Покупка на автматична скоростна кутия

Ако търсите съвет за покупка на IS200 прегледайте първо тази тема

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
vanio
Регистриран: 09 ноември 2011
Автомобил: IS 200

Покупка на автматична скоростна кутия

Мнениеот vanio » 27 мар 2013, 16:38

Момчета, да ви се оплача, за една профилактика на скоростната кутия (смяна масло + филтър) един сервиз ми прецака кутията. Говоря за IS200 automat. ...както и да е с главоболията, ще купувам няква уж хубава кутия от някаква морга за Lexus в Горна Баня. Накой да има препоръки? ...или да е чувал нещо за този сервиз. Мерси!

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007

Re: Покупка на автматична скоростна кутия

Мнениеот Bukmop » 27 мар 2013, 16:46

Свестен е продавача, ако става въпрос за Петко де, и аз съм си купувал от него, а и колегата Соколчев има повече взаимоотношения с него но не се е оплакал.

Потребителски аватар
Jimmy
Регистриран: 11 януари 2013

Мнениеот Jimmy » 27 мар 2013, 16:57

Как успяха да ти прецакат скоростната кутия? Да не би да не са сложили правилно гарнитурата или? Относно скорости втора, ръка ти желая успех. Цена със сигурност ще е по-добра, останалото е божа работа.

Потребителски аватар
vanio

Мнениеот vanio » 27 мар 2013, 17:00

Ами имал 10-15 Lexus-а...не вярвам да има повече от една морга за тези коли. Супер пак е насока, мерси! ...момента е такъв, че вече ми е спешно да си оправя колата и не искам издънки. Имам чувството, че много малко хора разбират от тея коли...

Потребителски аватар
vanio

Мнениеот vanio » 27 мар 2013, 17:15

Jimmy историята на кратко:

колата си вървеше супер както обикновенно, но дойде момент за профилактика (смяна на масло и филтър). Оставям я в сервиз, сменят нещата, плащам и си тръгвам. Още по пътя усетих как се чуди, като карах с 100 кмч, колата ту се форсираше на 2-ра, ту прескачаше на 4-та. Слагам я на Cruise Control...и круза не може да я задържи спокойна. С постоянна скорост няма как да я кара никой. Лъгаха ме, че и трябвали някви километри разработка...на третия ден им я върнах щото се стреснах да не я прецакам аз. Доляха пред мен още литър и половина масло! и никаква промяна. Оставих я пак, мъчиха се цял месец и ми казаха, че е готова, но не беше...казаха, че имало стружки и да съм я махал тази кола. На въпроса ми това масло квото трябва ли е ми отговориха "да бе супер е маслото на всички коли го слагаме" хах. Казаха, че са чистили грешки, даже добавка в маслото сложили (wtf?). Колата не върви добре и ми омръзна да си правят експерименти шанаджии... и реших направо нова да купя. За сервизите на Toyota не искам да чувам, а най-много мразя да ме съветват да го продавам този сложен Lexus.

И така майна...нова кутия.

Потребителски аватар
Jimmy

Мнениеот Jimmy » 27 мар 2013, 17:56

Неприятна работа. Аз сменях маслото преди година и нещо, но не съм имал проблем. Не знам какво мога да те посъветвам освен, ако идваш към София, поне да те насочим с колегите, към някой тукашен сервиз. Ако не за опит за ремонт, то поне да ти сменят кутията като хората.

Потребителски аватар
vanio

Мнениеот vanio » 27 мар 2013, 18:03

А ти само маслото ли смени? Смисъл филтъра като се сменя някви особености може да има...?

...тези пичове толкова ми паднаха в очите, че даже незнам нито маслото ли е свясно, нито филтъра дали е какъвто трябва...за софтуера и събирането на гарнитура и тн съвсем незнам до колко са се справили...

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 27 мар 2013, 18:10

Виктор каза,че сменял и филтър на кутията.

Потребителски аватар
Jimmy

Мнениеот Jimmy » 27 мар 2013, 18:56

В сервиза сменяха масло, филтър и гарнитура на скоростната кутия. Честно казно не съм имал възможост да присъствам (тъй като ме затвориха в аквариума:) На протокола нямаше нищо относно настройки на софтуера или някакви други допълнителни проблеми. Скоро отново ми предстои смяна и този път ще гледам внимателно, за да мога да дам по-добра обратна информация.

Потребителски аватар
bondye
Регистриран: 12 октомври 2010
Автомобил: GS 300

Мнениеот bondye » 27 мар 2013, 20:12

в кой сервиз ти прецакаха кутията?
gs300 2jz

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin

Мнениеот Bukmop » 27 мар 2013, 21:48

на ИС200 се сменя утайник + филтър, и гарнитурата на утайника, маслото което се долива си го купих от тойота (25-30лв. литъра) колата пое 2.3 литра за да разберете дали сте сложили достатъчно масло, демек да го загреете трябва да карате колата поне 15 километра тогава като загрее маслото трябва да видите на щеката къде е надписа за макс на топло масло, тя си е много елементарно разграфена.

Потребителски аватар
vanio

Мнениеот vanio » 04 апр 2013, 00:51

Пиша за да довърша историята.

Купих си нова кутия от Петко в Горна Баня. Евала, пичовете работят свясно. Закачиха ми новата кутия...долях литър масло на Toyota ATF WS (по принцип Т-IV e вида на маслото за тази кутия, което отговариа на Castrol Dexron IV) и Lexus-a си е пак супер.

Иначе стана ясно как са ми прецакали старата кутия...хах. Маслото, което са ми сложили тези некадърници на които се доверих е било тип Dexron III (не съм сигурен това дали е от вида Т-III). Различията в консистенцията на тези два вида масла правила доста по-различни съединения с металните компоненти на самата кутия освен това не се разбирала добре с физическите показатели на клапана на филтъра на кутията. Имах и стружки... С две думи "ебали са и майката". Имало шанс, ако се разглоби за основно почистване, и ако зъбците не са много наранени, все пак да се съживи...

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin

Мнениеот Bukmop » 04 апр 2013, 09:24

Да плащат сега барабар с всички таксита и телефонни разговори които си направил даже ако трябва ще ти вземем и пари за постовете само и само да им излезе по скъпо на тези некадърници, и това да е за урок на всички колеги да не се доверяват на всеки първи срещнат "разбирач" и да знаят че представителствата, питстоп а и форума не са напразно направени. Икономия от 20 лв не винаги е оправдана.

Потребителски аватар
Jimmy

Мнениеот Jimmy » 04 апр 2013, 10:20

Надявам се тази тема да бъде полезна на други колеги, който ремонтират колите си при "разбирачи". Липсата на информация е един огромен минус за всички. Дано се разберете, да ти платят някаво обезщетение при рекламацията на ремонта.

Потребителски аватар
bondye
Регистриран: 12 октомври 2010
Автомобил: GS 300

Мнениеот bondye » 05 апр 2013, 09:01

аз пак питам кой е този сервиз?
когато си сменям маслото на скоростната кутия си го купувам аз за да съм сигурен. toyota type-IV е същото като mobil1 3309.
gs300 2jz

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”