Практичността на Лексус...

Ако търсите съвет за покупка на IS200 прегледайте първо тази тема

Модератор: Lexus

Toyota Crown
Регистриран: 28 април 2012
Автомобил: Друга марка

Re: Практичността на Лексус...

Мнениеот Toyota Crown » 09 май 2012, 23:13

hack, не искам да се натрапвам и ще се постарая да съм кратък. Ако беше хубава газта, Лексус щяха да я монтират още в завода. Второ, премиум клас кола да пестиш от гориво е несериозно.Като са ти скъпи горивата, има по-малки и икономични коли. Не става дума за гъзария,а за селяния. Твой избор обаче.
Несериозен е този човек,който знае,че нещо му е скъпо, но иска да го постигне на всяка цена - снобария. Сноб в случая е този, който има възможности да поддържа и зарежда гориво на Ярис, но иска да кара Лексус и поради това прави редица компромиси- монтира извънзаводска газ, пести от качествена поддръжка. Не говоря за теб в случая, говоря за такъв тип купувачи. В такъв случай тази кола стои като кръпка на един пестеливец - за това има различни класове и марки коли за предпочитанията и възможностите на разл.тип купувачи.
Второ, газова уредба за Лексус е много скъпа- мисля над 2000лева, защото не мисли,че ще заработи надеждно с обикновена.
Трето, газта е с много лошо качество и с вариращо качество, тоест е възможен проблем с обороти,мощност,обогатяване.
Четвърто, газовата уредба изисква допълнителна поддръжка, и то качествена.

С всичко това не искам да те разубедя/всъщност може би искам :roll: / , но най-вече искам да ти предложа някои направления, върху които да помислиш преди да вземеш окончателно решение за газта. Въпреки че съм убеден,че вече си решил твърдо да я слагаш.

Е, честит Лексус и добре дошъл, със здраве да се радваш на тази хубава кола. :)

Rendosa
Регистриран: 12 декемрви 2010
Автомобил: IS 200

Мнениеот Rendosa » 10 май 2012, 01:06

Първо честито да си я караш с кеф и безаварийно,за тези пари е супер кажи какъв цвят е и има ли кожа по седалките :) .Отностно въпроса за газ-бензин спора ше е вечен така че газарията топли а бенза както знаем топли повече от газта,но в никав случай тоя лекс не може да се каже мощна кола поне не с 2.0 155.С газта когато искаш икономия си на газ като искаш стъпка имаш си и бенз това е.За фаровете не съм ги реголирал,те са ел. и съм ги направил да светят максимално надолу към пътя и не блестя на отсрещния и се вижда добре (полирах фаровете с 3 вида пасти след като я докарах има огромна разлика).А отностно снобарството не мисля че караме кой знае каква кола все пак не струва много пари ти си дал 3000лв с докарването.Toyta Crown не съм съгласен с тебе през 2010 тойто сключиха договор с италианска компания за газови и ги слагат фабрично.Моето газово струва 1600лв и ще го избия за една година но това е за друга тема.

Потребителски аватар
vanistia
Регистриран: 12 август 2009

Мнениеот vanistia » 10 май 2012, 01:31

Всичко е много относително и зависи от гледната точка. Трябва малко да се разграничат нещата. Марката е лукс сред марките и трябва да се отнасяме към нея подубаващо. С това съм съгласен и не ме разбирайте погрешно. Бензина гони 3 лева, защо два дена да ти струват 300 лева в 4 звезден хотел с глезорийте а горивото до там с лека разходка да е 200лв. А защо докато шофираш трябва да се замисляш за тежестта на крака ти, да не би случайно транспорта да ти излезе по скъпо от почивката :) :). Баланса нещо се губи и проблема не е в бензиновата кола или джоба на собственика. Ако Лексуса е на една година а не на 10 и повече нямаше да се замисляме за цената и разхода.
По друг начин казано, газта може да те направи по "богат" a не селянин. Селянина си е селянин и с газ и без газ - в случая тоя с C класата, дето соколчев каза.
Вече за качеството на колата след монтаж на газ не мога да кажа, но до колкото знам имаме доста газифицирани съфорумци и сериозни оплаквания няма. Даже въобще няма оплаквания. Нека, ако имат такива да си признаят преди да е станало късно и за другите :).
Въпреки че и аз не обичам да виждам хубави коли на газ станция :).

