Покупка на Lexus IS200

Ако търсите съвет за покупка на IS200 прегледайте първо тази тема

Модератор: Lexus

pudge
Регистриран: 06 февруари 2019
Автомобил: IS 200 Sportcross

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот pudge » 06 фев 2019, 10:31

Здравейте,
Следя с интерес част от форума и винаги са ми харесвали Лексусите от съответния модел (Is200). В семейството имаме две Тойоти - Yaris (2000, 1.3vvti) и Avensis (2004, 2.0 vvti) и сме нямали сериозни проблеми с тях. Последно време все повече назрява възможността за закупуване и ви пиша с надеждата да получа отговор на въпросите си, както и вашето мнение за конкретен автомобил.

Първото нещо, което ме интересува е дали двигателя на Лексус (2.0, 155 к.с.) се различава значително от този на Авенсиса, защото смятам, че бензиновите двг. на Тойота от това поколение са изключително издръжливи и идиотоустойчиви. Може ли да се твърди подобно нещо и за Лексуса?

Относно газифициране - не харесвам да има газова уредба (дори и фабрично поставена) и първоначално не смятам да монтирам такава, надявайки се, че с нормално каране в София разходът ще се придържа повече към 12, отколкото 15л/100км, което не би ме притеснило значително, имайки предвид, че автомобилът няма да се кара всеки ден. Това, което би ме притеснило е цената на първоначалното обслужване, а и като цяло. Доколкото чета общото мнение във форума е, че части се намират (понякога с поръчка) и като цяло не важи всеобщото мнение Лексус = скъпа поддръжка. Когато взимам кола втора ръка смятам, че е редно да се обслужи подобаващо, а не само смяна на масла и филтри (тук включвам смяна на масло на диф., скоростна кутия, дискове ако е необходимо, ангренажна верига, ролки и тн.) Ако има възможност приблизително да изчислим цената на това обслужване или да ме насочите към тема, в която това вече е обсъждано.

Другият въпрос, който ме касае е това дали автомобилите се крадат. Ясно е, че винаги я има тази възможност, но въпросът ми е по-скоро не дали се е случвало, а дали е масово явление, защото нямам гараж и ще я паркирам на улицата.
Намират ли се части по екстериорa (фарове, стопове, решетки и тн.)? С хубави зимни гуми трябва ли да се притеснявам зимата (първата ми лична кола беше бмв е34, така че съм запознат със задното предаване) Уточнявам че колата ще се кара абсолютно нормално, дори ще се налага моята приятелка да я взима от време на време.

Ето и линк към конкретния автомобил, който възнамерявам да погледна и ако ми хареса да закупя (след тест драйв и предпродажбена диагностика) - https://www.mobile.bg/11535011720231439

Благодаря ви за отговорите предварително.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот Bukmop » 06 фев 2019, 11:02

За всички твои въпроси има отговори в този раздел.

Lexus IS200 / IS300 / SPORTCROSS - Gen 1

Отдели маскимум час-два и ще научиш много по-вече отколкото искаш. Няма смислъл всички нови потребители да задават едни и същи въпроси и да получават едни и същи отговори. Затова е форум с теми раздели история и най-вече търсачка, а не фейсбук група където всичко изчезва в канала максимум седмица след постването.

pudge

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот pudge » 06 фев 2019, 11:22

Благодаря Ви за бързия отговор.
Прав сте, че голяма част от информацията е засегната във форума. Вероятно е досадно всички да питат едни и същи неща, които вече сте обсъдили, за което се извинявам.
Първоначално постът ми беше за конкретния автомобил, как изглежда обявата в очите на хора, които притежават Лексус и в последствие реших да добавя и другите неща.
Обезателно ще потърся още информация, но не намирам нищо конкретно да кажем по темата с кражбите.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот Bukmop » 06 фев 2019, 13:35

Щом няма един оплакал се значи не се крадат чак толкова много. Единствената кражба описана във форума е от колега, клойто бе сложил 19-ки от БМВ и колата нощуваше на улицата в кв. Надежда, което описва много добре причината за кражбата

