Покупка на Лексус

Модератор: Lexus

Покупка на Лексус

Мнениеот atfan » Нед Дек 15, 2013 8:45 pm

Здравейте,
Аз съм прясно привлечен към Лексус, а и към форума.Чета Ви от няколко дни и все повече се паля по марката. Дали е правилно, че отварям нова тема Вие ще ми кажете. Като гледам обявите се набиват на очи най-тънките и най-младите, а те са и най-измамните, все са ИС 220д, а именно:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=52kuz8
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=52kuz8

Бихте ли си казали мнението за колите от обявите, разликата по между им и дали знаете нещо за тях. Както и дали предлагате нещо друго.
Лева за кола е около 15000, но заради Лекс,качих на около 20000.

Благодаря Ви
atfan

Град: Бургас
Автомобил: Друг модел

Re: Покупка на Лексус

Мнениеот Д. Ив. » Нед Дек 15, 2013 10:30 pm

Тъмно сивия е много готин цвят. И двете коли имат еднакви екстри (май само шибидаха ги различава). Обаче и двете според мен са с превъртяни километражи, много лошо състояние на кожата или просто пък са много зле поддържани, което пак си е минус. Също така страната където са карани е от значение (избягвай тези от Италия, точно този модел е много чувствителен към качеството на маслото, а в Италия точно тази част често се пренебрегва, затова и IS220d от Италия можеш да видиш по 15000-20000 лв.)
Реалната цена на IS220d пълен с екстри е 25000 +/- 3000 лв. - говорим за екземпляр на реални километри и добре поддържан, а не такъв на който ще трябва да му смениш турбото след 1000 километра и ще трябва да дадеш 3000 лв за операцията.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.
Аватар
Д. Ив.

Град: София
Автомобил: IS 220d

Мнениеот ivan.1312 » Нед Дек 15, 2013 11:36 pm

Аз бих се присъединил към тезата, че кола от този модел за 15 000 - 20 000лв е доста съмнителна.
Тези, които не са от Италия и са наистина добри са доста по-скъпи.

Аз бих се ориентирал към бензинов автомобил.
Новите дизели (не само Лексус) имат три основни недостатъка - скъп съединител, скъпа турбина и скъпи дюзи, последните са доста чувствителни към качеството на горивото, а в България то е доста ниско, знаем всички.
Ако попаднеш на читав автомобил, ако той е пазен, ако е поддържан добре и ако е каран с добро гориво и консумативи може да не ти се наложи да сменяш някой от тези компоненти, ама... според мен не си заслужава риска.

Един глас за IS250 ! : )

Относно обявите, които са цитирани:
На мен ли само ми се струва или на снимката, на която колата с шибидаха е снимана от шофьорската страна си личи как предния ляв подкалник го няма, т.е. предполага се, че е имало удар щетите, от който са отремонтирани през пръсти...
Един смел човек прави множество !
Аватар
ivan.1312

Град: Велинград
Автомобил: IS 200

Мнениеот Д. Ив. » Пон Дек 16, 2013 12:17 am

Май наистина е без подкалник :) Те повечето дето са внесени са удряни, така че не се учудвам и тези ако са претърпели нещо подобно :)
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.
Аватар
Д. Ив.

Мнениеот atfan » Сря Дек 18, 2013 7:53 pm

Здравейте,
Благодаря за отговорите и препоръките. Нямам представа от къде са внос тези коли, когато мога ще почна да звъня и да питам.
Вярно е, че дизела е рисков, то затова и офертите са по-ниски. Но пък 4-5 годишен Лекс, вярвам ще изкара едни 150000 км още без горните три големи ремонти. За захабените седалки и волан, как ги различихте.
Струва ми се, че е от качеството на снимката.
ИС250 доста добро е, но заради по-голямата цифра ще трябва да чакам за да я събера, а през това време ще ги гледам само на снимка. :)
atfan

Мнениеот Д. Ив. » Чет Дек 19, 2013 2:53 am

Аз салона го сравнявам с моя, който е на 207000 км :) Въобще не изглежда като тези на снимките, в много по-добре състояние е.
Аватар
Д. Ив.

Мнениеот CityNight » Чет Дек 19, 2013 11:30 am

Кожата е захабена доста. А по това първо си личи как е карана и подрържана колата. Наскоро като гледах за нова, имаше такива на по 3 години, чиито волан изглеждаше като дъвкан, а седалките- се едно, че са возили таралежи. Този, който взех пък на близо 6, все още имаше фолиото по праговете на задните седалки. Колата на старо винаги е на късмет, но ако има нещо, което да ни казва малко за предния собственик, то е подръжката. И Денис и аз сме отвратително педантични в тая насока, и поне при нас не е само във външния вид на колата.
Аватар
CityNight

Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот Murry » Чет Дек 19, 2013 5:24 pm

Това, че някой не е пазил педантично добре интериора не означава, че не е спазвал сервизните интервали. Да избираш по това колко е изтъркана кожата е като да си избираш жена по това дали се гримира винаги.

Читавостта на автомобилите не се проверява по снимки, а с водене за ръчичка в дилъра
Изображение - пенсионерски разход
Аватар
Murry
Майна

Град: Пловдив
Автомобил: IS 250

Мнениеот Д. Ив. » Чет Дек 19, 2013 6:02 pm

То пък нашия дилър е един дилър ... по-скоро трябва да се види и от човек, който кара такава кола.
Аватар
Д. Ив.

Мнениеот CityNight » Нед Дек 22, 2013 8:24 pm

Мъри, да, айде моля ти се. Кожата и интериора са на нищо, ама иначе собственика е бил изключително педантичен към маслото.
Ако не ти е приятно и комфортно в колата, в частта и, която виждаш всеки път като седнеш, едва ли ще имаш толкова ясно изразен "фетиш" към останалото.
Аватар
CityNight

Мнениеот atfan » Пон Дек 30, 2013 2:07 pm

Здравейте,
Кажете една добра или лоша дума за следната кола.Как я виждате кожата и въобще което Ви прави впечатление.
Благодаря
atfan

Мнениеот atfan » Пон Дек 30, 2013 2:08 pm

atfan

Мнениеот Д. Ив. » Пон Дек 30, 2013 3:36 pm

Много добре изглежда. Добре поддържана машина ми се струва, поне от снимките. Лично на мен не ми харесва цвета на интериора, обаче другото му изглежда наред.
Аватар
Д. Ив.

Мнениеот atfan » Пон Дек 30, 2013 4:07 pm

Мерси за окуражителното мнение Денис. Цената много ниска ми се струва и сигурно ще има нещо повече от това ,че е 3-ти собственик в момента.Има сервизна история-това е плюс. За интериора-вътре е като 3 дни сватба, ама на мен ми харесва тоя панаир вътре.Колата изглежда много впечатляващо и масивно. Дано скоро има развитие.
Весело посрещане на 2014
atfan

Мнениеот Rudy » Пон Дек 30, 2013 7:16 pm

Дано да е твоята - стискаме ти палци!
Изображение
Аватар
Rudy