покупка на Лексус

Модератор: Lexus

mmaanekena
Регистриран: 09 февруари 2011
Автомобил: Друга марка

покупка на Лексус

Мнениеот mmaanekena » 09 фев 2011, 20:12

Здравейте колеги,от 2002г сьм фен на Лексус когато пред хотела в който работех на Пампорово стоеше един ИС 200 ,който цяла вечер оглеждах и много ми хареса :wink: . От тогава постоянно се интересувам от марката, и дойде време когато се реших да си взема и аз. Спрял сьм се на ГС 300-1998г, който много ме кефи :) , като дизайн и комфорт, а и техническите данни са много 'сьблазнителни' :wink:. Тьй като нямам приятели с тази марка, ще очаквам с интерес вашите мнения и препорьки, какво да гледам като си избирам Лексуса, интересуват ме няколко неща:
1. Как е качеството на изработка, какво и е пьтното поведение , супер важно ми е как се дьржи на сняг и лед колата, че тука в Смолян зимата колите сьс задно предаване са голяяяма мька. Как се дьржи колата в завой, устойчива ли е, знаете пьтя кьм Родопите какьв е ?
2. Има ли Лексус ГС 300-98г за Европа 4по4, и каква е системата на задвижване на 4те колела ?
3. Как са на вьрвене, другите марки 'дишат' ли ви праха, и какьв разход дават ?
4. Има ли резервни части за тия самолети в БГ, какви са им цените , и кьде ги 'оправяте' ваште ?
5. Кои са им слабите места на Лексуса, и какво да оглеждам при покупката му ?
6. Има ли сервизи за Лексус, които да 'обрьщат' воланите, ако реша да си го взема от Англия ?
7. Двигателите им дьржат ли на газ, ако си сложа газова уредба ?
Предварително благодаря на всички отзовали се. Поздрави :wink:

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Re: покупка на Лексус

Мнениеот Bukmop » 09 фев 2011, 20:53

Привет и добре дошъл поене въпросите са ти доста, а отговорите ще са доста по-дълги от въпросите, като за начало прегледай форума почти всеки от въпросите е разискван вече,

ето и отделна тема за зимното шофиране viewtopic.php?f=23&t=6889

по темата с газта ето една бедничка тема viewtopic.php?f=1&t=7164 факт е че само трима газифицирани известни във форума, ако ще се слага газ на лекс аз препоръчвам само система като моята

Потребителски аватар
Vesko
Регистриран: 30 януари 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Vesko » 10 фев 2011, 01:29

2. не съм сифурен 98-ма изобщо имало ли е лексус за европа.
3. Не очакваш да е икономична ако другите марки ти дишат праха нали?
Изображение

mmaanekena

Мнениеот mmaanekena » 10 фев 2011, 12:22

Vesko написа:2. не съм сифурен 98-ма изобщо имало ли е лексус за европа.
3. Не очакваш да е икономична ако другите марки ти дишат праха нали?

Веско прав си,но имах напредвид друго....има ли разлика м/у каталожните данни и 'практическите' такива,че на някой марки разликата е в литри нагоре от обявеното :cry: . А за вьрвенето ви питам, как ги усещате ваште самолети, аз затова ще си я взимам и с този двг. :wink:

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 10 фев 2011, 15:25

Ако търсиш стабилен зимата лекс с предно си вземи ES те са с предно или най-добре някой RX от по старите.....

Потребителски аватар
vladdu
Регистриран: 05 октомври 2009
Автомобил: HS 250h
Контакти:

Мнениеот vladdu » 10 фев 2011, 16:41

Bukmop написа:или най-добре някой RX от по старите.....

+1
Lexus is200 Auto Sport Pack I Granite Sky

mmaanekena

Мнениеот mmaanekena » 12 фев 2011, 20:04

Bukmop написа:Ако търсиш стабилен зимата лекс с предно си вземи ES те са с предно или най-добре някой RX от по старите.....

Вече 3 дена тьрся ЕС300 ,обаче за европа няма такива,иначе модела е супер :wink: .
Вижте в Ибей какьв самолет се продава :
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2001-LEX ... 3365047c89
Колеги вьв форума има ли чат?

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 12 фев 2011, 20:41

mmaanekena написа:
Bukmop написа:Вижте в Ибей какьв самолет се продава :?

Това в България е невъзможно да се кара .... освен ако не си правиш кръгчета в хола :)

ES е за американския пазар така че не очаквай да има бройки в изобилие. Ако някой е докарал и продава ама де късмет !
Изображение

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 12 фев 2011, 23:11

Преди около година имаше Es 300 за продан тук в нашето Мобиле.А няколко дена след нова година на една бензиностанция видях такъв автомобил с хасковска регистрация!

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 13 фев 2011, 00:25

чат няма....

Потребителски аватар
bondye
Регистриран: 12 октомври 2010
Автомобил: GS 300

Мнениеот bondye » 19 фев 2011, 11:01

1. Как е качеството на изработка, какво и е пьтното поведение , супер важно ми е как се дьржи на сняг и лед колата, че тука в Смолян зимата колите сьс задно предаване са голяяяма мька. Как се дьржи колата в завой, устойчива ли е, знаете пьтя кьм Родопите какьв е ?

