса. За газовата уредба 1500лв. ще те оправят и до колкото слушам, след това ще се возиш супер евтино. С гумите е малко по сложно ако са 17-ки, доста ниски са и размера не е от масовите. За втора употреба искат много пари и не е оправдано. Аз за 3 години събрах 4 комплекта летни и 2 комплекта зимни и половината са с балони. А се старая да карам доста внимателно. Има много полезни теми които ще ти помогнат да прецениш. Виж за десния волан, не знам как ще се справяш по нашите пътища тип бойно поле. Колата в ниски обороти е малко мудна и за изпреварванията трябва да си се подготвил /ако има колони, тирове и т.н./ в смисъл по ниска предавка и след това да се мъчиш да надничаш.... как ще стане не знам.
Цените паднаха и бих те посъветвал да потърсиш с ляв волан.

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200

Мнениеот sokolchev » 05 май 2012, 10:44

vanistia написа:
pepur написа:Лекса е точно това което си казал,хубав здрав и надежден автомобил.Аз не бих те разобеждавал,а като гледам няма и нужда да те насърчава човек :) .Този допълнителен бюджет е предостатъчна застраховка,сам ще се изненадаш колко безпроблемни автомобила са.За мен поддръжката е като на всеки друг автомобил,има много теми и мнения по въпроса,бих ти дал конкретни примери,обаче цените които всеки форумец плаща за обслужване се различават много.

Съгласен съм с колегата. Разходите не са много по-различни от другите коли а ако те са дизел със сигурност ще са ти повече. Говоря за коли след 98г. Неудобното е с частите че трябва да се чакат 2,3 седмици за да са ти по евтини и през това време колата трябва да е в бокса. За газовата уредба 1500лв. ще те оправят и до колкото слушам, след това ще се возиш супер евтино. С гумите е малко по сложно ако са 17-ки, доста ниски са и размера не е от масовите. За втора употреба искат много пари и не е оправдано. Аз за 3 години събрах 4 комплекта летни и 2 комплекта зимни и половината са с балони. А се старая да карам доста внимателно. Има много полезни теми които ще ти помогнат да прецениш. Виж за десния волан, не знам как ще се справяш по нашите пътища тип бойно поле. Колата в ниски обороти е малко мудна и за изпреварванията трябва да си се подготвил /ако има колони, тирове и т.н./ в смисъл по ниска предавка и след това да се мъчиш да надничаш.... как ще стане не знам.
Цените паднаха и бих те посъветвал да потърсиш с ляв волан.

колега,карате с калпави маркови гуми значи :) аз си карам с куча марка-купър или сега съм с фиренца и то 18-ки на 40 високи и проблем с тях нямам,за една година гума несъм правил,а смея да твърда че карам изключително бързо и няма кой знае какво време за избягване на всички дупки ;) единствено не съм съгласен с обратна дирекция на колите,иначе части се намират и без да се чакат кой знае колко,виж за разход е наистина мнооооого относително от това колко тежък крак има човек,моя явно е тежък щом успях да докарам разход от 13л на 100 до пловдив и обратно до софия,ама това при скорост почти постоянна между 170 и 200км ;) иначе и градско ми идва около 13л :) а с нормално каране до 130км рядко при изпреварване повечко ми е 8,5 извън градско.бих казал на колегата вземиси лекса но му смени дирекцията

Потребителски аватар
Mind_Control
Регистриран: 17 юли 2010

Мнениеот Mind_Control » 05 май 2012, 11:18

Вземи си, но да е с ляв волан и не му слагай газ. Просто ще развалиш японското съвършенство. Междъ другто по такива черни пътища съм минавал с него, където и жигулите виждат зор :)
Lexus IS200
Peugeot 206 CC 1.6

Потребителски аватар
vanistia

Мнениеот vanistia » 05 май 2012, 14:16

По принцип и аз съм против газ, но с тези цени на горивото ми се струва нещо като обир и съм на крачка да се реша да сложа газ.
За гумите също съм съгласен. Хубави марки са но на по 2,3,4 години - качеството е на минимума.

