Заслужава ли си цената?

Модератор: Lexus

dmdimitrov
Регистриран: 07 юни 2015
Автомобил: RX 400h 4WD

Заслужава ли си цената?

Мнениеот dmdimitrov » 29 мар 2019, 10:34

@Виктор,
все пак си беше в кръга на шегата. А дизелите и аз лично ги "плюя" заради екологията, не за друго. Много замърсяват, а у нас наскоро четох, че са около 65% на 35% бензинови и всички останали. Лошото е, че тенденцията за внос на дизели се увеличава, защото в другите държави почнаха да ги забраняват в големите градове и тук ще се залее пазара с евтини дизели.

DrDevil
Регистриран: 04 март 2017
Автомобил: IS 220d

Заслужава ли си цената?

Мнениеот DrDevil » 29 мар 2019, 11:50

Айде да се позоваваме на точни данни, а не на общи кръчмарски приказки?

https://vizia.sofia.bg/2018/10/30/air_cars_heating/

Capture_diesel.JPG

seafish
Регистриран: 19 март 2018

Заслужава ли си цената?

Мнениеот seafish » 29 мар 2019, 14:18

Точно финните прахови частици PM са в пъти повече при дизелите и е много интересно, че скалата при бензина е през 0.2, а при дизела през цяло число. Другите стойности са заради липсата на катализатори при старите бензинки най-вероятно. От Евро 4 нагоре се доближават стойностите при бензин и дизел.
Изображение

dmdimitrov
Регистриран: 07 юни 2015

Заслужава ли си цената?

Мнениеот dmdimitrov » 29 мар 2019, 15:10

Само да напомня, че София не е България. И е все тая какви са точните стойности на замърсяване... в предния пост исках да кажа, че просто са много дизелите тук. 65% на 35% от всички останали - казаха го дори преди седмица-две по новините по не знам си какви проучвания. И ще стават все повече занапред заради продажбата на евтини дизели навън.

На линия
Borime4kata
Регистриран: 01 февруари 2018
Автомобил: IS 250

Заслужава ли си цената?

Мнениеот Borime4kata » 29 мар 2019, 15:37

Трябва да се вземе в предвид и газовите, които никак не са малко, а и са по-екологични.

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200

Заслужава ли си цената?

Мнениеот sokolchev » 29 мар 2019, 16:27

и аз все така си викам че София не е България и всеки перък се моля да не идва неделя, ама.... :D ако ми разбра намека. Дизел се купува предимно от будали които си мислят пе са икономични, ок, прави са, но дизел купуват хората по европа които пътуват 80% извънградско за да им е икономично, а българина вземе дизел на милион и кара 95% градско и почва да вика запуши се егр, дпф, дюзите заминали, е мн ясно, дизела иска обороти за да чисти които в градско няма шанс

tihol
Регистриран: 23 март 2016
Автомобил: IS 220d

Заслужава ли си цената?

Мнениеот tihol » 25 юли 2019, 18:01

Да се обадя и аз, имам си IS220D 2006, от 3 години и почти никакви проблеми(минимални разходи за ремонт). Харчи средно към 8.5, но аз си я натискам, незнам човек, който не бил, ако има такава кола. Скоростната кутия и настройките на тези скорости понякога ме подлудяват, но комфорта ме кара да не мисля за тези неща. Когато оборотите са в турбо зоната :), нещата са ок, иначе е леко плачебно(не са си играли да направят автоматик на този дизел за жалост японците). Но с екстрите, удобствата и издръжливостта, бих казал, че за тези пари тази кола бие и аудита и мерцедеси и бмв-та и с каквото и да го сравниш + задното задвижване е винаги забавно, освен ако не влизаш в преспи или живееш в квартал, където не се почистват паркоместата. За "проблема" с гарнитурата и пръскането на антифриз не съм се запознал до сега, надявам се да не ми се налага.

Върни се в “Купувам LEXUS”