Проблем с батерията на хибридната система

Модератор: Lexus

kumchowalcho
Регистриран: 20 август 2011
Автомобил: RX 350 4WD

Мнениеот kumchowalcho » 11 ное 2016, 08:04

Здравейте,

в ТМ Ауто установиха, че GS-а има прецакана клетка на батерията на хибридната система.
Знаете ли някой, който се занимава със смяна на клетки (бях чувал за един човек в Пловдив)?
Че цялата батерия... по-добре да разглобя колата и да я продавам за резервни части... :lol:

Потребителски аватар
ivalin4o
Регистриран: 09 август 2014
Автомобил: RX 400h 4WD
Контакти:

Re: Проблем с батерията на хибридната система

Мнениеот ivalin4o » 11 ное 2016, 10:54

Здравей.
По принцип може да се оправи. Още зависи къде е проблема в клетките или управляващата електроника.
Ако е клетка е сравнително евтино (ако намерш читава клетка) и лесно (за около 2 дена работа да синхронизираш клетките по заряд). при електрониката.....там е по скъпо и трудно.
П.С. Ni-Mh батерии не се зареждат като оловните или Li-ion, има статии из нета!
П.С. Сериозно съм се замислил да започна да се занимавам с това, но.....нямам още терен и нагодите.
Изображение
Изображение

kumchowalcho

Мнениеот kumchowalcho » 11 ное 2016, 14:59

От ТМ Ауто буквално казаха - "Има прецакана клетка на батерията."
Предполагам, че това означава, че електрониката е наред.
Интересува ме дали знаете някой, който може да го направи?
Аз сам няма да се оправя. :(

ПП. Има много бизнес в това нещо, а тепърва ще се разраства - вече има много и стари хибриди, които ще дават фира лека полека. Никой не би дал сериозна 4 цифрена сума, клоняща към 5 цифрена, за нова батерия, ако има кой да я оправи за 3 цифрена.

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 11 ное 2016, 16:05

.. точно заради това се замислям... Не познавам някой който да се е занимавал с хибриди и батериите им! А инак има и линк в предният пост с оферти от различни места за нови и втора ръка клетки за които нямам на идея колко са читави....но.... Имам си на идея какво да правя, още не се е скапало моето Бу, че да го оправя или да е идвал някой от района да ми гласува доверие да му ръчкам из хибрида, и да кажа "Давай да го оправим!" :D

.....Купуваш от някъде (ТМА ако искаш оригинална, и до колкото знам отделни клетки не продават!) или от другаде ако искаш да рискуваш. (зависи с каква сума искаш да се разделиш) и отиваш в ТМА за да ти е мирна главата и с гаранция ремонта (но не знам дали ще се съгласят да ти сложат втора ръка, не закупена от тях клетка), или идваш при някой рекламиран, или при мен (ако ти се струва че ще съм по-добър в оправянето) да се учим!
Ако има нещо конкретно за Батериите може да се опитам да намеря повече информация.

Между другото сериозен съм...нищо че опита ми се свежда само до моя си таралясник.
Не се рекламирам а предлагам да помогна. Колата и избора са си твои!
Изображение
Изображение

kumchowalcho

Мнениеот kumchowalcho » 11 ное 2016, 17:13

Честно да ти кажа не съм убеден, че в ТМ Ауто ще се намери някой, който да се занимава със смяна на клетка.
Колата е на брат ми и доколкото го познавам няма да му се рискува да е първа опитна мишка :lol: :lol: :lol:
Но... ще търсим. Ходили сме при един пич в Пловдив с други проблеми и той беше споменал, че го прави това, но в момента не можем да го открием. Дано не е фъснал за чужбина.
Все пак ако някой има опит с някого - да пише. Не бързаме...

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 11 ное 2016, 19:30

kumchowalcho написа:...Честно да ти кажа не съм убеден, че в ТМ Ауто ще се намери някой, който да се занимава със смяна на клетка...

...Честно да си кажем , не мисля че има в TOYOTA Бг. който да се е занимавал със смяна на отделни клетки! Обикновено сменят цялата батерия....което и ще ти предложат, защото е по-лесно (скъпо) и пакета идва със синхронизирани клетки (мое лично мнение). Пък и от TOYOTA казват, че:
TOYOTA написа:N03 - This part is not supplied as an individual part, because it is difficut to keep the function / quality of parts assembled/disassembled

824778G.jpg
Както се вижда на снимката!

Дано намерите някой който се е занимавал със смяна на клетка, а не на пакет. Пиши когато какво е станало...да знаем!
Успех.
Изображение
Изображение

jev
Регистриран: 11 ноември 2012
Автомобил: IS 200

Мнениеот jev » 17 ное 2016, 20:28

Днес попаднах на тази обява за ремонт на хибридни системи: https://www.olx.bg/ad/poddrazhka-i-remont-na-hibridni-sistemi-ID5rg3e.html

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 28 ное 2016, 09:23

Без да тролвам излишно, но като гледам как е написал "Lexux" в обявата, аз по-скоро бих се доверил на Ivalin4o да се учи на колата ми. Поне ще е супер внимателен и няма да допусне елементарни грешки :)
Изображение

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 14 дек 2016, 00:07

Бих съдействал с материали и акъл от разстояние, ако ще действате с колегата-турбинист.

http://www.toyotabg.net/viewtopic.php?p=302668#p302668
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

kumchowalcho

Мнениеот kumchowalcho » 16 дек 2016, 18:06

Така. Малко инфо с две-три думи. По-скоро с четири-пет :)))))

