Закупуването на автомобил IS серия

Ако търсите съвет за покупка на IS200 прегледайте първо тази тема

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Borisov
Регистриран: 11 юли 2012
Автомобил: Друга марка

Закупуването на автомобил IS серия

Мнениеот Borisov » 11 юли 2012, 12:58

Първо привет на Lexus сектата. Мисля си зa смяна на автомобила и от край време съм хвърлил око на IS series.

Нека тръгна с цената. Тя е около 10 000лв, може и малко отгоре.

Ще съм ви много благодарен да ми обясните какви опции имам от страна на мотор и година. Какви са +/- на различните варианти.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Re: Закупуването на автомобил IS серия

Мнениеот Tin4ou » 11 юли 2012, 13:42

Borisov написа:Първо привет на Lexus сектата....

Тука се обърка нещо :wink: Да не би да си карал БМВ до сега ?

За тия пари взимаш само първа генерация, там мотора е един - 2000 кубика редови шест цилиндров 155кс. За 10к можеш да вземеш доста запазен и с много екстри.
Изображение

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 11 юли 2012, 14:30

+1 за Ael :)
Трябваше преди това свое проучване да направиш. Мотора и модела е само един за тия пари. Това е положението. Темите за +/- има няколко, но по принцип това, че няма много теми за повреди трябва да говори нещо, нали :)
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Borisov

Мнениеот Borisov » 11 юли 2012, 14:44

Не съм от БМВ форума, а от Хонда :) Така след като е един и същ моделът то какви са разликите спрямо годината на произвoдство ? Наблюдавам, че в един диапазон от около 4 години визията е същата или бъркам ? Също така поразгледах тук из темите продава и виждам "спорт" на някои модели и отново какво е включено в този "спорт" пакет

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200

Мнениеот sokolchev » 11 юли 2012, 14:52

Borisov написа:Не съм от БМВ форума, а от Хонда :) Така след като е един и същ моделът то какви са разликите спрямо годината на произвoдство ? Наблюдавам, че в един диапазон от около 4 години визията е същата или бъркам ? Също така поразгледах тук из темите продава и виждам "спорт" на някои модели и отново какво е включено в този "спорт" пакет

визията е може би най минималната разлика която може да има,аз се сещам за фаровете-с жълто и без него на предни мигачи,минимална разлика в лайсните по вратите,решетката с емблемата няква минимална разлика и в джантите има малко разлика едни по обли други по ръбати ;),някой да добави друго ако се сеща,иначе относно екстрите има доста разлика според парите и годината

Потребителски аватар
Borisov

Мнениеот Borisov » 11 юли 2012, 15:13

Благодаря за отговорите, оценявам го. Знам какво е да задават такива тъпи въпроси.
С този бюджет към коя година се целя ?

sokolchev

Мнениеот sokolchev » 11 юли 2012, 15:18

Borisov написа:Благодаря за отговорите, оценявам го. Знам какво е да задават такива тъпи въпроси.

2002/2003 с мнооооооого екстри,аз за 10 я взех мойта и общо взето май има всичко,или поне несъм видял да има некоя друга повече от мойта :)

sokolchev

Мнениеот sokolchev » 11 юли 2012, 15:22

Borisov написа:Благодаря за отговорите, оценявам го. Знам какво е да задават такива тъпи въпроси.

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details http://www.cars.bg/u644284 http://www.cars.bg/u467029 тези ми допадат горе долу ;)

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 11 юли 2012, 16:03

Sport версиите имат алуминиеви педали, по-къси предавки и диферинциал с ограничено приплъзване.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 11 юли 2012, 16:34

Естествено Соколчев ще изкокне не с кво да е, а с няколко тюнинговани :lol:

На Пепо е супер добър автомобила (сивия с Плевенската регистрация). Аз лично го гледах няколко пъти и всеки път се замисям много дълбоко за нещата от живота.
Изображение

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Мнениеот Murry » 11 юли 2012, 17:16

http://www.cars.bg/u644284

Този на pepur от форума е наистина невероятен. Ако визията на колата ти допада определено я препоръчвам, понеже сме се возили на нея.
Изображение - пенсионерски разход

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300

Мнениеот DFGeneer » 11 юли 2012, 22:41

Добре дошъл!
Отличен избор за БГ е IS - сигурно най-здравия модел в сегмента. Отскоро и на съвсем достъпни цени.

Колкото за сектата - аз лично се чувствам сектант защото няма изгледи да сменя марката в близките 20 години.

А, между другото има IS300 - с 3 литров двигател, 215 к.с. и само автоматични скорости (освен ако не е внос от САЩ) ама нещо не е популярен в БГ.
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

Потребителски аватар
Borisov

Мнениеот Borisov » 12 юли 2012, 09:45

Отново благодаря за отговорите момчета!

Стана ми интересно, защото всички споменавате екстри, та екстри. Има ли някъде да проверя пълния пакет от екстри за модела ?

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 12 юли 2012, 11:09

Мерси за добрите думи на колегите за нашето возило,иначе откъм салон има текстилен,алкантара с кожа и само кожа.Алкантарата и кожените салони са с подгряване.В аудио системата има такива с усилвател и без,както такива с работещо cd и не :)(шегичка).

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 12 юли 2012, 12:10

Не забравяй навигацията (която е безполезна за БГ, ама изглежда готино :D ), шибидах, ел. регулиране на седалките и спорт версията, която съм описал по-горе.

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”