Покупка на IS200 - съвет

Ако търсите съвет за покупка на IS200 прегледайте първо тази тема

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
CityNight
Регистриран: 05 май 2012
Автомобил: RX 400h 4WD

Re: Покупка на IS200 - съвет

Мнениеот CityNight » 02 фев 2013, 17:15

И въпреки това колегата mtrx е прав. Караме автомобили, които са създадени да са изключително добри, но презумцията на производителя е, че класа хора, които ги купуват имат поне малко над средни възможности. Колкото и ограничена да е подръжката, компромис не бива. А българина няма такава култура на подръжка. За това и пазара е залят от евтини кенефи, които развалят имиджа на марката.
Аз с нито една от колите си никога не съм правил компромис. Дори и малката градска алфа 147, която знаех, че взимам за временно ползване преди година и малко се подържаше без въпроси в сервиза. И поне от хората в тоя форум има доста, които мислят като мене...но на фона на всички останали е жалка цифра.
При тези коли не трябва да има отлагане и заобиколки, за да се запази подръжката минимална.
Моята първа генерация IS е вече на 200 000 а изглежда ои се държи като когато излезе от Тойота. Скъпо е да се държи в това състояние, но смятам, че така е правилно.

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor

Мнениеот mtrx » 04 фев 2013, 09:16

@Mind_Control - Не съм съгласен с теб . Нашите коли имат проблеми с :
1.Харчене на масло (при мен тоя проблем го няма)
2.Водна помпа ( с обслужването на колата)
3.Втулките отзад (все още не е проблем)

Като чета във форума
-Проблем с клапата за парното (аз не съм го имал)

И общо взето това е .
За да ти харчи 11,5 градско явно минаваш дълги разстояния. При мен драмата е като минавам по 3 км до работата (Сердика център - София ленд) . Когато се качвам до Витоша или карам по дълго в СФ удрям 11-15 на 100км което е нормално.

Между другото и моята е ударена :( Някакъв нещастник с мерцедес ме удари отдясно и сега чакам армеец да ми поемат щетата . Оказа се че отново ми е крива гумата и колата се носи като народна песен . Ако отново е шарнира смятам че това е ахилесовата пета на тия коли.
Eaton M62 | 165mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass | FUEL Return line

Потребителски аватар
Mind_Control
Регистриран: 17 юли 2010
Автомобил: IS 200

Мнениеот Mind_Control » 04 фев 2013, 12:08

mtrx написа:

Между другото и моята е ударена :( Някакъв нещастник с мерцедес ме удари отдясно и сега чакам армеец да ми поемат щетата . Оказа се че отново ми е крива гумата и колата се носи като народна песен . Ако отново е шарнира смятам че това е ахилесовата пета на тия коли.

Дай снимки някакви :) Ще ми е интересно да споделиш после Армеец, как са се отчели. Дали е било подобаващо.
Lexus IS200
Peugeot 206 CC 1.6

pepur
Регистриран: 22 януари 2009

Мнениеот pepur » 04 фев 2013, 15:19

Аз мислех да пиша мнение доста подобно на MInd_Control,но ме изпревари:)).Аз също смятам че е много надеждна и безпроблемна,много добре направена и лесна за обслужване(като изключим масления филтър :) )Цени на консумативи с всяка година все по евтини,за мен нисък разход на гориво за подобен автомобил,говоря за моите коли и моя стил на шофиране.Все още немога да заменя Лекса с друг.
А какъв е проблема с водната помпа mtrx?
Втулките отзад наистина се разбиват,а дали не се разбиват и останалите марки автомобили!!Както и да е за мен е доста добър избор на автомобил.

Потребителски аватар
vanistia
Регистриран: 12 август 2009

Мнениеот vanistia » 04 фев 2013, 17:27

pepur написа:Аз мислех да пиша мнение доста подобно на MInd_Control,но ме изпревари:)).Аз също смятам че е много надеждна и безпроблемна,много добре направена и лесна за обслужване(като изключим масления филтър :) )Цени на консумативи с всяка година все по евтини,за мен нисък разход на гориво за подобен автомобил,говоря за моите коли и моя стил на шофиране.Все още немога да заменя Лекса с друг.
А какъв е проблема с водната помпа mtrx?
Втулките отзад наистина се разбиват,а дали не се разбиват и останалите марки автомобили!!Както и да е за мен е доста добър избор на автомобил.

На същото мнение съм и аз!

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor

Мнениеот mtrx » 04 фев 2013, 18:01

Mind_Control написа:
mtrx написа:

Дай снимки някакви :) Ще ми е интересно да споделиш после Армеец, как са се отчели. Дали е било подобаващо.

Ами то при мен нещата изглеждат много малко като проблеми защото все едно са одрани предния десен калник и двете врати , но гумата седи крива :)

Довечера докато припалвам лексуса ще му направя една снимка. Иначе аз от армеец пари не искам.Просто желая колата ми да е ОК и да няма проблем.

Относно водната помпа - До колкото знам протича . На мен не ми се е случвало
Eaton M62 | 165mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass | FUEL Return line

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300

Мнениеот DFGeneer » 04 фев 2013, 18:45

Водната помпа се води консуматив и се сменя заедно с ангренажния ремък - на всеки 150 000 км.
Проблеми с разход на масло за пръв път чувам да има.
Втулките май са са само БГ-синдром.
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

Потребителски аватар
ivan.1312
Регистриран: 03 април 2012

Мнениеот ivan.1312 » 04 фев 2013, 20:50

Моята има невероятно голям разход на масло - почти литър на 1000км.
От самолет се личи обаче, че гарнитурата на капака на двигателя е за смяна, за която съм чувал, че също е от болните места или поне тя се скапва първа от всички по двигателя.
Сега съм напазарил една и много силно се надявам след смяната нещата да се очочвечат...
Един смел човек прави множество !

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011

Мнениеот sokolchev » 04 фев 2013, 21:00

колеги вие с масло ли ги храните :) аз за 13к долях 300 грама масло и след още 2к ще го сменям,иначе по темата,разхода е сопер тежеста на кракът,ама все пак който каже че му е по 12л на 100 значи неизлиза от гаража :) иначе засега поне аз нямам никви проблеми нито с парно,нито с водна помпа,нито с каквито и да било втулки или нещо по окачването,а смея да твърдя че доста дупки са ми запазена марка :) няма време за заобикаляне,направо ги прелитам с невероятна скорост

pepur
Регистриран: 22 януари 2009

Мнениеот pepur » 04 фев 2013, 22:33

sokolchev написа:колеги вие с масло ли ги храните :) аз за 13к долях 300 грама масло и след още 2к ще го сменям,иначе по темата,разхода е сопер тежеста на кракът,ама все пак който каже че му е по 12л на 100 значи неизлиза от гаража :) иначе засега поне аз нямам никви проблеми нито с парно,нито с водна помпа,нито с каквито и да било втулки или нещо по окачването,а смея да твърдя че доста дупки са ми запазена марка :) няма време за заобикаляне,направо ги прелитам с невероятна скорост

Sokolchev moite lapat po 7 litra barabar sys garaja:-)
Ivan 1312 при Лио гарнитурата е 25-30лв.смяната отнема 1-1.5 ч.

Потребителски аватар
CityNight
Регистриран: 05 май 2012

Мнениеот CityNight » 14 фев 2013, 11:31

Жоре, унасяш се с тия под 12.
Мойта с нормално каране- давам си газ, но не се правя на кретен по светофарите, ми дава 10.5-11 "нема зиме, нема лете" :D
Koлкото до масло- не го пипа грам.

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”