Мнения за Lexus IS 200

Ако търсите съвет за покупка на IS200 прегледайте първо тази тема

Модератор: Lexus

SeSSion
Регистриран: 10 март 2014
Автомобил: Друга марка

Мнения за Lexus IS 200

Мнениеот SeSSion » 10 мар 2014, 17:59

Здравейте! Търся си автомобил със задно за да го правя дрифтачка и ми предложиха Lexus IS 200 150 конски сили, ръчни скорости. Понеже изобщо не съм запознат с Lexus, ви моля да споделите мнение за автомобилът. Четох, че в радиото имало модули за централно и за други неща и като се развали радиото ремонтът бил скъп. Правилно ли съм разбрал? Естествено не това ме притеснява толкова тей като не държа на комфорта и електрониката може да се съкрати. Като цяло, ако може по 2- 3 думи за двигател, ходова част и каквото още се сетите. Колата, която ми предлагат е от Англия с десен волан.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200

Re: Мнения за Lexus IS 200

Мнениеот Bukmop » 10 мар 2014, 18:12

Добре дошъл,

ако добре разгледаш форума и по специално раздела "Съвети и въпроси при покупка" ще намериш много отговори на въпросите които си писал.
Също така къде си го чел това за радиото и модула за централното? ще аз не съм го чувал да го има при IS200, виж обаче в дрифтаджийските 3-ки го има но това не им пречи да си дрифтят.

Какво разбираш под скъп ремонт и какво мислиш че се ремонтира освен CD-changer-a които в днешно време е излишен като си сложиш един CD-changer емулатор който няма да ти прескача докато дрифтиш?

Моля колегите от форума да отговарят само на въпроси които нямат отговори в този раздел и подразделите му. Защото на въпросите по-горе има отговори на зададените въпроси!

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor

Мнениеот mtrx » 10 мар 2014, 22:26

Я дефинирай думите "ще я правя дрифтачка" защото ако е това което си мисля , по добре се насочи към БМВ 3-ка.
Първо че по вероятно ще намериш боклучиви части за БМВ-тата , второ имаш разнообразие от двигатели .
Ако смяташ да модваш лексуса и да го правиш истинска дрифт машина предполагам ще трябва да се насочиш към двигател от Toyota supra, което обезсмисля купуването и на двете машини само за да можеш да преместиш двигателя.

И за да придобиеш представа - провери outlawjapanclub форума където има доста моднати машини
http://www.outlawjapclub.co.uk/

Иначе тия неща които си прочел или са ти ги наговорили нямат нищо общо с реалността.
Според мен по добрият вариант е Супра или направо Nissan Skyline .Просто парите които ще набиеш в IS200 ще са доста според мен поради простата причина ,че трябва да започнеш от двигателя като най-изгодно излиза да се турбинира.
Поне до тук стигнаха моите проучвания
Eaton M62 | 165mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass | FUEL Return line

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 11 мар 2014, 07:37

Ако искаш да си по екзотичен дрифтач може да се захванеш с проекта щото не е чак такава мисия невъзможна. Иначе тая кола не е мислена за дрифт и не ти я препоръчвам. И аз съм за Нисана с две ръце :D
Изображение

SeSSion
Регистриран: 10 март 2014
Автомобил: Друга марка

Мнениеот SeSSion » 11 мар 2014, 12:38

Това исках да чуя дали има смисъл да я правя, иначе и аз се бях насочил към BMW ( не че ми харесват, друго си е японското), защото частите втора ръка са джобни пари, но ми предложиха този Lexus и така.

Потребителски аватар
mtrx

Мнениеот mtrx » 11 мар 2014, 13:27

Еми ограничен си от към двигател , освен ако не намериш IS300 с ръчни скорости и не почнеш да модваш неговия двигател.

Просто технически колата е 1,6т почти. Смятай какъв дрифт ще правиш :D
Eaton M62 | 165mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass | FUEL Return line

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011

Мнениеот sokolchev » 11 мар 2014, 13:57

за тези които казват че лекса не ставал за дрифт.... [youtube]FkgALawz7X4[/youtube]
[youtube]MjuHsQNa-AE[/youtube]
а с някои доработки се получава ей това чудовище [youtube]QK-zGKpR5x8[/youtube]

Потребителски аватар
mtrx

Мнениеот mtrx » 11 мар 2014, 15:46

В стандартния му вариант не става. В това съм убеден на 1000% защото като плъзна колата не и стига мощност да продължи да дрифти.

