Проблем с компресора на климатика - решен

Модератор: Lexus

Toshiro
Регистриран: 09 януари 2018
Автомобил: GS 300

Проблем с компресора на климатика - решен

Мнениеот Toshiro » 23 май 2020, 21:55

От две години се каня да напиша тази тема и все не успявам :D . И така... Купувам си Лексъс Джи Ес 300 на Ивановден 2018г. Плевен, 0 градуса, еуфория, опит само с немски автомобили. Климатикът уж тръгва, ама се оказва, че не прави нищо, когато температурите скочат над 18 градуса. Започвам да обикалям от сервиз на сервиз и навсякъде чувам, че съм си купил голям боклук, тия са така, ама няма нищо, едно компресорче втора употреба и съм пак в играта. Този бил пуснал стружка и не ставало нищо от него. Дотук добре, ама втора употреба само от чужбина намирам и не ми се рискува, нов ОЕМ е $1800, а заместител 600 лева. Приготвям ги, но не ми се дават, и намирам един господин от Хасково, последна инстанция по проблемите с климатизацията, та според него можело да е от жълтия клапан отгоре, който вече беше подбит от сваляне и слагане в предните сервизи. Ама можело и да не е, а бил рядък, само за това Денсо, и струвал 200 лева. Запретвам ръкави и го намирам за 30 долара. Поръчвам, междувременно намирам и купувам втора ръка компресор от България, получавам клапана, занасям, монтират ми го и о чудо - в купето вече има контролиран студ. И понеже имането не е като нямането, си поръчвам още един резервен клапан, да има!
Поуки:
1. Стружката може да е от първото развъртане на компресора - вижда се, че след това няма нови стружки по филтъра на клапана.
2. Да не вярвам на хората (Китодар Тодоров) Старият клапан беше задрал и пружината напълно свита в крайно положение. Не може човек, който разбира и го е видял, да не му стане ясно. Значи или ме клецат, или са некомпетентни.
3. Да не губя надежда и да вярвам в японската инженерна мисъл от миналия век, но да не се притеснявам да ползвам плодовете на китайската такава от новия век.
20200523_192812.jpg
20200523_192839.jpg
20200523_192904.jpg
20200523_192917.jpg
20200523_192924.jpg

Върни се в “Lexus GS300 / GS400 / GS430 - Gen 1/2”