IS200 - идеалната ежедневна кола ?

Ако търсите съвет за покупка на IS200 прегледайте първо тази тема

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
XeDoX
Регистриран: 11 март 2013
Автомобил: Друга марка

IS200 - идеалната ежедневна кола ?

Мнениеот XeDoX » 11 мар 2013, 15:32

Здравейте.След като се наложи да си продам 200sx-a поради финансови причини,си търся ежедневна кола.Предвид,че държа да е японска и да не е с предно предаване,мисля че IS200 е най-добрия вариант в ценовия си клас.Имам някои въпроси за разновидностите.До колкото четох по чуждите форуми,разбрах че има два варианта - Sport и Luxury.Все още не съм сигурен дали sport и luxury са една и съща разновидност,но и така да е,се различават от базовия.Sport версията би трябвало да е с по-твърдо окачване, LSD диференциал,17ки джанти... Аз до сега не видях IS200 с 16ки(уж базова версия).Понеже искам задължително да е с LSD,разпознават ли се по някакъв признак - конкретен набор от екстри примерно или нещо такова ? Четох в някакъв форум,че имали някаква разлика в VIN-а.
Друго,което ме интересува е разхода...ако успява да го докара под 13/100 - става :D
Това са ми въпросите за сега.Благодаря предварително :)

Потребителски аватар
CityNight
Регистриран: 05 май 2012
Автомобил: RX 400h 4WD

Re: IS200 - идеалната ежедневна кола ?

Мнениеот CityNight » 11 мар 2013, 15:52

Аз имам IS200 Sport. Познава се по леко по-ниската стойка отпред и по задължително алуминиевите лайсни на праговете на вратите, двуцветния волан и графитените мотиви вътре. Окачването наистина е по-твърдо, но разликите са минимални. Пружините са по-къси като най-очевидна такава.
Колкото до Luxury- това е просто клас оборудване. Стандартния Sport върви със двуцветен волан, графитени акценти в итериора, и седалки от кожа и алкантра.
Като разход с нормално каране (колкото може да е нормално на тая кола)- 10,5 лично дава моята, но е безкомпромисно подържана и си е при нас от нова.

pepur
Регистриран: 22 януари 2009

Мнениеот pepur » 11 мар 2013, 16:00

Отбелязано е с какъв диф. е колата точно на табелката до рамата jtd........

Потребителски аватар
XeDoX

Мнениеот XeDoX » 11 мар 2013, 16:31

Благодаря за бързия отговор.Лайсните и волана са лесен ориентир за различаване.А всички Sport ли са с LSD диференциали ?

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 11 мар 2013, 17:14

Освен, ако някой не я "докарал" до Sport, като е сложил аксесоарите от спортната версия, то би трябвало да е с LSD, както ти казаха, познава се по табелката на рамата (освен ако не е свален дифа и да е сложен на друга кола). Абе условностите са много затова едната гума на асфалт, другата на пясък, газ до 6000 об/мин, пускаш съединителя и гледаш следите :D

Също така всичко дето питаш за него го има разписано на български език тук. Предлагам ти да не ровиш в другите форуми, а да пуснеш една търсачка в този форум и няма да се налага да пеем като папагали едни и същи неща отново и отново.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300

Мнениеот DFGeneer » 11 мар 2013, 17:24

Специално в модификациите от Швейцария има различни спортни пакети - 1, 2 и 3, като LSD имат само 2 и 3.
Т.е. все пак може да се води спорт с алуминиевите педали и лайсни, но да няма LSD.
Предполагам същото важи и за немските модеификации.
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

Потребителски аватар
XeDoX

Мнениеот XeDoX » 11 мар 2013, 17:46

Или я вдигам на крик и завъртам гумата...ако се върти трудно е окей.На мен това ми бяха основните въпроси,благодаря за отговорите.Остава да реша кога да я търся...сега или като се върна от чужбина в края на лятото.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 11 мар 2013, 18:04

Ходи изкарай пари на една бригадка и като се върнеш тамън ще са паднали цените след излизането на третата генерация ;) Ама гледай да изкараш повече защото това е кола на 10 години и разходите не свършват, а започват с покупката й. Има теми за поддръжката, прегледай ги.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
XeDoX

Мнениеот XeDoX » 11 мар 2013, 20:36

Знам,в сх-а бях налял 4-5к за да стане това,което е сега.Пък и нямам намерения да си давам всичките пари за кола,трябва ми запазена първа генерация и да си я карам кротко :)

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200

Мнениеот sokolchev » 11 мар 2013, 21:23

denis4o написа:Освен, ако някой не я "докарал" до Sport, като е сложил аксесоарите от спортната версия, то би трябвало да е с LSD, както ти казаха, познава се по табелката на рамата (освен ако не е свален дифа и да е сложен на друга кола). Абе условностите са много затова едната гума на асфалт, другата на пясък, газ до 6000 об/мин, пускаш съединителя и гледаш следите :D

Също така всичко дето питаш за него го има разписано на български език тук. Предлагам ти да не ровиш в другите форуми, а да пуснеш една търсачка в този форум и няма да се налага да пеем като папагали едни и същи неща отново и отново.

denis4o,сторими се че долавям някви закачки към мен :)

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011

Мнениеот sokolchev » 11 мар 2013, 21:25

XeDoX написа:Знам,в сх-а бях налял 4-5к за да стане това,което е сега.Пък и нямам намерения да си давам всичките пари за кола,трябва ми запазена първа генерация и да си я карам кротко :)

Кротко???? :) :)

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 11 мар 2013, 22:18

sokolchev написа:denis4o,сторими се че долавям някви закачки към мен :)

Неее, Соколчев, знаеш, че когато искам да закачиш нещо по колата си го казвам, както беше с гирляндите и лампичките :P
А това, което казвам си е реално да се случи в нашата страна втора употреба, не се знае тия от Горубляне какво са сваляли и разменяли.

Потребителски аватар
XeDoX

Мнениеот XeDoX » 11 мар 2013, 23:52

sokolchev написа:
XeDoX написа:Знам,в сх-а бях налял 4-5к за да стане това,което е сега.Пък и нямам намерения да си давам всичките пари за кола,трябва ми запазена първа генерация и да си я карам кротко :)

Кротко???? :) :)

Е...за пред форума :D

pepur
Регистриран: 22 януари 2009

Мнениеот pepur » 12 мар 2013, 08:27

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007

Мнениеот Bukmop » 12 мар 2013, 10:16

Досега не се сещам някой да е наливал 4-5к за неотложни ремонти, или ремонти като цяло за тези пари, като изключим добавки и покриване на щети извън каско, относно разхода - има хора които казват че постигат и по нисък, възможно е но е доста трудно като ти гледам предния автомобил е направо невъзможно според мен. IS200 е малка комфортна и надежна кола, не е японска резачка като някой други автомобили от този клас.
Ако си от типа хора оито се сабират с "резачките" си вечер по бензиностанциите по добре се оглеждай за нещо друго. Ако търсиш надежна кола която ти прави кеф да караш и не се притесняваш от разхода то IS200 е за теб.

Относно купуването - наскоро купуах на мои познат IS200 и съм огледал всички на Горубляне и част от тези по страната, само боклуци нардени се продават. Хубав екземпляр за под 9к според мен не може да се намери в момента.

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”