Въпроси относно закупуване на Lexus IS200

Ако търсите съвет за покупка на IS200 прегледайте първо тази тема

Модератор: Lexus

nikolaybs
Регистриран: 10 юли 2018
Автомобил: IS 200

Мнениеот nikolaybs » 01 яну 2019, 13:36

Здравейте и Честита Нова Година,

От години съм симпатизант на марката и от около 3-4 месеца по-сериозно започнах да търся Lexus IS200 1ва ген.
Разбира се, четейки темите във форума а и извън него, изникнаха няколко въпроса.

Има една страхотна тема тук, в която се говори за това с какъв съединител е колата, но въпреки всичко не разбирам кои от тях са с маховик, чиято смяна е една сериозна сума пари. Годината на производство ли е ключова, за да разбера дали една кола е произведена със скъпият или евтин съединител?

Извън форума попаднах на едно мнение, което честно казано доста ме притесни и бих искал да чуя вашето мнение.
За улеснение ще го цитирам : "Имат сериозни проблеми с електрониката - горят управляващите блокове на ВСИЧКО. Например при RX300 като ти изгори касетофона (което само на външен вид е кастофон, вътре е натъпкано кво ли не, включително централното заключване) всичко спира да работи и трябва да дадеш между 4 и 7 бона в ТМ Ауто. А тази кола има още поне 5-6 електронни блока."

Бургазлия съм, но от дълги години живея в София. Ето защо гледам Lexus-и от тези два града. Смятам ако харесам някоя кола, да я заведа в Пит Стоп, понеже чета много позитивни мнения за този сервиз. Смятате ли, че могат да ми дадат сравнително реална оценка на състиянието на автомобила?

Всяко ваше мнение е от изключителна полза!
Ако някой от вас продава такъв Лексус, ще е супер. :wink:

Поздрави
Николай

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007

Мнениеот Bukmop » 01 яну 2019, 18:46

nikolaybs написа:Source of the post Извън форума попаднах на едно мнение, което честно казано доста ме притесни и бих искал да чуя вашето мнение.
За улеснение ще го цитирам : "Имат сериозни проблеми с електрониката - горят управляващите блокове на ВСИЧКО. Например при RX300 като ти изгори касетофона (което само на външен вид е кастофон, вътре е натъпкано кво ли не, включително централното заключване) всичко спира да работи и трябва да дадеш между 4 и 7 бона в ТМ Ауто. А тази кола има още поне 5-6 електронни блока."

Пълни глупости!!!
където си прочел това не влизай повече да четеш, това е написано от някой, който е виждал Лексус само на паркинга в мола докато е бил в града, или го е чул от комшята по маса в кръчмата на който му го казал братчед му, който го е чул от комшията. Това може да бъде написано или от немски хейтъри или най-обикновенни интернет тролове.

за съдединителя пише си всичко...

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 02 яну 2019, 11:02

Четете само Форума,всичко друго е доста неадекватно.В соц.мрежата :D се пишат доста глупости също,жалко че новото поколение потребители на марката разчитат повече там да получат информация.Тук има толкова опит и решения на проблеми които дори и Дилъра няма :) .Отделете ден и прочетете, ис 200 е изключително безпроблемен автомобил.Оригинални съединител и маховик могат да изкарат и 300000км,зависи от експлоатацията разбира се.

Потребителски аватар
holyman
Регистриран: 03 юли 2016
Контакти:

Мнениеот holyman » 02 яну 2019, 13:32

Здравей!

По темата се е изписало много, като мое мнение, мога да те насоча към това: viewtopic.php?f=49&t=9368#p41884

Не знам къде са ти разправяли небивалици за проблеми в електрониките, ама някой може да е объркал Лексус с Алфа :D Изгорял електронен блок на Denso досега не съм видял, а личните ми наблюдения са върху около 200 броя IS200 разхвърляни по цял свят, които са от средно до силно модифицирани (което натоварва всички системи допълнително).

Всички IS200 са с демпферен маховик, който е достатъчно здрав като за такъв, но с оглед на това, че говорим за коли на 15+ години, нормално е да има проблеми с него. Нов е скъпичък, втора употреба няма смисъл, защото пак ще е същия, аз лично заложих на олекотен плътен такъв, затова започнахме и да ги произвеждаме тук, в България. Доста популярни са напоследък в Англия и Германия. Минуси направо няма.

С 2 думи - здрави коли, не разчитай на добри части на склад, но с няколко дни доставка всичко е ОК. Возят добре, комфортни, бавни. Зависи откъде е колата, може да има драми с ръжда, а може и да няма точка. Харчат доста, понасят доста добре на газ, стига газаджията да не е лоботомизиран полу-идиот (каквито обаче са повечето). Двигателя е неразрушим, скоростите и дифа също. Окачването има 1-2 кусура, но например аз за последно съм сменял шарнири преди Ч50к км, а карам на койловъри, което натоварва шарнирите няколко пъти повече.

Познавам доста хора, които са си продали IS200-ка за да се качат на нещо по-ново, и в рамките на година съжаляват и се връщат обратно към IS200. Явно има нещо ;)
1G-F(T)E

nikolaybs

Мнениеот nikolaybs » 02 яну 2019, 23:49

Здравейте отново,

благодаря Ви много за изключително изчерпателните мнения!
Все повече и повече се запалвам по тази кола и продължавам в търсенето на хубав екземпляр.

Поздрави
Николай

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 03 яну 2019, 11:11

nikolaybs написа:Source of the post маховик

При всички е демпферен - двумасов - през годините се сменя само доставчика.
Супер кит-ът на AISIN /по-добрият ОЕМ/ вече се намира на цена от около 1200-1400 BGN - колкото е и всеки друг комплект DMF+съединител на подобен автомобил.
nikolaybs написа:Source of the post Имат сериозни проблеми с електрониката

Точно ел.системите на всички японски коли са най-безпроблемни.
IS200 има сериозен проблем с пишман дрифтърите с отворени диференциали и "сликове" - тази зима ме спукаха от съобщения за едрогабаритни части, фарове и стопове.
nikolaybs написа:Source of the post Смятам ако харесам някоя кола, да я заведа в Пит Стоп

А ако я харесате в Бургас...
nikolaybs написа:Source of the post Ако някой от вас продава такъв Лексус, ще е супер.

Тук предимно ги изкупуваме май. :wink:

Дори и в нашата част на Европа този модел добива популярност - бих казал, че с общи усилия се развива Lexus общността.
Гледайте внимателно мотор и скорости.
Двигателите държат на много "бой", но не са вечни - страдат си главно от собственици-икономисти и майстори, който не четат ръководствата.
Моделите с ръчни скорости имат виещи кутии - лагери /първичен вал най-вече/.

Успех с търсенето - надявам се да се ползва по-често търсачката през новата година.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

nikolaybs

Мнениеот nikolaybs » 05 яну 2019, 15:26

Здравейте отново,

Попаднах на една една обява и бих искал да знам дали някои от вас е запознат с нея.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... lww#player

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007

Мнениеот Bukmop » 05 яну 2019, 15:31

- Озвучителна система Mark Levinson
Няма такова изпълнение в това поколение ИС, колата според мен е с премииум звука, който не е изобщо лош но твърдо не е Mark Levinson

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 05 яну 2019, 17:32

Автомобилът е на активен участник във ФБ групата -Лексъс Фен е :)

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”