Покупка на Lexus IS200

Ако търсите съвет за покупка на IS200 прегледайте първо тази тема

Модератор: Lexus

Toshiro
Регистриран: 09 януари 2018
Автомобил: GS 300

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот Toshiro » 07 фев 2019, 18:34

На мен ми изглежда ОК автомобилът. Автокъщата изглежда "сериозна" и ми се струва малко вероятно да се занимава да прикрива дефекти на евтини автомобили, където маржът би бил по-малък, освен ако не са взети съвсем без пари.
Едно бързо сверяване на часовника:
https://www.autoscout24.bg/objava/lexus ... ?cldtidx=6
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sear ... sfmr=false

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот mtrx » 07 фев 2019, 21:54

pudge написа:Моето мнение за автокъщите е подобно. И аз съм се парил два пъти, последно баща ми взе една мазда 5 -дизелова и за 2-3 години я плати двойно. Въпреки това част от мен се надява, че не всички автомобили по къщите са в това състояние и е възможно човек да намери читав екземпляр.

Моето мнение е коренно различно от твоето. Това че баща ти е изпатил с най смотаната мазда на пазара не означава че кола от автокъща задължително е зле.
Моят IS200 e oт...та дааа - Горубляне. Определено е видял свят и нито един сериозен ремонт . За 6г съм обслужвал колата и съм сменил съвсем малко части по окачването. Повечето вече с Aftermarket .

Комбито което е дадено горе си заслужава парите . Вярно че за кола на 100 години с огромен разход не си заслужава, но евтин лексус който да не набиеш още толкова за тия пари няма.

За сметка на това можеш да си вземеш Мазда и да налееш една кофа пари ;) Брат ми има мазда с 5 години по-млада от моят лекс и не прилича на нищо и пазарната и цена вмомена е под 2к лв.
Причината тия трошляци да държат цена е че не са BMW и не гният все още. Трябва и да си уникален идиот че да направиш нещо по сериозно на колата.
Много пъти съм се замислял с какво да сменя лексотана и все не намирам отговор до момента....поне не и под 25к лв
Eaton M62 | 165mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass | FUEL Return line

nbupsiho
Регистриран: 06 март 2011
Автомобил: HS 250h

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот nbupsiho » 07 фев 2019, 22:52

Имам същия хеч бек и трябва да те предупредя, че всичко от задните врати назад не е като на седана и са много редки. Колата е с висок клас на оборудване и са си скъпи по принцип. Моята беше на същата цена но успях да я спазаря на 5900, защото карам и седан от 7г. и много добре познавам слабите места и знам за какво да гледам и да говоря при пазаренето.

pudge
Регистриран: 06 февруари 2019
Автомобил: IS 200 Sportcross

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот pudge » 08 фев 2019, 11:33

mtrx написа:Трябва и да си уникален идиот че да направиш нещо по сериозно на колата.
Това исках да чуя :D

Хора, благодаря на всички за мненията! Днес се прибирам от командировка и ще ходя да я гледам (днес или утре) и скоро се надявам официално да сме колеги. Дано и на живо да е толкова запазена, колкото и на снимките. Ако имате някакви последни насоки - сега е моментът :roll: . Има ли детайли, който е възможно да липсват като комплекта инструменти или въпросният усилвател зад жабката например? Също така четох, че немалко колеги са имали или имат проблеми с CD changer-а.

dmdimitrov
Регистриран: 07 юни 2015
Автомобил: RX 400h 4WD

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот dmdimitrov » 08 фев 2019, 13:08

pudge написа:Source of the post Ако имате някакви последни насоки - сега е моментът

Колега, запази си час в някой читав сервиз да я видят и "специалисти", макар, вече това понятие да е доста условно.

pudge

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот pudge » 08 фев 2019, 16:12

Колегата @pepur предложи помощ за утре, така че смело напред и ще драсна да кажа как е минало!
Поздрави

svetlio
Регистриран: 25 май 2009

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот svetlio » 08 фев 2019, 19:05

Липсва кората под капачката за масло.Отдавна не съм писал във форума щото малко се комерсиализира.Чеинджъра е в самото sd.Не търси в жабката.