Rendosa
Регистриран: 12 декемрви 2010

Мнениеот Rendosa » 09 май 2012, 13:24

Здравейте,да споделя и аз.Моя лекс го взех от англия но за 1200-1500 паунда няма да намериш читав може би по скоро за 2000 паунда ще намериш каквото трябва.Нямам никакви проблеми с това че е десен волан,но наистина за първа кола е малко кофти но се свиква.Отностно подръжката,по евтина е от на BMW 3 Audi A4 MERC C-class на които всъщност лекса е конкурент.Гумите не са евтини ако си с 17-ки (215/45/17)с каквито всъщност трябва да си зависи от гумата но средно 200лв е едната летни за зимни 300лв.Разхода е малко висок но за този клас коли е нормален.Газов инжекцион по евтин от 1300лв (български) няма да намериш.Това дали да сложиш газ зависи от бюджета ти.Ако можеш да даваш на 100км по 35лв карай си на бенз,иначе на газ по 17-18лв наполвина и в крайна сметка е по екологично чисто.А обръщането на волана за мене е чиста загуба на време и ресурс.След време все нещо ще проскърца или няма да работи.

Toyota Crown
Регистриран: 28 април 2012
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Toyota Crown » 09 май 2012, 17:33

Колега, недей да си взимаш Лексус,ако ще правиш разни поевтинявания като газ и тънки сметки. Лексус е класа и не става за заместител на Поло. Насочи се към Тойота Ярис дизел и ще си много доволен.

Потребителски аватар
vanistia

Мнениеот vanistia » 09 май 2012, 19:08

Добре де, толкова ли сте против газта? Какъв е проблема? Гъзарията че си паралия като караш на бензин ли ? Ако не ти пречи ок, но какво лошо има да караш на газ?

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011

Мнениеот sokolchev » 09 май 2012, 21:46

vanistia написа:Добре де, толкова ли сте против газта? Какъв е проблема? Гъзарията че си паралия като караш на бензин ли ? Ако не ти пречи ок, но какво лошо има да караш на газ?

колега,поне според мен колкото и да твърдят повечето че е безопасна газовата бутилка,за мен си е чиста бомба със закъснител,а що се отнася до това да ли да сложи или не,мисля че като искаш мощна кола я караш на бензин,а кат искаш да икономисваш с газ,по добре си вземи некоя малолитражйа и пак си карай на бензин,знаеш ли колко грозно изглеждаше един от новите С класи на мерцедес,да го видиш как зарежда газ,мен би ме било срам ако не друго да карам кола за 100 бона примерно и да спестявам от бензин,едва ли близките 50 год.ще избие парите за покупката.та с две думи имаме си-подвижна бомба,пълен багажник и колкото и да е малка разликата по спъната кола

hack

Мнениеот hack » 09 май 2012, 21:47

Zdraveite veche kolegi,

Syjalqvam za shliokavicata, no nqmam BG klaviatura na tozi komp.

Kakto i da e, Lexus-a e veche fakt- 1100 paunda- 1999 godina, 130 000 mili, nov remak i rolki, chisto novi gumi. Mislq che e dobra oferta kato cqlo. Chakam go s netyrpenie da pristigne sled nqkolko sedmici za da moga naistina da se pohvalq.

Otnosno gazta, ne mislya che gorivoto opredelq gyzariqta. Az moga da si pozvolq i benzin, no zashto? Spored men cenite na gorivata sa prekaleno visoki, za da se zadovolqvam s benzin. I sega shte kajete, che lexusa e luks i trqbva da si ponasqme posledstviqta. Taka e, no tova e pri polojenie, che govorim za poddryjka- sled kato stava vypros za goriva, i pri polojenie che ima dobra alternativa, mislq che nqma nishto losho da i se sloji edna gazova uredba. (tuk edna otmetka, gazta ne e 'poevtinqvane', a oskypqvane na avtomobila, pone az taka go tylkuvam :)

Rendosa, radvam che ima drug s desen volan. Nadqvam se da ne se prevyrne v problem, koito da mi poprechi da se nasladq na tova da karam Lexus. Ima li nqkoi neshta, koito si zabelqzal pri desniq volan (osven ochevidnoto izprevarvane na mejdugradski pyt)? Syshto taka kak se regulirat farovete kato pristigne?

Hack

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”