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот sokolchev » 06 фев 2019, 13:59

ааа и аз олекнах с едни 18-ки в Обеля :lol:

Потребителски аватар
BLShark
Регистриран: 02 юли 2015
Автомобил: IS 250

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот BLShark » 06 фев 2019, 15:36

sokolchev Имал ли си секретни гайки?
LEXUS IS250 Изображение
Навигационни дискове за България
:arrow: http://www.lexus-bulgaria.com/viewtopic.php?f=39&p=47288#p47288

pudge

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот pudge » 06 фев 2019, 15:56

Това е супер, щом не е толкова срещано явление. А относно обявата, на някой нещо да му прави впечатление?

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот Akima » 06 фев 2019, 16:16

Фейслифтов екземпляр с почти всички екстри/редки детайли за модела.
Цената му е напълно оправдана според мен.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

pudge

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот pudge » 06 фев 2019, 16:45

Благодаря на всички, изказали мнението си, ще ходя да я гледам явно ако всичко е наред към Питстоп и евентуално КАТ.

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот mtrx » 06 фев 2019, 16:52

12/100 my ass .
Приготви се за 15/100 и си свиркай ;)
Eaton M62 | 165mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass | FUEL Return line

a_atanassoff
Регистриран: 26 май 2017
Автомобил: RX 350 4WD

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот a_atanassoff » 06 фев 2019, 17:07

Да оцапам малко.
Препоръчвам горещо да бягате далеч от автокъщови авомобили, хеле пък от софийски автокъщи! Просто кажете "не", не си губете времето и си спестете ходене по мъките в близко бъдеще след покупката. Свържете се с колегата pepur от форума и разпитайте. У дома сме с 2 Lexus-a, внесени и купени от него, а преди това имам двоен опит с покупка от софийски автокъщи... болезнени опити. Джамбазите си изпипват нещата до съвършенство и няма хващане на всички нередности. Освен това едва ли има изобщо, в която и да било софийска автокъща, некатастрофирал (и след това обработен) автомобил.
Не адвокатствам, а говоря от личен опит.
Успех!
2008 レクサス RX 350, 2008 レクサス RX 400h

pudge

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот pudge » 06 фев 2019, 17:13

Моето мнение за автокъщите е подобно. И аз съм се парил два пъти, последно баща ми взе една мазда 5 -дизелова и за 2-3 години я плати двойно. Въпреки това част от мен се надява, че не всички автомобили по къщите са в това състояние и е възможно човек да намери читав екземпляр.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот Tin4ou » 07 фев 2019, 09:04

Тази кола ще бъде абитуриент скоро, какви е тази цена ?!! За тези пари си я представях на 50 000км, забравена от 10 години в нечий гараж... Изглежда наистина много запазена, но годините са си години :)

Те сигурно и 2-ра генерация се намират вече в този ценови диапазон :D
Изображение

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот pepur » 07 фев 2019, 12:02

За съжаление не е така,няма бройки а вече има търсене.
Ееех ако бе изчакал с продажбата на твоя :) .

seafish
Регистриран: 19 март 2018
Автомобил: RX 400h 4WD

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот seafish » 07 фев 2019, 15:14

Аз съм ходил в този автосалон на 3 етажа. Добре че по старичките коли ги държат навън, че тия вътре ако искаш да ги пробваш трябва да си отделиш цял ден. Внимание не очаквай от персонала, но ще те оставят да си я огледаш на спокойствие. Според сервизната история която трудно се чете виждам че колата в последните 2 години трябва да е минала 3000 км. Интересно ми е каква би могла да е причината. Иначе интериора изглежда запазен, хваща окото, значи може и да има шанс да е читава колата. Ако ти е удобно няма да изгубиш да я погледнеш, хубаво е да имаш база за сравнение....
.... казва човека който без нито един оглед на RX400h поръча на pepur да му внесе :)
Изображение

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”