Употребяван Lexus IS XE20 IS250 - Общи въпроси 2020

Модератор: Lexus

AntonC
Регистриран: 01 март 2020
Автомобил: Друга марка

Мнениеот AntonC » 01 мар 2020, 18:37

Здравейте, чисто нов съм във форума и съм се насочил към покупка на посочения автомобил.

Изчетох почти всички теми във форума касаещи модела с идеята да се запозная максимално преди да предприема покупката.

От това, което прочетох съм останал с впечатлението, че няма някакви конкретни сериозни проблеми касаещи модела, тъй като не срещнах повтарящи се проблеми из темите.

Имам няколко въпроса, на които не успях да намеря конкретен отговор и ще се радвам някой запознат да ме просвети :D

Първият касае проверката на състоянието на автомобила. До колкото разбрах, има добри отзиви за Autolaboratory и PitStop сервизите в София. Кой от двата бихте ми препоръчали за обстоен преглед, тъй като някой от мненията, които гледах са вече по на няколко години и е вероятно персонала в сервизите да е друг. Все пак, най-важното според мен е човека, който работи там да си върши работата съвестно, а не през пръсти колкото да отбие номера.

Не съм се спрял на конкретна обява, но предполагам, че покупката ще е в Пловдив или София. За Пловдив съм чувал само лоши отзиви за Toyota, бихте ли ми препоръчали адекватен сервиз там?

Целта ми е, по възможност, да се провери абсолютно всичко в автомобила за да знам дали да очаквам проблеми, и колко ще струва разрешаването им , при евентуални такива.

Също така, не намерих информация относно евентуални проблеми при повече километри на автомобила. Питам за проблеми, които могат да се появят след определени километри, 200,000 - 300,000. За пример, преди време проучвах Хонда Акорд 7-ген, и там имаше проблем с пукане на колектори след 200,000 километра.

Благодаря на всички предварително, надявам се и аз скоро да карам IS 250 :D

Поздрави

Едит: Честита баба Марта на всички!
Последна промяна от Akima на 01 апр 2020, 00:16, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200

Покупка на IS 250

Мнениеот Bukmop » 01 мар 2020, 18:55

Привет, от изброените сервизи само Питстоп се занимава с Лексус вече, Иво от Автолаборатория забегна за чужбина и ни остави да скърбим за него тук, а самата автолаборатория се занимава само с автомобили с борче, лъвче и пич...
Относно надежден автомобил виж колегате pepur какво има за продаване. Няма недоволен негов клиент, а те не са малко.

Успех в търсенето

AntonC
Регистриран: 01 март 2020

Покупка на IS 250

Мнениеот AntonC » 02 мар 2020, 09:52

Да, и на мен ми направи впечатление, че на сайта на Аутолаб имаше френски марки, сега разбирам защо.

Значи ако е в София, ще се ходи до ПитСтоп.

Благодаря за информацията.

А някой, който е карал IS250 над 200,000 км дали може да сподели отзив? :)

Dimitroff
Регистриран: 30 март 2020

Мнениеот Dimitroff » 30 мар 2020, 18:04

Привет на всички фенови и любители на марката.Сериозно съм се заел със задачата да си закупя Лексус IS II генерация ,като имам и няколко въпроса към вас .В момента карам Алфа 159 дизел и мисля вече да мина към бензин по скоро 2.5 208к.с,какви са слабите страни на мотора и имали такива,също така нещо по специфично от към поддръжка и от към гледане при оглед.От Варна съм и ме интересува дали има форумен сервиз или сервиз разбиращ от Лексуси,всичко с марката ще ми е от полза.
Последна промяна от Akima на 01 апр 2020, 00:19, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.Добре дошъл.

dmdimitrov
Регистриран: 07 юни 2015
Автомобил: RX 400h 4WD

Избор на първи Lexus!!

Мнениеот dmdimitrov » 31 мар 2020, 10:15

Поздравление за избора... да минеш от дизел на бензин... в големите градове вече не може да се диша от нафта... 80% от колите са дизели за съжаление. Изписано е много за IS250 тук. Нямат сериозни проблеми, здрави са и са доста надеждни коли, в сравнение с немски, френски и всякакви други тояги. Попрочети из форума, има наистина много инфо, а ако нещо не намериш да е коментирано - питай, има тук много колеги, които ще ти дадат останалата информация.

Поздрави

ЕДИТ: Свържи се тук във форума с колегата pepur, може да има някоя 250-ка за продажба. Много е коректен и можеш да му вярваш на 101%.

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015

Мнениеот Akima » 01 апр 2020, 00:18

Тази тема да се ползва за общи въпроси за покупка на IS250 и обсъждане на конкретни обяви.
Въпроси извън тази тема или нови теми относно модела отиват директно в кофата - пролет е все пак.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”