Брат ми намери едно момче в Пловдив, което се занимава със хибридни батерии - тестване, ремонт, смяна на клетки. При първото посещение тества батерията за два часа и каза, че й няма нищо. Явно има проблем, който се проявява от това, че колата не се кара. Това мори много батерията. Идеята е, че компютъра на колата следи напрежението във всяка двойка клетки и като усети някаква разлика праска на екрана "Check hybrid system". Отделно този надпис излизал при почти всеки проблем с някой компонент на колата (не само на хибридната система). Така.
После обаче пак светна надписа и в момента колата е там за по-сериозна диагностика. Ще натоварва батерията клетка по клетка, за да открие има ли с някоя проблем и да я смени.
По-важното идва от ТМ Ауто. Едва ли някой е обърнал внимание, когато си е купувал от тях хибрида, че гаранцията на хибридната система е 8 години само на думи. Говоря за старите коли. Гаранцията е 3 (ТРИ) години, + още две, за които обаче трябва да минаваш един тест всяка година... Този тест бил безплатен до 5-тата година, после плащаш, но си удължаваш с по 1 година гаранцията всяка година, което също е изгодно в сравнение с това, да сменяваш батерия.
Това нещо го има дори сега на сайта им, гаранцията вече е 10 години - 5+5, ама пак едва ли някой е обърнал внимание:

"10 YEARS FREE HYBRID BATTERY CARE e революционна програма, която удължава напълно безплатно грижата за хибридната батерия от петата до десетата година, като гарантира на клиентите на Lexus пълно спокойствие за безупречната работа и високата пазарна стойност на техния Lexus хибрид за цели 10 години! Програмата включва 5 последователни, напълно безплатни диагностични теста на хибридната система, придружени от сертификат, всеки от които удължава грижата за хибридната батерия с още 1 година или 15 000 км и осигурява безплатна смяна на батерията при евентуален дефект. Важи за всички новозакупени хибридни автомобили Lexus, доставени след 01 ноември 2015 от официалния представител на марката в България."

Тестът представлява нещо такова - вързват колата онлайн за някакъв компютър в Белгия (май там беше) и той ти тества батерията и още няколко неща. И ако всичко е ОК ти дават гаранция 1 година или 15 000 км.

Потребителски аватар
ivalin4o
Контакти:

Мнениеот ivalin4o » 17 дек 2016, 13:29

Здравейте.
Наясно съм, че мнението е като едни други специфични части от тялото, (демек всеки го има,но не е желателно да се показва на всякъде) . Аз обаче ще рискувам тук. Независимо от обстоятелствата.
Тази проверка на клетките може да се извърши и без да е необходимо да се сваля и разглобява каквото и да е. Правил съм го с един приус и действа. За около 2 часа хибридният компютър си каза всичко (за целта са нужни двама от които първия знае какво гледа и втори който е малко "състезател", е и лаптоп с нагодите де), включително и капацитета на всеки модул, било под товар или покой. Е, ориентира те към коя група да се насочиш ако има проблем. Как? Ами все пак майстора трябва да си заслужи парите :wink: . И да.....следи напрежението.....и температурата. ...и други полезни неща.
От седене!!! Не съм убеден в това твърдение, но.....!
Относно ТМА....няма да ги коментитам.....както всеки дилър и производител...гледат интерса, и.....ако мине!
Поздрави и успех. Надявам се щетите да са минимални и да ни държите в течение. Аз поне следя с интерес.
Изображение
Изображение

SLX
Регистриран: 27 юли 2016

Мнениеот SLX » 10 яну 2017, 17:07

Само да добавя, че тестът на хибридната система (който ми предстои да направя в близките 2 седмици пак, за да ми е валидна гаранцията още 1 година) струва около 250 лв. Взимам разпечатка при тези тестове и там е указано напрежението на хибридната батерия клетка по клетка. Ако ви интересува, ще постна тук последния диагностичен лист.

AlexanderApolonov
Регистриран: 23 май 2018
Автомобил: GS 450h

Мнениеот AlexanderApolonov » 23 май 2018, 09:51

Здравейте,

Аз мога да споделя моя опит с батерията който има положителен резултат. 2014та закупих GS450h 2008ма от автокъща в София и след като се прибрах с него до Варна на другия ден ми даде грешка, че капацитета на батерията е малък и цялата хибридна система не работи. Проучих как седят нещата с подмяната на батерията но цената от 12000лв. за нова изобщо не ме устройваше. Рових из щатски сайтове където видях, че се подменят клетки. За съжаление отново не излизаше изгодно да се поръчва от САЩ рециклирана батерия. След почти година търсене, през което време разхода на колата беше 16..18л./100км, се свързах с Пламен от Варна който ми предложи решение. Подмяна на клетките с клетки от катастрофирали хибриди.
Направихме (т.е. той) направи размяната и сега вече 3та година всичко е ОК. Цената която се договорихме беше доста приемлива и бих казал, че вече се е избила от разхода който сега е 10...11 на сто.
Бих свързал всеки с майстора, аз останах много доволен и сега ползвам само него ако имам проблем.

dmdimitrov
Регистриран: 07 юни 2015

Мнениеот dmdimitrov » 23 май 2018, 10:13

AlexanderApolonov написа:Цената която се договорихме беше доста приемлива и бих казал, че вече се е избила от разхода който сега е 10...11 на сто.

А каква беше цената при Пламен, колега? Или поне някакъв порядък да споделиш, ако е търговска тайна?

AlexanderApolonov
Регистриран: 23 май 2018
Автомобил: GS 450h

Мнениеот AlexanderApolonov » 23 май 2018, 11:38

Тогава цената беше 4000лв. с монтажа, но всичко зависи какви и колко клетки могат да се намерят. Както се случи и както се разберете.

Върни се в “Lexus GS300 / GS430 / GS450h / GS350 / GS460 - Gen 3”