Вероятно със Supercharger ще работи , но имайки в предвид че един е 4к лв , колата струва приблизително окще 5к не си заслужава инвестицията.

Искам да наблегна на думата DRIFT а не на въртене на сняг на паркинга или на вода. Колата е слаба за тази работа.

едит: И на последното клипче по спомени това е един руснак , който не използва стандартния чарджър а моднат Eaton с по голяма шайба и прочие.
Да ако успееш да си намериш "люлкат" за окачване на чарджъра е лесно , но опитите ми да открия такава винаги стигат до задънена улица .
Наскоро имаше един цял Лекс с пре*бана дирекция и чарджър за 1500 паунда . Доста се замислих по въпроса тъй като само чарджъра струва толкова, но тая дясна дирекция не ми върши работа , а пазар за IS200 в БГ няма

sokolchev

Мнениеот sokolchev » 11 мар 2014, 16:09

аз следващата седмица ще си сменям софтуера,ще пиша какво се случва :) поне е с година гаранция :) по думите на майстора този двигател ставал зъл след това,пък ще видим

Потребителски аватар
mtrx

Мнениеот mtrx » 11 мар 2014, 16:19

sokolchev написа:аз следващата седмица ще си сменям софтуера,ще пиша какво се случва :) поне е с година гаранция :) по думите на майстора този двигател ставал зъл след това,пък ще видим

Какъв софтуер ще сменяш ?

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 11 мар 2014, 16:39

На касетофона :D Предполагам, че ремапват ECU-то, ама то на атмосферен двигател разликите обикновено са до 10%, докато при турбо колите нещата са сериозни - към 30-40% отгоре. Ако някой ти обещава повече, то те лъже много откровено :) Единствения начин - отивате на дино стенд преди и след префлашването.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

sokolchev

Мнениеот sokolchev » 11 мар 2014, 18:02

Д. Ив. написа:На касетофона :D Предполагам, че ремапват ECU-то, ама то на атмосферен двигател разликите обикновено са до 10%, докато при турбо колите нещата са сериозни - към 30-40% отгоре. Ако някой ти обещава повече, то те лъже много откровено :) Единствения начин - отивате на дино стенд преди и след префлашването.

то ще е със сигурност на дино преди и след,но и 10% макър че доколкото си спомням са 15% попринцип при атмосферките,ще стане малко над 170 магарета :) което пак е добре,пък и развъртането на скапаното VVTI спада на 3800 оборота,а не като сега на 4200

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007

Мнениеот Bukmop » 11 мар 2014, 18:09

От това което съм че и пробвал ECU-то на IS200 не подлежи на ремапване за разлика от този на IS300.

sokolchev

Мнениеот sokolchev » 11 мар 2014, 18:37

честно казано в БГ могат да ти ремапнат и майката :) така че ще си покаже след като го направя,а при положение че се предлага и от една от най добрите тунинг фирми,digitaltuning.bg си мисля че може без никакви проблеми

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 11 мар 2014, 21:20

Най-добрите? Те са най-куците в момента - предлагат пауър боксчета с едно резисторче вътре. Не знам дали все още правят истински ремап, сигурно правят, но не и на Лексус. На самия швейцарски сайт, на който твърдят, че са дистрибутор няма нищо за Lexus (за нито един модел). Сайта на digital tuning е пълен с грешки и лъжи за това как фирмата била швейцарска и т.н. Не е лошо да тестваш колата на дино в независим сервиз Heed 91 примерно, а не където те ти кажат защото могат като нищо да го манипулират и само да ти вземат 500 лв. за едно резисторче :) Ти си знаеш де, щом си решил значи си проучил въпроса. Москва слезам не верит, така че пусни дино графиките преди и след чипосването :) Шефчето на Heed 91 и той има два Лексуса, можеш да се уговориш за отстъпка.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”