- Качеството е перфектно, пътното поведение е перфектно - даже системите за сигурност не накърняват много спортното усещане, на сняг с хубави гуми се държи повече от добре, на лед - не! (не знам автомобил, който да се държи добре на лед). В завой е устойчива с много добър център на тежестта за това междуосие, в комбинация със системите за сигурност е абсолютно дуракоустойчива.

2. Има ли Лексус ГС 300-98г за Европа 4по4, и каква е системата на задвижване на 4те колела ?

- не

3. Как са на вьрвене, другите марки 'дишат' ли ви праха, и какьв разход дават ?

- някой дишат, някой не. Това е луксозен седан, всяка ръчка с тегло тон и двигател над 200 коня ще ти разкаже играта на старта.
разхода зимата е около 12 - 13 градско, 11-12 комбиниран, 10 - извънградско. ако се старая да карам икономично: 12 градско (няма голяма разлика тук), 8.5-9 извънградско (тук има, но удовлетворението от спестения бензин не е равносилно на пропуснатия фън)

4. Има ли резервни части за тия самолети в БГ, какви са им цените , и кьде ги 'оправяте' ваште ?
- само консумативи за сега (да чукна на дърво) иначе части има.

- по тази тема има доста неща изписани в интернет, а аз не се чувствам достатъчно компетентен за да ти дам такова мнение

6. Има ли сервизи за Лексус, които да 'обрьщат' воланите, ако реша да си го взема от Англия ?
- има, но до сега не съм видял качествено изпълнение... разликата между ляв и десен волан не е само във волана. Седалките са различни, вратите са различни (на gs300 има памет и само на седалката на шофьора и се управлява от неговата врата) управлението на огледалата е различно, ако само ги размениш ще стане "огледално". В някой от моделите от сервизното меню можеш да промениш повечето управления, но не съм сигурен на gs300 дали става(един диск ми ъпдейтна навигацията и ми "пачна" сервизното меню)

7. Двигателите им дьржат ли на газ, ако си сложа газова уредба ?
- аз не бих сложил газ на този двигател, освен ако е течна фаза и първо покарам такъв двигател в гранични обороти да се убедя, че е ОК :)
gs300 2jz

mmaanekena

Мнениеот mmaanekena » 28 фев 2011, 18:49

bondye написа:3. Как са на вьрвене, другите марки 'дишат' ли ви праха, и какьв разход дават ?

- някой дишат, някой не. Това е луксозен седан, всяка ръчка с тегло тон и двигател над 200 коня ще ти разкаже играта на старта.
разхода зимата е около 12 - 13 градско, 11-12 комбиниран, 10 - извънградско. ако се старая да карам икономично: 12 градско (няма голяма разлика тук), 8.5-9 извънградско (тук има, но удовлетворението от спестения бензин не е равносилно на пропуснатия фън)

- по тази тема има доста неща изписани в интернет, а аз не се чувствам достатъчно компетентен за да ти дам такова мнение

Bondye мерси за изчерпателните отговори :) ,обаче нямам достатьчно наблюдение в/у тези 2 вьпроса, все пак вьрвенето не е само 'старт', и ми е важно доускорението на Лекса,лесно ли е изпреварването в колона,колата има ли 'резерв' от мощност която да разгрьща при изпреварване,сьс сегашния ми Галант(1200кг.и 130к.с.) тая операция е безпроблемна,за Пампорово вьрви нагоре на 4та навсякьде,все си мисля че Лекса с тия 222к.с трябва да е още по добре от Митсу :wink: не обичам коли на които да се 'моля' при изпреварване на баир :cry: .

Потребителски аватар
bondye
Регистриран: 12 октомври 2010
Автомобил: GS 300

Мнениеот bondye » 28 фев 2011, 22:10

Няма проблем с изпреварването. Има достатъчно резерв от мощност (осезаемо се усеща над 4к оборота).
gs300 2jz

mmaanekena

Мнениеот mmaanekena » 13 май 2011, 18:44

Здравейте колеги,моя избор на Лекс продьлжава с дооооста мьки.....тьй като вече се замислям за ES 330 2004-2005г (заради предното предаване) които знаете ги има само в Америка,но пьк хубавото е че имам роднина там който ще ми помогне с избора и ще ми я прати с ферибота,а колата според сегашния курс на долара си е 'добра сделка'......обаче винаги има 1 но......вече 2 форум чета и пише че Лекса е муден и тромав,по бавен даже от Ауди А4-2.8 и от 530 на БМВ което ми е малко странно за 1450 кг и 228 к.с.Днес прегледах темата за максимална скорост и малко се обнабеждих че Лекса не са толкова бавни колкото ги изкарват,затова ще чакам с интерес вашите мнения относно 'вьрвенето' на колите.Все пак да 'храня' 6 цил. и 3300 кубика и да ме подминават А4.....тва не мога да го преживея :( ако имате и наблюдения вьрху GS 300 4по4 след 2005г сьщо ми 'подскажете' :) пьк почерпката си ви стои.Мерси на всички отзовали се.

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Мнениеот Murry » 14 май 2011, 07:34

ES е една от най-пенсионерските коли които съм виждал. Не мисля, че при направата им е търсен какъвто и да е перформънс, определено бих се насочил към друг модел ако търсех динамика.
Изображение - пенсионерски разход

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”