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот sokolchev » 08 фев 2019, 22:42

BLShark написа:sokolchev Имал ли си секретни гайки?

нямах, но имах капачка с ключе и отделно гайките ми бяха някви спецялни и с много кофти камък тънкостен се развиваше и обикновено на гумаджия като ходех беше цяло приключение, но секрета не спасява нищо, само забавя

pudge

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот pudge » 10 фев 2019, 19:59

Здравейте, вчера разгледахме колата с колегата @pepur. Първо, преди всичко, искам да кажа, че отдавна не бях срещал толкова точен пич. Той е изключително подготвен по темата и успя да забележи неща, които аз сигурно никога нямаше да разбера. Относно колата :
1. ляв фар - щипката е счупена
2. предна и задна броня - пребоядисвани
3. таблото е третирано с нещо и седи като гумирано, каква ли е причината?
4. cd changer-а не приема дисковете
5. има теч от гарнитурата на главата
6. така и не успяхме да усетим vvti kick, защото шофираше трето лице

Като цяло колата изглежда запазена и поддържана, не е ограбена и са налични всичките нещица.

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот Akima » 10 фев 2019, 20:11

pudge написа:Source of the post 1. ляв фар - щипката е счупена

Коя?
pudge написа:Source of the post 2. предна и задна броня - пребоядисвани

Нормално, да не е на 5 км.
pudge написа:Source of the post 3. таблото е третирано с нещо и седи като гумирано, каква ли е причината?

Всички след фейслифтът са така, а ако знаете как се дере ще ви се доплаче.
pudge написа:Source of the post 4. cd changer-а не приема дисковете

Обичайно за модела, но пък бъдещият собственик може да си пусне касетка.
pudge написа:Source of the post 5. има теч от гарнитурата на главата

Тъкмо може да се проверят хлабините на клапаните като се сменя.
pudge написа:Source of the post 6. така и не успяхме да усетим vvti kick, защото шофираше трето лице

Моторът трябва да е загрял до работна температура.

pudge написа:Source of the post ограбена

Това понятие ми е интересно.

Адмирации за pepur.
На вас успех. 8)
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

pudge

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот pudge » 10 фев 2019, 20:43

Akima написа:Source of the post Коя?

1.jpg

Akima написа:Source of the post Моторът трябва да е загрял до работна температура.

уж поработи достатъчно време и беше загряла до работна температура.
Akima написа:Source of the post Това понятие ми е интересно.

Визирам коли без пълния набор от ключове, инструменти, резервна гума и тн. Въпреки това бяха сложили много модерна кора в багажника :D - изрязана от такава на френски автомобил

Благодаря Ви!

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот Akima » 10 фев 2019, 21:43

pudge написа:Source of the post ключове

Имам OEM дистанционни с транспондери.Кутийки също.
pudge написа:Source of the post инструменти

Кората може да се намери.Инструменти също.
Като купувах софийския IS много се смях, защото продавачът ми беше съсед и усилено рови в мазата за липсващите инструменти - отвертка и клещи - човекът си е оправял с тях шкафа в мазата. Прати ми ги по куриер месец по-късно. :lol:
pudge написа:Source of the post резервна гума

Също не е проблем.

pudge написа:Source of the post уж поработи достатъчно време и беше загряла до работна температура.

Интересно.
Чакам да чуя впечатленията на pepur и тогава ще коментирам.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

pudge

Покупка на Lexus IS200

Мнениеот pudge » 18 фев 2019, 23:27

Здравейте отново на всички. Искам да се похваля, че от днес официално съм собственик на въпросния автомобил. Благодаря на всички за отговорите, поздрави и до скоро в другите теми!

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”