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 10 май 2012, 02:06

Аз пък съм съгласен с Toyota Crown. Познавам един човек дето изтегли кредит, купи си Q7 и сега няма пари да го кара и да му плати каското и спи в него, паркиран пред общежитието му в студентски град (да студент е човека и единствената му цел е да ч*ка първокурснички в Q7-цата, защото иначе няма къде, съквартиранта му е в тях).

Та тая Q7-ца ако се счупи, отива във вечните ловни полета на Горубляне, защото се сещате, че няма пари за ремонт :)

Историята на колегата се очертава да е същата, но аз не му го пожелавам, обратното, желая му много безаварийни километри и дано някой ден да може да си позволи нов Лексус с ляв волан, голям хибриден двигател и без газ :)
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

hack
Регистриран: 04 май 2012
Автомобил: GS 300

Мнениеот hack » 10 май 2012, 02:24

denis4o написа:Аз пък съм съгласен с Toyota Crown. Познавам един човек дето изтегли кредит, купи си Q7 и сега няма пари да го кара и да му плати каското и спи в него, паркиран пред общежитието му в студентски град (да студент е човека и единствената му цел е да ч*ка първокурснички в Q7-цата, защото иначе няма къде, съквартиранта му е в тях).

Та тая Q7-ца ако се счупи, отива във вечните ловни полета на Горубляне, защото се сещате, че няма пари за ремонт :)

Историята на колегата се очертава да е същата, но аз не му го пожелавам, обратното, желая му много безаварийни километри и дано някой ден да може да си позволи нов Лексус с ляв волан, голям хибриден двигател и без газ :)

Колега, загрубя :D :D Този пич с Кю 7цата е показателен случай за ненаправена сметка. Аз, обаче, за разлика от него имам добър доход и съм си го сметнал, така че ако обичате недейте да ме слагате под графата неориентиран студент, защото ще се задържа във форума и не искам да останете с грешно впечатление за мен. Явно презумпциите от това, че съм на 23 няма да престанат. Е, има и млади хора в България, които като си купуват коли мислят малко по-трезво, като дори анализират опцията за газ.

И да не забравяме, че Лекса ми е на 13 години, трудно да го нареча лукс, но за моментното ми развитие и възможности- толкова :)

Тойота Краун, мислех за най-новото Поло като опция, но лизингите в България са ми крайно неизгодни ;) Несериозно е да се заробя при положение, че първата ми голяма инвестиция (заем) ще е имот. И затова малко спестовност и хоп, Лексус ;)

Ако съм се заял с някой, от часа е, прощавайте. Хайде лека и безаварийна от мен, до скоро писане :)

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Мнениеот Murry » 10 май 2012, 02:32

Решението за газифицирането е лично и всеки може да го вземе за себе си. Аз лично първия си автомобил го гаифицирах (1500лв. за газов инжекцион) и повече не бих го причинил на автомобила. Дори в най-странните си сънища не мога да преположа, че който и да е газифициращ сервиз може да се справи с горивната система по начина, по който са я изградили инженерите на автомобилния производител.

След като колата вече е закупена - добре дошъл в клуба. Да направиш снимки като пристигне при теб возилото :)
Изображение - пенсионерски разход

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 10 май 2012, 08:23

Колега hack, това с Q7 е истинска история, а не литературна измислица :) Аз също съм на 26 и Лекса си го взех на 24, но ми беше втора лична кола, а колко служебни преди това и колко мили имам е друг въпрос, опита е всичко което се брои в случая, поне според мен. Като ти е първа кола винаги ще забелязваш само отрицателните и качества, а непременно всяка кола ги има, било то и Лексус или друг премиум бранд.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 10 май 2012, 11:22

Това за първите коли е много относително. Моята първа кола беше чисто нов Аурис, имах книжка от 6 месеца като си го купих и въпреки всичко беше без драскотина за 2 години от моя страна. Но и аз съм на мнение, че първа кола е хубаво да е нещо за 1000-2000лв че ако и направиш нещо да не те е яд после.
Изображение

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”